- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 грудня 2009 р. N 1432 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1126 від 02.11.2011 )
Деякі питання організації проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 666 від 28.07.2010 )
1. Затвердити Положення про проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
4. Ця постанова набирає чинності з дня введення в дію Закону України
"Про засади запобігання та протидії корупції", крім пункту 1, який набирає чинності з дня втрати чинності Указом Президента України від 19 листопада 2001 р.
N 1098 "Про обов'язкову спеціальну перевірку відомостей, що подають кандидати на зайняття посад державних службовців".
Прем'єр-міністр України | Ю.ТИМОШЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 грудня 2009 р. N 1432
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування
1. Це Положення визначає порядок організації проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто (далі - спеціальна перевірка).
Спеціальна перевірка щодо осіб, статус яких визначається
Конституцією України та спеціальними законами, проводиться в порядку, встановленому законом.
2. Спеціальній перевірці підлягають особи, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування (далі - кандидати на зайняття посад), зазначені в пункті 1 і підпунктах "а" - "ґ" пункту 2 частини першої статті
2 Закону України
"Про засади запобігання та протидії корупції".
3. Організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування.
4. Спеціальна перевірка відомостей, поданих кандидатами на зайняття посад, призначення або погодження призначення на які здійснюється:
Президентом України, Главою Секретаріату Президента України, Керівником Державного управління справами, проводиться відповідним структурним підрозділом Секретаріату Президента України за дорученням Глави Секретаріату;
Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України або Кабінетом Міністрів України, проводиться Головдержслужбою за дорученням Міністра Кабінету Міністрів України або посадової особи, що його заміщає.
5. До проведення спеціальної перевірки залучаються спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю МВС, податкової міліції, по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, Військової служби правопорядку у Збройних Силах (далі - спеціальні підрозділи), МОЗ, МОН, ДМС, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Держкомпідприємництво, а також у разі потреби інші центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації.
6. Спеціальній перевірці підлягають відомості про:
притягнення кандидата на зайняття посади до кримінальної або адміністративної відповідальності та відповідальності за корупційні правопорушення;
достовірність інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру, зокрема за кордоном, кандидата на зайняття посади та близьких йому осіб;
наявність у кандидата на зайняття посади та близьких йому осіб корпоративних прав;
стан здоров'я, освіту, наявність наукового ступеня, вченого звання, підвищення кваліфікації.
7. Спеціальна перевірка проводиться за письмовою згодою кандидата на зайняття посади (додаток 1) та письмовою згодою близьких йому осіб (додаток 2).
У разі відсутності письмової згоди кандидата на зайняття посади спеціальна перевірка не проводиться і питання щодо його призначення або підготовки подання для призначення на відповідну посаду не розглядається.
Спеціальна перевірка також не проводиться щодо близьких кандидатові на зайняття посади осіб у разі відсутності їх письмової згоди.
8. Спеціальна перевірка проводиться протягом 15 днів з дати отримання письмової згоди кандидата на зайняття посади.
9. Після отримання письмової згоди кандидата на зайняття посади на проведення спеціальної перевірки відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування не пізніше ніж наступного дня надсилає до відповідних територіальних органів спеціальних підрозділів, МОЗ, МОН, ДМС, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Держкомпідприємництва, а також у разі потреби до інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій запит про надання відомостей щодо кандидата на зайняття посади (далі - запит), підготовлений кадровою службою такого органу за формою згідно з додатком 3.
Запит підписує керівник відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування, а у разі його відсутності особа, яка виконує його обов'язки, або заступник керівника органу відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
До запиту додаються копії:
письмової згоди кандидата на зайняття посади та близьких йому осіб на проведення перевірки;
довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або сторінки паспорта з відміткою про відсутність такого номера;
особової картки форми
П-2ДС або анкети (для осіб рядового і начальницького складу) та відповідних додатків, біографічної довідки, першої та другої сторінок паспорта, документів про освіту, декларації про доходи та видатки за минулий рік, медичної довідки, військового квитка, довідки про допуск до державної таємниці (у разі наявності).
