- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про організацію прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти України і Грузії
Дата затвердження Кабінетом Міністрів України: |
05.04.2017 |
Дата набрання чинності для України: |
20.04.2017 |
Кабінет Міністрів України та Уряд Грузії, далі - Сторони,
ґрунтуючись на принципах рівноправного партнерства і взаємної поваги,
визнаючи необхідність подальшого розвитку співробітництва в галузі транспорту, змішаних (комбінованих) і залізнично-поромних перевезень через порти України і Грузії,
домовилися про таке:
Стаття 1
Для цілей цієї Угоди такі терміни означають:
1. "Компетентні органи Сторін":
- від Кабінету Міністрів України: Міністерство інфраструктури України;
- від Уряду Грузії: Міністерство економіки та сталого розвитку Грузії,
Про зміну найменування або функцій вищевказаних Компетентних органів Сторони повідомляють одна одну дипломатичними каналами.
2. "Підприємства Сторін" - підприємства, які здійснюють і забезпечують пряме міжнародне залізнично-поромне сполучення: залізниці, порти (оператори поромних терміналів), судновласники та інші юридичні і фізичні особи які відповідно до чинного законодавства держав Сторін мають право надавати послуги з перевезень залізничним, морським транспортом та які беруть участь у здійсненні перевезень на умовах цієї Угоди і правилами перевезення вантажів та організації експлуатації вантажних вагонів у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні через порти України і Грузії.
3. "Залізниці Сторін":
від української сторони - ПАТ "Укрзалізниця"
від грузинської сторони - АТ "Грузинська залізниця"
Стаття 2
1. Дія цієї Угоди поширюється на порти, відкриті для міжнародного судноплавства відповідно до чинного законодавства держав Сторін.
2. Сторони співпрацюють і надають одна одній необхідне сприяння з метою організації прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти України і Грузії.
3. Під час здійснення перевезень вантажів Сторони діють відповідно до чинного законодавства держав Сторін і міжнародних договорів, учасниками яких є держави Сторін.
4. Кожна із Сторін забезпечує в рамках чинного законодавства необхідні умови для безперешкодного транспортування вантажів, пропуску рухомого складу як на територію, так і з території держав Сторін, а також транзитом їх територією в треті країни.
5. Компетентні органи Сторін зобов'язуються повідомляти один одного про зміни в законодавстві своєї держави щодо умов транспортування вантажів і пропуску рухомого складу, які можуть вплинути на здійснення перевезень відповідно до цієї Угоди, і проводять у разі потреби консультації щодо можливих дій, спрямованих на гармонізацію чинного законодавства держав Сторін.
6. Контроль з боку митних, прикордонних та інших державних контролюючих органів Сторін під час здійснення перевезення вантажів у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні через порти України і Грузії здійснюється відповідно до чинного законодавства держави місцезнаходження порту.
7. Компетентні органи Сторін забезпечують негайне інформування один одного про виникнення перешкод для здійснення перевезень у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні через порти України і Грузії і вживають, при необхідності, заходи з метою усунення цих перешкод.
Стаття 3
1. З метою розвитку прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення між Україною і Грузією Компетентні органи Сторін визначають поромні переправи, через які здійснюватимуться перевезення вантажів в прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні між Україною і Грузією, далі - поромні переправи, та інформують одна одну і оголошують перелік Підприємств Сторін, що беруть участь у роботі такої поромної переправи, відповідно до чинного законодавства держав Сторін.
3. Для перевезення вантажів у прямому міжнародному залізнично-поромному сполученні через порти України і Грузії застосовується єдиний перевізний документ - накладна СМГС або ЦІМ/СМГСабо ЦІМ.
4. З метою координації дій з реалізації положень цієї Угоди та забезпечення оперативного керування роботою поромних переправ, утворюється Рада залізнично-поромних переправ між Україною і Грузією (далі - Рада). До складу Ради входять представники Підприємств Сторін.
5. Діяльність Ради здійснюється відповідно до Положення про Раду, яке підписується керівниками Підприємств Сторін і затверджується Компетентними органами Сторін.
................Перейти до повного тексту