1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 30 березня 2011 р. № 245-р
Київ
Про схвалення Концепції Державної цільової програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів" на період до 2020 року
( Назва Розпорядження із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 659 від 25.07.2012 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 659 від 25.07.2012 )
1. Схвалити Концепцію Державної цільової програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів" на період до 2020 року, що додається.
( Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 659 від 25.07.2012 )
Визначити Міністерство соціальної політики державним замовником Програми.
2. Міністерству соціальної політики разом з іншими заінтересованими центральними і місцевими органами виконавчої влади розробити та подати Кабінетові Міністрів України проект "Державної цільової програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів" на період до 2020 року".
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 659 від 25.07.2012 )
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 26
СХВАЛЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 30 березня 2011 р. № 245
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 25 липня 2012 р. № 659 ( 659-2012-п ))
КОНЦЕПЦІЯ
Державної цільової програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів" на період до 2020 року
Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована Програма
На сьогодні в Україні зареєстровано 2,7 млн. інвалідів, що становить більш як 5,9 відсотка загальної чисельності населення.
Основним міжнародним документом, що стосується зазначеної категорії осіб, є Конвенція про права інвалідів (далі - Конвенція).
На даний час національне законодавство не повною мірою відповідає вимогам Конвенції , не забезпечує в повному обсязі реалізацію інвалідами своїх прав у всіх сферах життєдіяльності.
Конвенцією визначено принципи соціальної моделі інвалідності, що передбачає залучення інвалідів до ефективної участі в житті суспільства нарівні з іншими громадянами. Проте на сьогодні у сфері забезпечення реалізації прав і задоволення потреб інвалідів передбачено дотримання принципів медичної моделі інвалідності, згідно з якою проблеми інвалідів розв'язуються як такі, що зумовлені їх обмеженими внаслідок стану здоров'я фізичними можливостями.
З метою проведення послідовної політики у сфері забезпечення реалізації прав і задоволення потреб інвалідів Верховна Рада України 16 грудня 2009 р. ратифікувала Конвенцію та Факультативний протокол до неї.
Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування необхідності її розв'язання програмним методом
Причинами виникнення проблеми є:
невідповідність законодавства вимогам Конвенції , а отже, недостатній рівень реалізації прав інвалідів та задоволення їх потреб;
обмежений доступ інвалідів до об'єктів громадського та цивільного призначення, благоустрою, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу, транспорту, інформації та зв'язку, а також з урахуванням їх індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів - до освіти, праці, культури, туризму, фізичної культури і спорту;
складність застосування порядку проведення медико-соціальної експертизи інвалідів, здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних особливостей інвалідів, насамперед осіб із психічними захворюваннями та розумовою відсталістю;
недосконалість системи ведення обліку інвалідів, даних про реабілітаційні заходи і соціальні послуги, яких вони потребують;
недостатній обсяг фінансування програм і заходів, що стосуються інвалідів;
відсутність встановленої на законодавчому рівні відповідальності за порушення прав інвалідів.
Мета Програми
Метою Програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб інвалідів нарівні з іншими громадянами, поліпшення умов їх життєдіяльності згідно з Конвенцією .

................
Перейти до повного тексту