1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в галузі карантину рослин
( Угоду затверджено Постановою КМ № 659 від 26.11.2014 )
Дата підписання: 18.11.2013
Дата затвердження Україною: 26.11.2014
Дата набрання чинності для України: 12.12.2014
Кабінет Міністрів України та Уряд Азербайджанської Республіки, далі - Договірні Сторони,
визнаючи важливість співробітництва в запобіганні ввезенню і розповсюдженню регульованих шкідливих організмів,
керуючись бажанням у майбутньому продовжувати і розширювати співробітництво в галузі карантину та захисту рослин і забезпечити координацію державних фітосанітарних заходів,
керуючись Міжнародними стандартами з фітосанітарних заходів (МСФЗ), Міжнародною конвенцією про захист рослин (МКЗР) від 6 грудня 1951 року, в редакції 1997 року,
виходячи з інтересів взаємної охорони території держав Договірних Сторін від проникнення і розповсюдження регульованих шкідливих організмів та розвитку господарських і торговельних зв’язків між Договірними Сторонами,
домовилися про таке:
Стаття 1
У контексті даної Угоди наведені терміни вживаються у такому значенні:
рослини - живі рослини та їх частини, включаючи насіння та генетичний матеріал;
рослинні продукти - неперероблений матеріал рослинного походження (включаючи зерно), а також перероблені продукти, які за своїм характером або за способом переробки можуть створювати ризик інтродукції та розповсюдження шкідливих організмів;
шкідливий організм - будь-який вид, різновид або біотип рослин, тварин або патогенних агентів, шкідливий для рослин або рослинних продуктів;
карантинний шкідливий організм - шкідливий організм, який має потенційне економічне значення для зони, що знаходиться у зв'язку з цим у небезпеці, в якій він поки відсутній або присутній, але обмежено розповсюджений, і є об’єктом офіційної боротьби;
регульований шкідливий організм - карантинний шкідливий організм або регульований некарантинний шкідливий організм;
регульований некарантинний шкідливий організм - некарантинний шкідливий організм, присутність якого у насіннєвому та садивному матеріалі здійснює економічно неприйнятний вплив на заплановане використання цих рослин і внаслідок цього регулюється на території держави Договірної Сторони, що імпортує;
об’єкт регулювання (підкарантинний матеріал) - будь-яка рослина, рослинний продукт, місце складування, упаковка, транспортний засіб, контейнер, ґрунт і будь-який інший організм, об’єкт або матеріал, що може бути місцем укриття шкідливих організмів або сприяти їхньому поширенню, і стосовно яких вважається необхідним застосування фітосанітарних заходів, особливо у разі міжнародних перевезень.
Стаття 2
Для реалізації і координації положень цієї Угоди компетентними органами Договірних Сторін є:
від української сторони - Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України;
від азербайджанської сторони - Державна служба фітосанітарного нагляду при Міністерстві сільського господарства Азербайджанської Республіки.
Стаття 3
Експорт, імпорт та транзит об’єктів регулювання буде здійснюватись через пункти пропуску на державному кордоні, визначених національним законодавством держав Договірних Сторін.
Карантинний догляд об’єктів регулювання буде проводитись у пунктах з карантину рослин Національної організації з карантину та захисту рослин (НОКЗР) Договірних Сторін. Договірні Сторони обмінюються переліками карантинних шкідливих організмів (Додатки 1 та 2), які є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Усі витрати, пов'язані з перевіркою вантажів з об’єктами регулювання, несе власник вантажу або представник власника згідно з діючими тарифами на територіях держав Договірних Сторін.
Стаття 4
Компетентні органи Договірних Сторін будуть здійснювати інспектування об’єктів регулювання в процесі їх виробництва, обробки, перевезення, а також зберігання з метою визначення наявності або відсутності регульованих шкідливих організмів, які завдають шкоди рослинам та рослинним продуктам.
Договірні Сторони зобов’язуються дотримуватися затверджених згідно із діючим законодавством своїх держав фітосанітарних правил щодо імпорту, експорту, реекспорту і транзиту об’єктів регулювання, які перевозяться з території держави однієї Договірної Сторони на територію держави іншої Договірної Сторони.
Стаття 5
З метою забезпечення ефективного співробітництва в галузі карантину рослин Договірні Сторони відповідно до національного законодавства зобов’язуються:
- вживати необхідних заходів щодо запобігання проникненню шкідливих організмів з території держави однієї Договірної Сторони на територію держави іншої Договірної Сторони при імпорті, експорті, реекспорті та транзиті;
- обмінюватися правилами, положеннями, які регулюють на територіях держав Договірних Сторін заходи щодо карантину рослин;
- обмінюватися інформацією про появу та розповсюдження шкідливих організмів, які мають карантинне значення на територіях держав Договірних Сторін;
- обмінюватися інформацією про науково-дослідні роботи в галузі карантину рослин;
- надавати взаємну наукову, технічну та іншу допомогу в проведенні заходів з карантину рослин, пов’язаних із виявленням, локалізацією та ліквідацією вогнищ карантинних організмів, знезараження та інше;
- обмінюватися фахівцями шляхом їх відрядження з метою здійснення фітосанітарного контролю об’єктів регулювання у місцях виробництва, заготівлі для оперативного вирішення питань з карантину рослин, а також для вивчення досягнень науки і практики в галузі карантину рослин;
- обмінюватись нотифікаційними повідомленнями про невідповідність фітосанітарних заходів та відповідними документами, що підтверджують факти невідповідності.
