1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 червня 1999 р. N 1059
Київ
Про стан реалізації державної молодіжної політики
Кабінет Міністрів України відзначає, що протягом останніх двох років проведено значну роботу з реалізації державної молодіжної політики, яка є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави. В Україні сформовані відповідні структури, які здійснюють реалізацію державної молодіжної політики.
Тільки при Державному комітеті у справах сім'ї та молоді працюють 1467 дитячо-юнацьких закладів за місцем проживання, 501 центр соціальних служб для молоді та 985 спеціалізованих закладів, що діють при них. Лише у 1998 році зазначені центри надали послуги і сприяли працевлаштуванню відповідно близько 2 млн. і 100 тис. молодих людей. Створено Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву та його регіональні відділення у 23 областях, відпрацьовано механізм надання пільгового довготермінового державного кредиту на будівництво житла. Вдосконалюється система пошуку і підтримки талановитої молоді, організація культурно-мистецьких заходів для молоді. В ході реалізації державної молодіжної політики органи державної влади тісно співпрацюють з 66 всеукраїнськими громадськими молодіжними та дитячими об'єднаннями, кількість яких порівняно з 1996 роком зросла вдвічі, що позитивно впливає на розв'язання актуальних проблем молоді. Протягом 1997 - 1998 років разом з молодіжними та дитячими громадськими організаціями реалізовано близько 200 молодіжних програм.
Однак останнім часом продовжує поглиблюватися ряд негативних тенденцій у сфері освіти, професійної підготовки, працевлаштування та соціального захисту молоді.
Не виконуються вимоги статті 7 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" в частині працевлаштування молоді та надання їй першого робочого місця, що призвело до зростання безробіття серед молоді. На кінець 1998 року на ринку праці молодь становила 360,5 тис. осіб, або 35 відсотків загальної кількості зареєстрованих безробітних. В освітній галузі гострою залишається проблема виплати заробітної плати і стипендій. Не все зроблено для зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних закладів.
Недостатньо приділяється уваги пропаганді серед молоді здорового способу життя, поліпшенню здоров'я молодих людей, запобіганню їх захворюванням. Потребує активізації робота щодо запобігання поширенню вживання молоддю наркотичних речовин. Значно менше застосовується напрацьована роками практика організації спортивно-виховної, культурно-освітньої роботи за місцем проживання молоді, не впроваджуються нові її форми.
Викликає занепокоєння зниження інтересу юнаків і дівчат до літератури, мистецтва, духовної спадщини українського народу, частина молоді зорієнтована насамперед на сферу розваг.
Однією з основних причин такого становища є недостатня організаційна робота Державного комітету у справах сім'ї та молоді, Міністерства освіти, Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства культури і мистецтв, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства внутрішніх справ, Державного комітету з фізичної культури і спорту, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади з питань реалізації державної молодіжної політики.
З метою більш активного залучення молоді до громадського життя, посилення роботи з реалізації державної молодіжної політики Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити заходи щодо реалізації державної молодіжної політики (додаються).
2. Міністерству праці та соціальної політики, Державному комітетові у справах сім'ї та молоді, Міністерству освіти, Міністерству фінансів, Міністерству економіки з метою забезпечення зайнятості молоді розробити до грудня 1999 р. механізм економічного заохочення роботодавців до працевлаштування молоді та забезпечення першого робочого місця випускникам навчальних закладів.
3. Міністерству культури і мистецтв, Міністерству освіти, Державному комітетові у справах сім'ї та молоді, Державному комітетові телебачення і радіомовлення активно проводити культурно-виховну роботу серед молоді шляхом пропаганди здобутків національної культури і духовної спадщини, проведення фестивалів та конкурсів, надавати підтримку та забезпечувати розвиток молодіжних і дитячих центрів творчості, клубів за інтересами та за місцем проживання, створювати спеціалізовані теле- та радіопрограми для молоді.
4. Міністерству освіти, Міністерству транспорту, Міністерству фінансів, Державному комітетові у справах сім'ї та молоді, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити заходів для забезпечення пільгового проїзду студентів вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та учнів професійно-технічних навчальних закладів у міському і приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України.
