1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 вересня 2021 р. № 1009
Київ
Деякі питання державної фінансової підтримки проектів (програм) транскордонного співробітництва
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 416 від 28.04.2023 )
Відповідно до частини першої статті 11 Закону України "Про транскордонне співробітництво" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Утворити Міжвідомчу комісію з питань підтримки транскордонного співробітництва у складі згідно з додатком.
2. Затвердити такі, що додаються:
Порядок проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка;
Положення про Міжвідомчу комісію з питань підтримки транскордонного співробітництва.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 55


Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2021 р. № 1009
СКЛАД
Міжвідомчої комісії з питань підтримки транскордонного співробітництва
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури, голова Міжвідомчої комісії
Заступник (заступник з питань європейської інтеграції) Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури, заступник голови Міжвідомчої комісії
Перший заступник (заступник) Міністра економіки
Заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції
Перший заступник (заступник) Міністра закордонних справ
( Позицію виключено на підставі Постанови КМ № 416 від 28.04.2023 )
Перший заступник (заступник) Міністра енергетики
Перший заступник (заступник) Міністра захисту довкілля та природних ресурсів
Перший заступник (заступник) Міністра культури та інформаційної політики
Перший заступник (заступник) Міністра молоді та спорту
Перший заступник (заступник) Міністра освіти і науки
Перший заступник (заступник) Міністра охорони здоров’я
Перший заступник (заступник) Міністра соціальної політики
Перший заступник (заступник) Міністра цифрової трансформації
Перший заступник (заступник) Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
Перший заступник (заступник) Міністра внутрішніх справ
Перший заступник (заступник) Міністра юстиції
Перший заступник (заступник) Голови Національного агентства з питань запобігання корупції
Перший заступник (заступник) Голови Держмитслужби
Перший заступник (заступник) Голови Держприкордонслужби
Перший заступник (заступник) Голови ДСНС
Заступник Голови Держаудитслужби
Керівник структурного підрозділу Секретаріату Кабінету Міністрів України, до компетенції якого належать питання координації та залучення міжнародної технічної допомоги
Керівник структурного підрозділу Секретаріату Кабінету Міністрів України, до компетенції якого належать питання координації європейської та євроатлантичної інтеграції
Керівник структурного підрозділу Секретаріату Кабінету Міністрів України, до компетенції якого належать питання координації та оцінки регіональної політики
Керівник структурного підрозділу Мінінфраструктури, до функціональних повноважень якого належить вирішення питань транскордонного співробітництва, виконавчий секретар Міжвідомчої комісії
Представник Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" (за згодою)
Представник Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Українська асоціація районних та обласних рад" (за згодою)
Представник Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація об’єднаних територіальних громад" (за згодою)
Представник Всеукраїнської асоціації громад (за згодою)
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 416 від 28.04.2023 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 вересня 2021 р. № 1009
ПОРЯДОК
проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка
( У тексті Порядку слово "Мінрегіон" в усіх відмінках замінено словом "Мінінфраструктури" згідно з Постановою КМ № 416 від 28.04.2023 )
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення конкурсного відбору проектів (програм) транскордонного співробітництва, у тому числі проектів, відібраних у рамках програм міжнародної технічної допомоги відповідно до правил та процедур, установлених міжнародними договорами України (далі - проекти міжнародної технічної допомоги), які можуть бути включені до Державної програми розвитку транскордонного співробітництва та реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету (далі - конкурсний відбір).
2. Для цілей цього Порядку заявниками проектів (програм) транскордонного співробітництва вважаються суб’єкти або учасники транскордонного співробітництва (крім фізичних осіб), визначені Законом України "Про транскордонне співробітництво", центральні органи виконавчої влади.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про транскордонне співробітництво", постанові Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. № 554 "Про запровадження національної системи управління та контролю за виконанням спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 61, ст. 2108), постанові Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2019 р. № 1038 "Про запровадження системи управління та контролю за виконанням Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми (Interreg V-B Danube - CCI 2014TC16M6TN001)" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 100, ст. 3345).
3. У конкурсному відборі беруть участь проекти (програми) транскордонного співробітництва, які мають достатню аргументацію щодо ефективного розв’язання актуальних проблем та відповідають меті та принципам державної політики у сфері транскордонного співробітництва, що визначені Законом України "Про транскордонне співробітництво", пріоритетам (напрямам), що визначені Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2021-2027 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 408 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 36, ст. 2147), Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 р. № 695 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 67, ст. 2155), главою 27 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифікованою Законом України від 16 вересня 2014 р. № 1678-VII.
Пріоритетними визнаються ті проекти (програми) транскордонного співробітництва, що отримали фінансування в рамках програм міжнародної технічної допомоги, великомасштабні інфраструктурні проекти, проекти, бенефіціарами яких є центральні органи виконавчої влади, а також проекти, що мають загальнорегіональне значення.
