- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про взаєморозуміння між Урядом України і Урядом Канади щодо проекту реформування управління персоналом у системі державної служби України
Дата підписання: 26.05.2008 р.(*)
Дата набрання чинності для України: 26.05.2008 р.
----------------
(*) Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року
N 755-р уповноважено Начальника Головдержслужби Мотренка Тимофія Валентиновича підписати зазначений Меморандум.
Уряд України (далі - Українська Сторона) та Уряд Канади (далі - Канадська Сторона), маючи бажання співпрацювати над реалізацією Канадського проекту допомоги розвитку в Україні, дійшли до наступного порозуміння:
ЧАСТИНА I
ЗМІСТ МЕМОРАНДУМУ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ
Розділ 1.01
ЧАСТИНА II
УПОВНОВАЖЕНІ ОРГАНИ
Розділ 2.01
Для цілей цього Меморандуму про взаєморозуміння Канадське агентство міжнародного розвитку (КАМР) уповноважене представляти Канадську Сторону.
Розділ 2.02
Для цілей цього Меморандуму про взаєморозуміння Головне управління державної служби України (Головдержслужба) уповноважене представляти Українську Сторону.
ЧАСТИНА III
ПРОЕКТ
Розділ 3.01
Канадська та Українська Сторони будуть підтримувати проект з реформування управління персоналом у системі державної служби України (далі - Проект).
Метою Проекту є сприяння прозорості та відповідальності державного управління в Україні через реформування системи управління персоналом в центральних органах виконавчої влади відповідно до базових показників SIGMA/OECD. Проект спрямований на досягнення наступних чотирьох цілей:
- допомога Українській Стороні у розвитку стратегії реформування національного законодавства, державної політики, процедур з метою підвищення ефективності управління персоналом у системі державної служби України;
- підтримка розроблення та інтеграції цілісних та ефективних процесів та процедур управління персоналом, які базуватимуться на принципах політичної нейтральності, прозорості, оцінки за результатами та рівності (включаючи гендерну рівність) в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади України;
- підвищення спроможності Головдержслужби України та кадрових підрозділів окремих центральних органів виконавчої влади до ефективного запровадження процесів і процедур управління персоналом на умовах сталості, прозорості та політичної нейтральності;
- розроблення та впровадження на інституційному рівні програми навчальних тренінгів та обміну досвідом з питань управління персоналом.
Розділ 3.02
Короткий опис Проекту додається до цього Меморандуму про взаєморозуміння у Додатку "А".
ЧАСТИНА IV
УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТОМ
Розділ 4.01
Наглядова рада Проекту здійснюватиме загальне керівництво Проектом та схвалюватиме План реалізації проекту, Стратегічну рамку щодо системи управління персоналом, а також річні робочі плани діяльності та звіти про результати на етапі реалізації Проекту.
Зазначена Наглядова рада складатиметься уповноважених належним чином представників обох Сторін та здійснюватиме загальну координацію реалізації Проекту.
Розділ 4.02
Канадська Сторона відбере та залучить канадську організацію-виконавця (Канадського Координатора) для розроблення та реалізації Проекту. Канадський Координатор буде відповідальним за загальні фінансові питання, контракти та залучення експертів, координацію та встановлення вимог до звітності щодо Проекту і буде безпосередньо відповідальний перед Канадською Стороною. З метою управління та нагляду за діяльністю в рамках Проекту Канадський Координатор призначить канадського менеджера Проекту для постійного зв'язку між Канадською Стороною та Українською Стороною. Канадський Координатор зосереджуватиме свою діяльність на підвищенні спроможності Української Сторони до реформування управління персоналом у системі державної служби України.
Розділ 4.03
Українська Сторона у співпраці з Канадською Стороною відбере Місцевого Координатора для координації заходів у рамках Проекту в Україні. Місцевий Координатор буде підзвітний Українській Стороні, а його послуги будуть фінансуватись Канадською Стороною за контрактом із Канадським Координатором. Підзвітність Місцевого Координатора Українській Стороні буде визначена у протоколі про взаємодію із Головдержслужбою України. Роботу Місцевого Координатора буде спрямовувати український керівник Проекту, відібраний Українською Стороною спільно з Канадською Стороною. Місцевий Координатор надаватиме Головдержслужбі України адміністративну та організаційну підтримку для організації та проведення зустрічей, семінарів, а також інших заходів в рамках Проекту і буде координувати участь у Проекті Головдержслужби України та інших залучених до його реалізації українських державних установ та зацікавлених сторін. Місцевий Координатор зосереджуватиме свою діяльність на підвищення спроможності Української Сторони до реформування управління персоналом у системі державної служби України.
