- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про виконання Постанови Верховної Ради України "Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, N 47, ст.425 )
1. Відповідно до пункту 31 статті 97 Конституції (Основного Закону) України скасувати прийняті Верховною Радою Автономної Республіки Крим правові акти, що суперечать Конституції та законам України (перелік актів додається).
2. Встановити, що згідно із статтею 71 Конституції України закони та інші правові акти органів законодавчої і виконавчої влади Автономної Республіки Крим, які не вказані в переліку актів, доданому до пункту 1, або прийняті після затвердження даної Постанови, діють в тій частині, що не суперечить Конституції і законам України.
3. Запропонувати Генеральному прокурору України звернутися з поданням до Президента України про скасування актів органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, які суперечать Конституції і законам України.
4. Кабінету Міністрів України та Національному банку України прийняти відповідні рішення щодо припинення фінансування тих установ Автономної Республіки Крим, які керуються у своїй діяльності правовими актами, що скасовуються цією Постановою.
5. Тимчасовій комісії Верховної Ради України продовжити роботу по вивченню політико-правової ситуації в Автономній Республіці Крим.
Голова Верховної Ради України | О.МОРОЗ |
м. Київ, 17 листопада 1994 року N 250/94-ВР |
Додаток до Постанови Верховної Ради
України від 17 листопада 1994 року
N 250/94-ВР
ПЕРЕЛІК
законодавчих актів Республіки Крим, що суперечать Конституції України та законам України
Пункт "г" статті
1, частини перша, друга, четверта статті
3, частина перша статті
13, стаття
27 (про громадянство Республіки Крим), частини 3 і 5 статті
2 (щодо умов обрання депутатами військовослужбовців) та частина 6 статті
3 (про випадки зупинення виборчих прав для певної категорії осіб) Закону Криму
"Про вибори Верховної Ради Криму" від 17 вересня 1993 року суперечать статті 31 Конституції України, частинам 4 і 5 статті
2 Закону України
"Про вибори народних депутатів України".
Постанова Верховної Ради Криму від 6 липня 1994 року
"Про джерела фінансування Міністерства внутрішніх справ Криму" суперечить статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України N 47-93 "Про страхування", яким передбачено, що види, умови і порядок введення обов'язкового страхування визначаються відповідними актами законодавства України.
Статті 1-3 Закону Республіки Крим "Про внесення змін і доповнень до Конституції Республіки Крим" від 7 вересня 1994 року
N 160-1 щодо обрання Верховною Радою Криму суддів Конституційного суду цієї республіки, голови та суддів її Верховного суду, а також голови та арбітрів Арбітражного суду Республіки Крим суперечать частині третій статті 149 та частині третій статті 150 Конституції України, статтям
2,
4 та
23 Закону України
"Про арбітражний суд", пункту 7 статті
3 та частині першій статті
10 Закону України
"Про статус автономної Республіки Крим", згідно з якими організація і порядок діяльності судів України визначаються лише Конституцією та законами України; формування (утворення) органів судової влади здійснюється відповідно до судової системи України, а обрання суддів Верховного суду Республіки Крим та призначення арбітрів Арбітражного суду Республіки Крим належить до виключної компетенції Верховної Ради України.
Постанова Верховної Ради Криму "Про результати перевірки створення акціонерного товариства закритого типу
"Ялта-курорт" від 20 липня 1994 року суперечить статті 4 Закону України "Про власність", статті
3 Закону України
"Про підприємництво".
................Перейти до повного тексту