Стаття 6
1. Об’єкти регулювання, які вивозяться з території держави однієї Договірної Сторони на територію держави іншої Договірної Сторони або які перевозяться транзитом територією держави однієї Договірної Сторони на територію держави іншої Договірної Сторони, або об’єкти регулювання походженням з третіх країн, які підлягали перепакуванню, перевантажуванню або розділені на частки на території держави однієї із Договірних Сторін, повинні супроводжуватися фітосанітарним сертифікатом (оригінал) або реекспортним фітосанітарним сертифікатом та карантинним дозволом на імпорт відповідно до національного законодавства держави імпортуючої Договірної Сторони.
З метою ідентифікації партій об’єктів регулювання у фітосанітарних сертифікатах зазначається номер (назва) транспортного засобу, що перевозить цю партію. Фітосанітарні сертифікати оформлюються у відповідності з Міжнародними стандартами з фітосанітарних заходів (МСФЗ № 12).
2. Наявність фітосанітарного сертифіката не позбавляє права компетентних органів Договірних Сторін здійснювати фітосанітарний контроль об’єктів регулювання відповідно до законодавства своїх держав.
3. У разі виявлення регульованих шкідливих організмів під час проведення фітосанітарного контролю або інших порушень фітосанітарних заходів, компетентні органи імпортуючої Договірної Сторони мають право на знезараження партії об’єктів регулювання, її знищення або повернення експортеру, з повідомленням компетентних органів іншої Договірної Сторони стосовно вжитих фітосанітарних заходів із зазначенням їх причини відповідно до Міжнародного стандарту з фітосанітарних заходів (МСФЗ № 13).
Якщо знезараження об’єктів регулювання здійснювалось на території держави однієї Договірної Сторони, ввезення зазначеної продукції на територію держави іншої Договірної Сторони дозволяється після її дегазації (штучного видалення газів з об’єктів регулювання) або дегазації на території держави Договірної Сторони, яка приймає об’єкт регулювання за попередньою домовленістю з НОКЗР.
В усіх випадках здійснення реекспорту об’єктів регулювання Договірні Сторони здійснюють фітосанітарний контроль і в разі відсутності карантинних шкідливих організмів оформляють фітосанітарний сертифікат або реекспортний фітосанітарний сертифікат, який супроводжує об’єкти регулювання до місця призначення вантажу, разом з фітосанітарним сертифікатом країни-експортера (або його завіреною копією).
Стаття 7
При експорті об’єктів регулювання з території держави однієї Договірної Сторони на територію держави іншої Договірної Сторони в якості пакувального матеріалу буде використовуватись дерев’яний пакувальний матеріал, що пройшов спеціальну обробку згідно з Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів (МСФЗ № 15). Рослинні матеріали (сіно, солома, полова, листя), що можуть бути переносниками карантинних шкідливих організмів, не будуть використовуватись в якості додаткового пакувального матеріалу без попередньої згоди Договірних Сторін. Інші пакувальні матеріали повинні бути вільними від ґрунту.
Компетентні органи Договірних Сторін забороняють імпорт живих вкорінених рослин з ґрунтом, які можуть бути переносниками регульованих шкідливих організмів.
Транспортні засоби, які використовуються однією Договірною Стороною для перевезення об’єктів регулювання на територію держави іншої Договірної Сторони, повинні бути ретельно очищені, а за потреби - знезаражені.
Стаття 8
Для вирішення практичних питань, пов’язаних з реалізацією положень цієї Угоди, компетентні органи Договірних Сторін, у разі необхідності, організовують спільні наради, які проводяться по черзі на територіях держав Договірних Сторін.
Організаційні витрати на проведення нарад несе компетентний орган приймаючої Договірної Сторони. Порядок оплати витрат щодо направлення делегацій попередньо узгоджується компетентними органами Договірних Сторін.
Місце, терміни та порядок денний таких нарад визначаються компетентними органами Договірних Сторін.
Стаття 9
Положення цієї Угоди поширюються на всі об’єкти регулювання, включаючи ті, які надходять в якості дарувань або для наукових цілей, а також призначені для дипломатичних, консульських та інших представництв.
Стаття 10
Положення цієї Угоди не впливає на права та обов’язки Договірних Сторін, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких вони є.
Стаття 11
За взаємною письмовою згодою Договірних Сторін в цю Угоду можуть вноситись зміни та/або доповнення, які оформляються окремими протоколами, що є її невід’ємною частиною і набирають чинності згідно з порядком, встановленим статтею 13 цієї Угоди.
