- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Болгарія про співробітництво з прикордонних питань
( Угоду затверджено Постановою КМ
N 1832 від 27.12.2006 )
Кабінет Міністрів України і Уряд Республіки Болгарія, (далі - Договірні Сторони),
керуючись загальновизнаними нормами та принципами міжнародного права, бажанням розвивати дружні добросусідські відносини та сприяти взаємному забезпеченню безпеки державних кордонів України і Республіки Болгарія,
виходячи із взаємної заінтересованості в установленні двостороннього співробітництва для забезпечення надійної охорони державних кордонів та виключних економічних зон України і Республіки Болгарія,
бажаючи ефективно протидіяти транскордонній злочинності та нелегальній міграції шляхом активного співробітництва в прикордонних питаннях,
домовилися про таке:
Стаття 1
Договірні Сторони здійснюють та розвивають між собою співробітництво, спрямоване на ефективне вирішення завдань щодо охорони своїх державних кордонів, враховуючи взаємні інтереси та відповідно до свого національного законодавства, у таких сферах:
1. Обмін інформацією, що становить взаємний інтерес.
2. Оперативно-розшукова діяльність в інтересах охорони державного кордону.
3. Боротьба з незаконною міграцією через державний кордон шляхом використання міжнародних транспортних зв'язків.
4. Боротьба з торгівлею людьми.
5. Боротьба з контрабандою зброї, боєприпасів, вибухових, отруйних та радіоактивних матеріалів.
6. Боротьба з незаконним перевезенням наркотичних речовин через державний кордон.
7. Захист громадян, державної та іншої власності Договірних Сторін від злочинних посягань на морських просторах, що перебувають під їхньою юрисдикцією.
8. Обмін досвідом у галузі охорони державного кордону, прикордонного контролю та підготовки фахівців, а також у використанні технічних засобів під час охорони державного кордону та здійснення прикордонного контролю у пунктах пропуску.
9. Надання взаємної допомоги при форс-мажорних та аварійних ситуаціях на морі.
Стаття 2
1. Договірні Сторони здійснюють співробітництво з прикордонних питань через такі компетентні органи:
від Республіки Болгарія: Міністерство внутрішніх справ - Національна служба "Поліція" - Головна дирекція "Прикордонна поліція";
від України: Адміністрація Державної прикордонної служби України.
2. Договірні Сторони своєчасно інформують дипломатичним шляхом одна одну про зміни у компетентних органах за цією Угодою.
Стаття 3
Співробітництво між компетентними органами здійснюється у таких формах:
1. Обмін інформацією, що становить взаємний інтерес, про обстановку на державних кордонах України і Республіки Болгарія.
2. Обмін інформацією та досвідом у боротьбі з нелегальною міграцією і транскордонною злочинністю.
3. Розроблення та здійснення у разі необхідності узгоджених заходів боротьби з протиправними діями на міжнародних транспортних шляхах.
4. Обмін законодавчими та іншими чинними нормативними актами з питань охорони державного кордону, функціонування пунктів пропуску, науковими публікаціями та іншими інформаційними матеріалами, що становлять взаємний інтерес.
5. Сприяння у підготовці фахівців прикордонних відомств, виходячи з можливостей Договірних Сторін.
6. Обмін методами розкриття протизаконних дій на державному кордоні та у пунктах пропуску.
Стаття 4
1. Компетентні органи не пізніше, ніж за три місяці з часу набуття чинності цією Угодою, обмінюються законодавчими та іншими чинними нормативними актами з питань охорони державного кордону України і Республіки Болгарія.
2. У майбутньому обмін такими актами здійснюватиметься у двомісячний термін після набуття ними чинності.
Стаття 5
1. Спосіб обміну інформацією для цілей цієї Угоди визначається окремим протоколом, підписаним особами, уповноваженими компетентними органами.
2. Обмін інформацією згідно з пунктом 1 цієї статті здійснюється безоплатно.
3. Договірні Сторони зобов'язуються не передавати третій стороні або особі отримані одна від одної матеріали та інформацію без письмової згоди компетентного органу тієї Договірної Сторони, від якої ці матеріали та інформацію було отримано.
Стаття 6
У випадках, коли в рамках цієї Угоди надаються особисті дані, при дотриманні діючого для кожної з Договірних Сторін національного законодавства, застосовуються такі положення:
................Перейти до повного тексту