Розділ 4.04
Після завершення етапу розроблення Проекту Канадська Сторона прийме рішення щодо доцільності збереження Канадського Координатора на час етапу реалізації Проекту. Українська Сторона у співпраці з Канадською Стороною прийме рішення щодо доцільності збереження Місцевого Координатора на час етапу реалізації Проекту.
Розділ 4.05
Канадський Координатор та/або Місцевий Координатор можуть у разі потреби безпосередньо звертатися до представників Канадської Сторони та Української Сторони, інших сторін, залучених до реалізації Проекту.
ЧАСТИНА V
ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
Розділ 5.01
На етапі розроблення Проекту Канадський Координатор у співпраці з Українською Стороною розробить Стратегічну рамку щодо системи управління персоналом, враховуючи викладене у Додатку "А", та План реалізації проекту для етапу реалізації, які за умови підписання від імені Канадської Сторони та Української Сторони, будуть додані у вигляді Додатку "Б" до цього Меморандуму про взаєморозуміння та включатимуть, крім іншого, такі розділи:
- детальний опис Проекту, включаючи цілі, завдання та заходи;
- опис очікуваних результатів, включаючи продукти наслідки та вплив, відповідні критерії оцінки результативності та стратегії оцінювання діяльності;
- план управління Проектом, включаючи детальний опис ролей та функцій усіх залучених до його реалізації сторін;
- опис методів та засобів, які використовуватимуться у ході реалізації Проекту;
- графік виконання заходів з реалізації Проекту, включаючи план ключових подій;
- вимоги до звітності щодо Проекту;
- змістовні, часові та функціональні рамки для оцінювання проекту та відповідні засоби для цього;
- ресурси, потрібні для реалізації Проекту;
- опис додаткових ролей та функцій Канадської Сторони та Української Сторони, а також їх внесків.
План управління Проектом може бути скоригований без виконання формальної процедури внесення змін, передбаченої розділом 12.02.
ЧАСТИНА VI
ВНЕСОК КАНАДСЬКОЇ СТОРОНИ
Розділ 6.01
Внесок Канадської Сторони складатиметься з технічної допомоги в систему управління персоналом, включаючи зокрема допомогу Головдержслужбі України з боку канадського радника з управління персоналом на етапі розроблення Проекту, а також незалежний моніторинг або оцінку реалізації Проекту. Внесок Канадської Сторони зазначений у Додатку "А" до цього Меморандуму про взаєморозуміння. Загальна сума внеску Канадської Сторони не перевищуватиме чотирьох мільйонів восьмиста тисяч (4 800 000) канадських доларів.
Розділ 6.02
Внесок Канадської Сторони не може бути використаний для сплати будь-яких податків, зборів або інших обов'язкових платежів прямо чи опосередковано на користь України при придбанні або отриманні будь-яких матеріалів, обладнання, засобів та послуг з метою реалізації Проекту.
ЧАСТИНА VII
ВНЕСОК УКРАЇНСЬКОЇ СТОРОНИ
Розділ 7.01
Внесок Української Сторони складатиметься з фінансування створення, підтримки та розвитку мережі груп аналізу політики у кадрових службах центральних органів виконавчої влади. Ця мережа, діяльність якої супроводжується Головдержслужбою України, становитиме інституційну основу для інтеграції технічної допомоги в систему управління персоналом, яку надаватиме Канадська Сторона. Мережа груп аналізу політики слугуватиме основним посередником для Канадського та Місцевого Координаторів з метою реалізації заходів з виконання проекту у Головдержслужбі України та у інших центральних органах виконавчої влади України. За наявності відповідних можливостей ця мережа підтримуватиме синергетичний ефект від більш широкої програми технічної допомоги Канадської Сторони в Україні. Загальна сума внеску Української Сторони не перевищуватиме двадцяти (20) відсотків загальної вартості внеску Канадської Сторони. Цей внесок у подальшому зазначений у Додатку "А" цього Меморандуму про взаєморозуміння.
................Перейти до повного тексту