Стаття 12
У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні та застосуванні положень цієї Угоди Договірні Сторони будуть вирішувати їх шляхом консультацій та переговорів.
Стаття 13
Ця Угода набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення дипломатичними каналами про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Ця Угода укладається на п’ять років. Її дія автоматично подовжується на наступні п’ятирічні періоди, якщо жодна з Договірних Сторін не повідомить у письмовій формі дипломатичними каналами іншу Договірну Сторону не пізніше ніж за шість місяців до закінчення відповідного періоду про свій намір припинити її дію.
Припинення дії цієї Угоди в жодному разі не зачіпає заходи та проекти, розпочаті в рамках цієї Угоди.
Учинено в м. Київ 18 листопада 2013 року у двох дійсних примірниках, кожний українською, азербайджанською та російською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.
У випадках різного тлумачення окремих положень цієї Угоди буде використовуватися текст російською мовою.
За Кабінет Міністрів За Уряд Азербайджанської
України Республіки
(підпис) (підпис)
Додаток № 1
до Угоди між Кабінетом
Міністрів України та Урядом
Азербайджанської Республіки
про співробітництво в галузі
карантину рослин
ПЕРЕЛІК
регульованих шкідливих організмів
А-1
Карантинні організми, відсутні в Україні
Кліщі
1. Aculops fuchsiae Keifer
2. Oligonychus perditus Pritchard & Baker
Комахи
1. Acleris gloverana Wals.
2. Acleris variana Fern.
3. Aeolesthes sarta Sols.
4. Aleurocanthus spiniferus Quaint.
5. Aleurocanthus woglumi Ashby
6. Amauromyza maculosa Mall.
7. Anoplophora chinensis Forst.
8. Anoplophora glabripennis Motsh.
9. Anthonomus bisignifer Schen.
10. Anthonomus signatus Say
11. Bactrocera dorsalis Hend.
12. Bactrocera zonata Saund.
13. Bemisia tabaci Gen.
14. Cacoecimorpha pronubana Hubn.
15. Callosobruchus chinensis Linn.
16. Callosobruchus maculatus Fabr.
17. Carposina niponensisWals.
18. Caryedon gonagra Fabr.
19. Ceratitis capitata Wied.
20. Ceratitis cosyra Walk.
21. Ceratitis rosa Karch.
22. Choristoneura conflictana Walk.
23. Choristoneura fumiferana Clem.
24. Choristoneura occidentalis Freem.
25. Choristoneura rosaceana Har.
26. Conotrachelus nenuphar Herb.
27. Cydia packardi Zell.
28. Cydia prunivora Wals.
29. Dendrolimus sibiricus Tschetv.
30. Diabrotica barberi Smith & Lawr.
31. Diabrotica speciosa Germ.
32. Diabrotica undecimpunctata Man.
33. Dinoderus bifoveolatus Woll.
34. Dryocosmus kuriphilusYas.
35. Epitrix cucumeris Har.
36. Epitrix tuberis Gent.
37. Ips hauseri Reit.
38. Ips subelongatus Motsch.
39. Lepidosaphes ussuriensis Bork.
40. Liriomyza huidobrensis Blanc.
41. Liriomyza sativae Blanc.
42. Liriomyza trifolii Burg.
43. Maconellicoccus hirsutus Green
44. Malacosoma americanum Fabr.
45. Malacosoma disstria Hub.
46. Malacosoma parallella Staud.
47. Margarodes vitis Philippi
48. Melanotus communis Gyll.
49. Monochamus alternatus Hope
50. Monochamus carolinensis Oliv.
51. Monochamus marmorator Kirb.
52. Monochamus mutator Le Cont.
53. Monochamus nitens Bat.
54. Monochamus notatus Drury
55. Monochamus obtusus Cas.
56. Monochamus scutellatus Say
57. Monochamus titillator Fabr.
58. Naupactus leucoloma Boh.
59. Numonia pyrivorella Mats.
60. Opogona sacchari Boj.
61. Pissodes nemorensis Germ.
62. Pissodes strobi Peck.
63. Pissodes terminalis Hop.
64. Popillia japonica Newm.
65. Premnotrypes latithorax Pier.
66. Premnotrypes suturicallus Kusch.
67. Premnotrypes vorax Hust.
68. Rhagoletis pomonella Walsh.
69. Rhagoletis cingulata Loew.
70. Rhagoletis indifferens Cur.
71. Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.
72. Scirtothrips aurantii Faure.
73. Scirtothrips citri Moul.
74. Scirtothrips dorsalis Hood.
75. Scolytus morawitzi Sem.
76. Sinoxylon conigerum Gers.
77. Sirex ermak Sem
78. Spodoptera eridania Cram.
79. Spodoptera frugiperda Smith
80. Spodoptera littoralis Boisd.
81. Spodoptera litura Fabr.

................
Перейти до повного тексту