1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про Концепцію трансформації митного тарифу України на 1996-2005 роки відповідно до системи ГАТТ/СОТ
З метою забезпечення реалізації державної політики щодо захисту інтересів вітчизняних товаровиробників, створення умов для приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) та вступу до Світової організації торгівлі (СОТ), проведення переговорів щодо гарантованого взаємного доступу до товарних ринків
постановляю:
1. Затвердити Концепцію трансформації митного тарифу України на 1996-2005 роки відповідно до системи ГАТТ/СОТ (додається).
2. Кабінету Міністрів України подати у двотижневий строк пропозиції щодо утворення делегації України для проведення переговорів з питань приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) та вступу до Світової організації торгівлі (СОТ).
Президент України Л.КУЧМА
м.Київ, 6 квітня 1996 року
N 255/96
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 6 квітня 1996 року N 255/96
КОНЦЕПЦІЯ
трансформації митного тарифу України на 1996-2005 роки відповідно до системи ГАТТ/СОТ
1. Ця Концепція визначає основні засади та загальні напрямки трансформації ставок ввізного мита митного тарифу України для їх реалізації Українською Стороною у переговорному процесі щодо забезпечення гарантованого взаємного доступу до товарних ринків у рамках приєднання України до Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) та вступу до Світової організації торгівлі (СОТ).
2. Трансформація митного тарифу України має на меті реалізацію таких завдань:
інтеграція економіки України у світову ринкову систему;
забезпечення доступу товарів, що експортуються з України, до зовнішніх ринків;
забезпечення стабільного та передбачуваного розвитку економіки України, залучення іноземних інвестицій;
приведення товарної номенклатури, а також рівня ставок ввізного мита митного тарифу України у відповідність з вимогами Гармонізованої системи опису та кодування товарів 1996 року Світової Ради митного співробітництва (далі - ГС 1996 СРМС) та рішень Уругвайського раунду переговорів у рамках ГАТТ;
запровадження режиму найбільшого сприяння у сфері зовнішньої торгівлі з країнами-членами СОТ.
Кінцевою метою трансформації митного тарифу України є досягнення після закінчення перехідного періоду рівня середньозваженої ставки ввізного мита* не більш як 14 відсотків.
__________________
* Середньозважена ставка ввізного мита - це відношення ставки на певний вид товару, помноженої на обсяг його імпорту, до загального обсягу імпорту всіх товарів.
3. Трансформація митного тарифу України має здійснюватися згідно з такими принципами:
поступовість зміни чинних ставок ввізного мита;

................
Перейти до повного тексту