5. Державному комітетові у справах сім'ї та молоді, Міністерству освіти, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади активізувати діяльність, спрямовану на патріотичне виховання молоді і пропаганду здобутків українського суспільства, виховувати у молоді почуття гордості за свою Батьківщину. З цією метою сприяти створенню військово-патріотичних об'єднань, клубів, гуртків, навчальних і фізкультурно-спортивних закладів, громадських організацій та надавати допомогу в їх роботі.
6. Центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити заходів до підвищення рівня організаторської роботи, спрямованої на:
виховання у молоді поваги до законів, нетерпимості до порушень громадського правопорядку, почуття взаємодопомоги, гуманного ставлення, чесності, правдивості та взаємної поваги між людьми і у родині, турботи про виховання дітей;
забезпечення фінансової підтримки реалізації молодіжної політики та діяльності молодіжних і дитячих громадських організацій;
розвиток мережі центрів соціальних служб для молоді та створення відповідних умов для підвищення ефективності їхньої діяльності. Не допускати при цьому скорочення чисельності працівників і діючих установ;
забезпечення працевлаштування молоді, сприяння діяльності студентських трудових загонів і залучення учнівської та студентської молоді для роботи у вільний від навчання час;
всебічну підтримку талановитої та обдарованої молоді, розвиток мережі молодіжних культурно-просвітницьких центрів;
проведення виховної роботи серед сільської молоді. Рекомендувати запровадити з цією метою штатні посади у виконкомах сільських рад по роботі з молоддю;
забезпечення виділення у повному обсязі коштів для надання довготермінових пільгових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла.
7. Міністерству фінансів під час формування проектів Державного бюджету України передбачати кошти на фінансування заходів щодо реалізації державної молодіжної політики як пріоритетного напряму розвитку суспільства.
8. Державному комітетові у справах сім'ї та молоді забезпечити контроль за виконанням цієї постанови і щороку до 1 березня інформувати Кабінет Міністрів України про здійснення заходів щодо реалізації державної молодіжної політики.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 червня 1999 р. N 1059
ЗАХОДИ
щодо реалізації державної молодіжної політики
1. З метою забезпечення надання молоді соціальних послуг підготувати та подати Кабінетові Міністрів України проект Закону України "Про соціальну роботу", проекти типових положень про спеціалізовані заклади соціального спрямування (реабілітаційні центри ресоціалізації наркозалежної молоді, центри соціально-психологічної реабілітації неповнолітніх та молоді, служби "Телефони довіри", громадські приймальні тощо), розробити порядок та умови фінансування зазначених закладів, умови оплати праці працівників спеціалізованих установ.
Державний комітет у справах сім'ї та
молоді, МОЗ, Міносвіти, МВС, Мінфін,
Мінекономіки, Мінпраці, Мін'юст.
Грудень 1999 року.
2. Розробити і подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проект національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства.
Міносвіти, Мінкультури, МВС, МОЗ,
Мінфін, Мінекономіки, Мін'юст,
Державний комітет у справах сім'ї та
молоді, Держкомтуризм, Держкомспорт,
Державний комітет інформаційної
політики, Держтелерадіо,
Держкомрелігії, Державний комітет
зв'язку та інформації, Національна
академія наук.
Липень 1999 року.
3. Забронювати відповідну кількість робочих місць на підприємствах, в установах і організаціях для забезпечення працевлаштування випускників загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних закладів освіти 1999 року, а також молоді, якій надається перше робоче місце.
Мінпраці, Державний комітет у справах
сім'ї та молоді, Міносвіти,
Мінекономіки, Мінфін, Рада міністрів
Автономної Республіки Крим, обласні,
Київська та Севастопольська міські
держадміністрації.
Червень 1999 року.
4. Забезпечити впровадження в практику організацію оплачуваних громадських робіт для учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, створити умови для поширення діяльності студентських та учнівських трудових загонів та подати Кабінетові Міністрів України проект змін до Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" щодо вторинної зайнятості студентів та учнів.
Державний комітет у справах сім'ї та
молоді, Мінпраці, Міносвіти, Мінфін,
Мін'юст, Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні, Київська та
Севастопольська міські
держадміністрації, Асоціація
профспілкових організацій студентів
України (за згодою).
Вересень 1999 року.
5. Для забезпечення працевлаштування молоді розробити і затвердити Типове положення про молодіжний центр праці, створити п'ять обласних молодіжних центрів праці.
Державний комітет у справах сім'ї та

................
Перейти до повного тексту