10. Спеціальна перевірка проводиться:
1) спеціальними підрозділами - щодо відомостей:
про притягнення кандидата на зайняття посади до кримінальної або адміністративної відповідальності та відповідальності за корупційні правопорушення;
про наявність у кандидата на зайняття посади судимості, що не знята або не погашена в порядку, встановленому законом;
поданих кандидатом на зайняття посади, що перешкоджатимуть його призначенню та перебуванню на посаді;
2) ДПА - щодо відомостей про:
отримані кандидатом на зайняття посади та близькими йому особами доходи, їх джерела, інформація про які відповідно до законодавства подається до органів державної податкової служби;
перебування кандидата на зайняття посади на посаді керівника або головного бухгалтера чи засновника суб'єкта господарювання або на обліку фізичних осіб - підприємців;
3) МОЗ - щодо відомостей про стан здоров'я кандидата на зайняття посади та перебування його на обліку в психоневрологічному або наркологічному диспансері;
4) МОН - щодо відомостей про:
отриману кандидатом на зайняття посади освіту;
наявність у кандидата на зайняття посади наукового ступеня, вченого звання та відповідних документів (диплома, атестата тощо);
підвищення кваліфікації;
5) Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і Держкомпідприємництвом - щодо відомостей про наявність у кандидата на зайняття посади та близьких йому осіб корпоративних прав;
6) ДМС - щодо відомостей про громадянство або наявність факту подвійного громадянства кандидата на зайняття посади.
11. Обмін відомостями щодо кандидата на зайняття посади під час проведення спеціальної перевірки здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
12. Інформація про результати спеціальної перевірки, підписана керівником спеціального підрозділу, МОЗ, МОН, ДМС, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Держкомпідприємництва, іншого центрального органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, а у разі його відсутності особою, яка виконує його обов'язки, або заступником керівника органу відповідно до розподілу функціональних обов'язків, подається відповідному органові державної влади або органові місцевого самоврядування не пізніше семи днів з дати надходження запиту.
13. Кадрова служба відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування на підставі інформації, зазначеної у пункті 12 цього Положення, готує довідку про результати спеціальної перевірки за формою згідно з додатком 4, яка підписується її керівником, а у разі, коли така довідка готується Головдержслужбою, - начальником відповідного структурного підрозділу, який проводив спеціальну перевірку.
Довідка про результати спеціальної перевірки додається до документів, поданих кандидатом на зайняття посади, або до особової справи, якщо прийнято рішення про його призначення на посаду.
14. Про результати спеціальної перевірки кандидат на зайняття посади письмово інформується керівником кадрової служби відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування.
У разі незгоди з результатами спеціальної перевірки кандидат на зайняття посади має право подати свої зауваження (пояснення) у письмовій формі або письмово звернутися з проханням дати роз'яснення з відповідних питань до спеціальних підрозділів та/або до МОН, МОЗ, ДПА, ДМС, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Держкомпідприємництва, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.
15. Інформація про результати спеціальної перевірки щодо кандидатів на зайняття посад, призначення або погодження призначення на які здійснюється:
Президентом України, Главою Секретаріату Президента України, Керівником Державного управління справами, подається Главі Секретаріату Президента України;
Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України або Кабінетом Міністрів України, подається Міністрові Кабінету Міністрів України.
16. У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки, що кандидатом на зайняття посади подані неправдиві або недостовірні відомості, керівник відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування інформує про це в одноденний строк спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції.
17. Інформація про результати спеціальної перевірки та документи щодо її проведення у разі, коли вони не містять відомостей, що становлять державну таємницю, є конфіденційними і зберігаються в порядку, встановленому законодавством.
18. У разі працевлаштування кандидата на зайняття посади або його переведення (переміщення) на посаду в іншому органі державної влади або органі місцевого самоврядування керівник такого органу має право не надсилати запит до МОН, якщо не подається новий документ про освіту.
У разі переведення (переміщення) кандидата на зайняття посади на рівнозначні або вищі посади в одному і тому ж органі державної влади або органі місцевого самоврядування спеціальна перевірка не проводиться.
Додаток 1
до Положення
ЗГОДА
на проведення спеціальної перевірки відомостей, поданих особою, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування
Я, __________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
_________________________________________________________________,
(дата і місце народження)
зареєстрований (зареєстрована) за адресою ________________________
__________________________________________________________________
та фактично проживаю за адресою __________________________________
_________________________________________________________________,
ідентифікаційний номер* _________________________________________,
що претендую на зайняття посади __________________________________
(найменування посади та органу
________________________________________________________________,
державної влади або органу місцевого самоврядування)
даю згоду на проведення спеціальної перевірки щодо мене, у тому
числі відомостей, поданих особисто.
___ ____________ 20__ р. _____________
(підпис)
_______________
* У разі відсутності ідентифікаційного номера до згоди додається копія сторінки паспорта з відміткою про відсутність такого номера.