4. Обсяги державної фінансової підтримки розвитку транскордонного співробітництва визначаються у Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік.
Обов’язковою умовою участі проекту (програми) транскордонного співробітництва, у тому числі проекту міжнародної технічної допомоги, в конкурсному відборі є наявність співфінансування за рахунок коштів місцевого бюджету та/або інших джерел, не заборонених законодавством, у розмірі не менше ніж 10 відсотків обсягу фінансування проекту, що повинен бути забезпечений Українською Стороною.
5. Конкурсний відбір проводиться Міжвідомчою комісією з питань підтримки транскордонного співробітництва (далі - Міжвідомча комісія), шляхом формування та схвалення переліку проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка, з урахуванням результатів оцінки проектів, які підлягають такій оцінці.
6. Оцінка проектів (програм) транскордонного співробітництва проводиться Експертною групою з питань оцінки проектів (програм) транскордонного співробітництва, яким може надаватися державна фінансова підтримка (далі - Експертна група), яка утворюється Мінінфраструктури не пізніше ніж через п’ять календарних днів після закінчення строку подання проектів для участі у конкурсному відборі.
Положення про Експертну групу, а також її персональний склад затверджуються Мінінфраструктури. Функції секретаріату Експертної групи виконує Мінінфраструктури.
7. Мінінфраструктури оголошує про початок проведення конкурсного відбору шляхом розміщення на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення конкурсного відбору, в якому зазначається інформація про форму (електронну та/або паперову), строк подання проектів (програм) транскордонного співробітництва, який становить не більше двох місяців з дати розміщення оголошення.
8. Для участі проекту (програми) транскордонного співробітництва у конкурсному відборі заявник у строк, зазначений в оголошенні про проведення конкурсного відбору, подає до Мінінфраструктури такі документи:
1) заявку на участь у конкурсному відборі (у довільній формі), яка повинна містити такі відомості про заявника проекту: найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ, адресу електронної пошти, номер телефону відповідальної особи, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) керівника;
2) документи, що підтверджують співфінансування проекту за рахунок коштів місцевого бюджету та/або інших джерел, не заборонених законодавством (гарантійний лист органу місцевого самоврядування та/або органу виконавчої влади, рішення сесії органу місцевого самоврядування);
3) інформаційну картку та опис проекту, оформлені відповідно до вимог, визначених Мінінфраструктури;
4) висновок Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської або Севастопольської міських держадміністрацій щодо актуальності та доцільності реалізації проекту у відповідному регіоні. Висновок не подається у разі, коли заявником проекту є обласна чи міська держадміністрація).
9. Для участі проекту міжнародної технічної допомоги у конкурсному відборі заявник у строк, зазначений в оголошенні про проведення конкурсного відбору, подає до Мінінфраструктури, крім документів, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 8 цього Порядку, копії таких документів:
1) укладеного грантового контракту та угоди про партнерство для реалізації проекту міжнародної технічної допомоги (завірені електронним або мокрим підписом з відбитком печатки (за наявності) заявника на конкурс) з перекладом на українську мову у випадках, коли грантовий контракт та угода про партнерство є іншомовними. Переклад завіряється електронним або мокрим підписом з відбитком печатки (за наявності) заявника на конкурс;
2) реєстраційної картки проекту міжнародної технічної допомоги, передбаченої Порядком залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 8, ст. 340).
Для проектів (програм) транскордонного співробітництва, які передбачають будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), додатково подаються:
зведений кошторисний розрахунок;
звіт за результатами експертизи проектів будівництва;
акт (наказ, розпорядження, рішення) про затвердження проектної документації відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674);
документи щодо форми власності для об’єктів будівництва.
10. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації у межах своїх повноважень надають відповідні висновки з урахуванням пунктів 3 і 4 цього Порядку не пізніше ніж у десятиденний строк з дня отримання опису проекту.
11. Заявник проекту (програми) транскордонного співробітництва несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься у документах, поданих для участі у конкурсному відборі, та має право додатково подавати інші документи, не передбачені цим Порядком.
12. Мінінфраструктури проводить перевірку поданих документів протягом 10 календарних днів з дати закінчення строку подачі проектів (програм) транскордонного співробітництва для участі у конкурсному відборі та у разі, коли документи подано з порушенням вимог, установлених пунктами 8 і 9 цього Порядку, повертає такі документи заявнику такого проекту із супроводжувальним листом, в якому зазначаються підстави повернення.
У разі усунення недоліків, які стали підставою для повернення документів, заявник проекту (програми) транскордонного співробітництва має право повторно подати такі документи до Мінінфраструктури протягом 15 календарних днів з дати їх повернення.

................
Перейти до повного тексту