1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 лютого 1998 р. N 153
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 1527 від 11.10.2002 )
Про затвердження Положення про посвідчення біженця
На виконання Закону України "Про біженців" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про посвідчення біженця (додається).
2. Державному комітетові у справах національностей та міграції забезпечити виготовлення та облік бланків посвідчення біженця.
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 13 червня 1995 р. N 419 "Про посвідчення біженця" (ЗП України, 1995 р., N 8, ст. 218; 1996 р., N 6, ст. 199).
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 лютого 1998 р. N 153
ПОЛОЖЕННЯ
про посвідчення біженця
ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
1. Посвідчення біженця (далі - посвідчення) є документом внутрішнього користування, що посвідчує особу власника та підтверджує факт надання йому в Україні статусу біженця відповідно до Закону України "Про біженців".
2. Посвідчення видається іноземцю чи особі без громадянства (віком від 16 років) органом міграційної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - орган міграційної служби) на підставі його рішення про надання статусу біженця.
Факт видачі іноземцю чи особі без громадянства посвідчення реєструється в журналі обліку документів суворого обліку органу міграційної служби, який видає це посвідчення. Номер посвідчення та дата його видачі заносяться також у довідково-інформаційний банк даних централізованої інформаційної системи Держкомнацміграції.
3. Бланки посвідчення з необхідними ступенями захисту виготовляються на підприємствах Головного управління по організації виробництва цінних паперів і документів суворого обліку Мінфіну на замовлення Держкомнацміграції.
4. Видача посвідчення здійснюється органом міграційної служби у тижневий термін після прийняття ним рішення про надання іноземцю чи особі без громадянства статусу біженця.
При видачі посвідчення у біженця вилучається довідка про особу, яка звернулася із заявою про надання їй статусу біженця.
5. Для оформлення посвідчення іноземцю чи особі без громадянства протягом трьох днів з дня одержання повідомлення про надання статусу біженця необхідно подати органу міграційної служби:
а) дві фотокартки розміром 60х40 мм;
б) по дві фотокартки розміром 30х40 мм кожного члена сім'ї біженця віком до 16 років, які перебувають з ним в Україні.
6. Посвідчення дійсне протягом терміну, на який надається статус біженця відповідно до Закону України "Про біженців".
7. Посвідчення підлягає обміну в разі:
а) повного використання сторінок для продовження терміну дії посвідчення;
б) зміни (переміни) прізвища, імені (імен) або по батькові біженця;
в) виявлення розбіжностей у записах;
г) непридатності його для користування.
Рішення про обмін посвідчення оформлюється наказом (розпорядженням) органу міграційної служби за місцем тимчасового проживання біженця.
8. Для обміну посвідчення біженцю необхідно подати:
а) заяву-анкету (форма додається);
б) посвідчення, що підлягає обміну;
в) дві фотокартки розміром 60х40 мм;
г) по дві фотокартки розміром 30х40 мм кожного члена сім'ї біженця віком до 16 років, які перебувають з ним в Україні.
Для обміну посвідчення у зв'язку із зміною (переміною) прізвища, імені (імен) чи по батькові або виявленням розбіжностей у записах подаються також документи, що підтверджують ці обставини.
9. У разі викрадення у біженця чи втрати посвідчення в інший спосіб воно поновлюється. Рішення про поновлення посвідчення приймається органом міграційної служби за місцем тимчасового проживання біженця. Для поновлення посвідчення біженцю необхідно подати:
а) документи, зазначені у підпунктах "а", "в", "г" пункту 8 цього Положення;
б) довідку органу внутрішніх справ про порушення (відмову у порушенні) або припинення кримінальної справи за фактом викрадення посвідчення;
в) довідку органу внутрішніх справ про реєстрацію заяви біженця щодо втрати посвідчення.
10. Біженець повинен надійно зберігати посвідчення. Про втрату або викрадення посвідчення він зобов'язаний протягом трьох днів поінформувати орган внутрішніх справ, а також орган міграційної служби за місцем тимчасового проживання.
11. За передачу посвідчення іншій особі, його підробку, використання підробленого посвідчення біженець несе відповідальність згідно із законодавством України.
12. Забороняється вилучати у біженця посвідчення, крім випадків, передбачених законодавством України, а також брати його під заставу.
13. Порядок обліку бланків посвідчень визначається Держкомнацміграції.
ОПИС ПОСВІДЧЕННЯ БІЖЕНЦЯ
14. Посвідчення є зшитою обрізною книжечкою розміром 88х125 мм, що складається з 16 сторінок, у жорсткій обкладинці з палітурного матеріалу.
15. Усі друковані написи у посвідченні виконуються двома рядками: вгорі - українською, нижче - англійською мовою, крім написів на сторінках 15 і 16.
16. У верхній частині лицьового боку обкладинки надруковано (тиснення золотистого кольору) слово Україна , в центрі - напис "Посвідчення біженця".
17. У нижній частині 1, 3, 5 та 7 сторінок надруковано номер посвідчення, у верхній частині 1-16 сторінок, а також з внутрішнього та зовнішнього правого боку обкладинки перфорується номер посвідчення.

................
Перейти до повного тексту