Додаток 2
до Положення
ЗГОДА
близької особи на проведення перевірки відомостей, поданих щодо неї особою, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування
Я, __________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
________________________________________________________________,
(дата і місце народження)
зареєстрований (зареєстрована) за адресою ________________________
__________________________________________________________________
та фактично проживаю за адресою __________________________________
_________________________________________________________________,
ідентифікаційний номер* _________________________________________,
даю згоду на проведення перевірки відомостей, поданих щодо мене
_________________________________________________________________,
(прізвище, ім'я та по батькові)
який (яка) претендує на зайняття посади __________________________
(найменування посади та органу
_________________________________________________________________.
державної влади або органу місцевого самоврядування)
___ ________________ 20___ р. _________________
(підпис)
_______________
* У разі відсутності ідентифікаційного номера до згоди додається копія сторінки паспорта з відміткою про відсутність такого номера.
Додаток 3
до Положення
__________________________________
(найменування органу,
__________________________________
до якого надсилається запит)
ЗАПИТ
про надання відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування
Відповідно до статті 9 Закону України "Про засади запобігання
та протидії корупції" просимо подати до __________________________
__________________________________________________________________
(найменування органу державної влади або органу
місцевого самоврядування)
згідно з Положенням про проведення спеціальної перевірки щодо
осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням
функцій держави або органів місцевого самоврядування, затвердженим
постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 р. N 1432,
відомості щодо ___________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові особи,
яка претендує на зайняття посади,
__________________________________________________________________
дата і місце народження,
__________________________________________________________________
серія та номер паспорта, ким і коли виданий,
__________________________________________________________________
місце проживання,
__________________________________________________________________
місце реєстрації,
__________________________________________________________________
місце роботи,
__________________________________________________________________
ідентифікаційний номер або відомості щодо наявності
відмітки в паспорті
__________________________________________________________________
про відсутність такого номера)
Додаток: копії особової картки форми П-2ДС або анкети (для осіб
рядового і начальницького складу) та відповідних
додатків, біографічної довідки, першої та другої сторінок
паспорта, документів про освіту, декларації про доходи та
видатки за минулий рік, медичної довідки, військового
квитка, довідки про допуск до державної таємниці (у разі
наявності) на _ арк.
______________________________ ________ ______________________
(найменування посади керівника (підпис) (ініціали та прізвище)
органу державної влади
або органу місцевого
самоврядування)
Додаток 4
до Положення
ДОВІДКА
про результати спеціальної перевірки щодо _______________________________, який (яка)
(прізвище, ім'я та по батькові)
претендує на зайняття
______________________________________________
(найменування посади та органу державної влади
або органу місцевого самоврядування)
Відповідно до статті 9 Закону України "Про засади запобігання
та протидії корупції" та Положення про організацію проведення
спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття
посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів
місцевого самоврядування, затвердженого постановою
Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 р. N 1432, __________
(найменування
__________________________________________________________________
органу державної влади або органу місцевого самоврядування)
проведено спеціальну перевірку щодо ______________________________
(прізвище та ініціали,
__________________________________________________________________
дата і місце народження особи, яка претендує
на зайняття посади,
_________________________________________________________________,
пов'язаної з виконанням функцій держави або органів
місцевого самоврядування)
який (яка) зареєстрований (зареєстрована) за адресою _____________
__________________________________________________________________
та фактично проживає за адресою _________________________________.
Для проведення спеціальної перевірки подавалися копії таких
документів: особової картки форми П-2ДС або анкети (для осіб
рядового і начальницького складу) та відповідних додатків,
біографічної довідки, першої та другої сторінок паспорта,
документів про освіту, декларації про доходи та видатки за минулий
рік, медичної довідки, військового квитка, довідки про допуск до
державної таємниці (у разі наявності).
Запити про надання відомостей щодо __________________________
(прізвище та ініціали)
надсилалися до ___________________________________________________
(найменування центральних органів виконавчої влади,
_________________________________________________________________.
органів місцевого самоврядування, підприємств, установ
та організацій, до яких надсилалися запити)
Інформація, що перешкоджає прийняттю ________________________
(прізвище та інціали)
на посаду, пов'язану з виконанням функцій держави або органів
місцевого самоврядування ________________________________________.
(не отримана або отримана (необхідне зазначити).
______________________________ ________ ______________________
(найменування посади керівника (підпис) (ініціали та прізвище)
кадрової служби органу
державної влади або органу
місцевого самоврядування)
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 грудня 2009 р. N 1432
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У Положенні про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженому постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 р.
N 114 - із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 1998 р.
N 349 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 12, ст. 449), від 7 червня 1999 р.
N 986 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 23, ст. 1055), від 8 червня 2005 р.
N 428 (Офіційний вісник України, 2005 р., N 23, ст. 1283), від 6 червня 2007 р.
N 798 (Офіційний вісник України, 2007 р., N 42, ст. 1674) і від 9 липня 2008 р.
N 624 (Офіційний вісник України, 2008 р., N 51, ст. 1699):
................Перейти до повного тексту