- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Рамкова угода
між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія про співробітництво у використанні космічного простору в мирних цілях
18 листопада 1999 року Дата підписання : 18.11.1999 Дата затвердження : 24.10.2001 Дата набуття чинності: 11.07.2006 |
Уряд України і Уряд Федеративної Республіки Бразилія, що далі іменуються Сторони,
бажаючи сприяти зміцненню традиційних відносин дружби та співробітництва між двома країнами;
враховуючи взаємну зацікавленість в розширенні використання космічного простору у мирних цілях;
прагнучи зберегти космічний простір відкритим для широкого міжнародного співробітництва виключно у мирних цілях;
підтверджуючи свої зобов'язання як члени Режиму контролю за ракетними технологіями (РКРТ);
прагнучи встановити ефективні форми двостороннього співробітництва у космічній сфері, яке могло б сприяти соціальному, економічному та культурному розвитку на благо народів обох країн;
з метою підтримки комерційного та промислового співробітництва між приватними секторами обох країн у космічній галузі;
погодились про наступне:
Стаття 1
Правові засади
Відповідно до чинного законодавства обох держав, а також загальновизнаних норм та принципів міжнародного права, Сторони будуть розвивати співробітництво між двома країнами у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.
Стаття 2
Виконавчі органи
1. Сторони призначають Національне космічне агентство України (НКАУ) і Бразильське космічне агентство (БКА) виконавчими органами, що відповідають за розвиток, координацію і контроль співробітництва, передбаченого цією Угодою.
2. Сторони або виконавчі органи у межах своєї компетенції можуть призначати інші організації з метою розробки спільних програм у напрямках співробітництва, визначених у Статті 3 цієї Угоди.
Стаття 3
Напрямки співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватись у таких напрямках:
а) фундаментальна космічна наука, метеорологія, дистанційне зондування, геофізика та космос, радіоінженерія, аерономія, космічні біотехнології, іоносфера та космічна плазма;
б) космічні наукові та технологічні прилади;
в) мікросупутники і мінісупутники для наукових та комерційних цілей;
г) дослідження та розробка бортових систем дистанційного зондування;
д) космічні телекомунікаційні системи;
є) космічні транспортні системи;
ж) спільні науково-дослідницькі роботи, конструювання, виробництво, запуски, управління і використання ракет-носіїв, супутників та інших космічних систем;
з) наземна інфраструктура космічних систем, включаючи центри запусків.
2. Додаткові сфери співробітництва визначаються за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 4
Форми співробітництва
1. Співробітництво у рамках цієї Угоди може здійснюватись у наступних формах:
а) планування та реалізація спільних космічних проектів;
б) реалізація навчальних програм для фахівців, сприяння участі наукових, інженерних та технічних фахівців у спільних проектах;
в) обмін вченими та технічним персоналом;
г) обмін обладнанням, документацією, даними, результатами експериментів, науковою та технічною інформацією;
д) розробка промислових і комерційних програм у сфері вивчення і використання космічних систем та надання пускових послуг;
є) використання носіїв та інших космічних систем для реалізації спільних проектів;
ж) організація симпозіумів та інших спільних наукових заходів.
2. Додаткові форми співробітництва визначаються за взаємною домовленістю Сторін.
Стаття 5
Додаткові угоди та спільні програми
1. Для виконання цієї Угоди Сторони можуть укладати додаткові угоди.
2. Виконавчі органи та інші уповноважені організації можуть згідно з нормами чинних законодавств їхніх відповідних держав укладати угоди про спеціальні спільні програми, в яких визначатимуться принципи, правила та порядок їх організації та виконання, і у разі необхідності, фінансової підтримки таких програм.
3. За взаємною згодою, Сторони, їхні виконавчі органи та інші уповноважені організації можуть залучати до участі у виконанні спільних програм у рамках цієї Угоди державні та приватні організації, фірми та фізичні особи з третіх країн.
Стаття 6
Робочі групи
З метою досягнення цілей цієї Угоди, Сторони або з їхнього дозволу виконавчі органи та інші уповноважені організації, можуть, при необхідності, організовувати двосторонні технічні робочі групи.
Стаття 7
Участь приватного сектору
Сторони сприятимуть налагодженню та розвитку співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях, у тому числі використання космічних систем державними або приватними промисловими та комерційними організаціями або підприємствами обох країн, забезпечуючи відповідні умови для їхньої участі у спільних програмах, що реалізуються в рамках цієї Угоди.
Стаття 8
Принципи фінансування
1. Головні виконавчі органи та інші уповноважені організації відповідатимуть за фінансування спільних програм у рамках цієї Угоди відповідно до їхньої дольової участі.
2. Спільні програми, передбачені цією Угодою, повинні враховувати інтереси Сторін та виконавчих органів, відповідну промислову та комерційну політику і будуть залежати від можливостей фінансування.
Стаття 9
Інтелектуальна власність
Якщо інше не визначено Сторонами, їхніми виконавчими органами та іншими уповноваженими організаціями у додаткових угодах та спільних програмах, розподіл прав на інтелектуальну власність, створену або передану у процесі виконання спільних робіт у рамках цієї Угоди, здійснюється відповідно до Додатка, який є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Стаття 10
Обмін інформацією
1. Дотримуючись умов конфіденційності, передбачених Додатком до цієї Угоди, Сторони, їхні виконавчі органи та інші уповноважені організації на взаємній основі протягом визначеного часу будуть забезпечувати доступ до результатів наукових досліджень та розробок, що спільно проводились у рамках цієї Угоди.
Після їх здійснення Сторони будуть підтримувати обмін відповідною науковою та технічною інформацією та даними, які не можуть передаватися третім сторонам без взаємної попередньої згоди.
2. Сторони через їхні виконавчі органи, відповідно до національного законодавства про інформацію обмеженого доступу, сприятимуть взаємному обміну інформацією щодо основних напрямків національних космічних програм.
Стаття 11
Митне регулювання та обмін фахівцями
1. Згідно з чинними національними законодавствами кожна Сторона буде:
а) проводити заходи по забезпеченню безмитного ввезення обладнання для виконання спільних програм, що здійснюються у рамках цієї Угоди;
б) здійснювати необхідні заходи щодо спрощення процедури документального оформлення в'їзду на національну територію, перебування на території та виїзду з території країн фахівців для їх участі у спільних програм у рамках цієї Угоди.
2. Такі заходи здійснюються на основі повної взаємності.
Стаття 12
Відповідальність
1. Сторони та їхні відповідні виконавчі органи зобов'язуються розробити особливе положення про розподілення відповідальності за понесені з їх вини втрати та збитки як складову частину кожної спільної програми. Відповідно до чинних національних законодавств, Сторони забезпечуватимуть персональну відповідальність підрядників, субпідрядників та інших учасників, які пов'язані зі Сторонами.
Стаття 13
Врегулювання спорів
1. Будь-які спори щодо тлумачення або застосування цієї Угоди повинні вирішуватись шляхом прямих переговорів між Сторонами або іншими способами, визначеними Сторонами та визнаними міжнародним правом.
................Перейти до повного тексту