1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Декларація


Спільна декларація
України та Азербайджанської Республіки
Дата підписання:
Дата набрання чинності для України: 03.06.2004
03.06.2004
Україна та Азербайджанська Республіка, які далі іменуються Сторонами,
спираючись на традиції дружби й взаємної довіри, тісні історичні зв'язки між українським і азербайджанським народами,
ґрунтуючись на Декларації про поглиблення партнерських відносин між Україною та Азербайджанською Республікою від 24 березня 1997 року, Договорі про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Азербайджанською Республікою від 16 березня 2000 року, які заклали правову основу для розвитку відносин стратегічного партнерства між двома державами в новому столітті;
усвідомлюючи, що подальше розширення й поглиблення українсько-азербайджанських відносин слугуватиме зміцненню миру й стабільності в регіоні,
ураховуючи позитивні результати, досягнуті у створенні демократичних інститутів, громадянського суспільства та ринкової економіки в обох державах, й будучи переконаними в необоротності цих процесів,
підкреслюючи прагнення обох країн до інтеграції в європейські структури та світові економічні системи,
прагнучи вдосконалення договірно-правової бази в різних галузях двостороннього співробітництва,
виражаючи особливе занепокоєння існуванням неврегульованих конфліктів у регіоні Південного Кавказу, які створюють перешкоди нормальному розвитку країн, їх широкомасштабній економічній взаємодії,
підтверджуючи прихильність до цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй, загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема повагу до суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й суверенної рівності держав, незастосування сили або погрози щодо її застосування,
цим заявляють:
I
Сторони підкреслюють важливість стратегічного партнерства між двома державами та сповнені рішучості всебічно поглиблювати й розширювати взаємовигідне співробітництво.
Сторони продовжуватимуть реалізацію досягнутих між собою домовленостей і підписаних угод про співробітництво, постійно наповнювати партнерство між двома країнами новим змістом, докладати зусиль для збереження високої динаміки українсько-азербайджанських відносин.
Сторони надають важливого значення поглибленню двосторонніх контактів на всіх рівнях, зокрема організації зустрічей глав держав, урядів, керівників парламентів, керівників міністерств і відомств, розвитку практики двосторонніх зовнішньополітичних та інших консультацій між обома країнами.
Сторони підтверджують, що договірно-правова база, яка розвивається, слугує надійною основою для забезпечення всебічного розвитку відносин між Україною та Азербайджанською Республікою, та виступають за подальше її розширення.
Сторони забезпечуватимуть подальше нарощування двостороннього та багатостороннього співробітництва в цілях протидії новим глобальним викликам і загрозам, насамперед міжнародному тероризму, агресивному сепаратизму, незаконному обігу наркотиків, транснаціональній організованій злочинності, торгівлі людьми і незаконній торгівлі зброєю.
Сторони відзначають важливість співробітництва в рамках Ради Євро-Атлантичного партнерства та програми НАТО "Партнерство заради миру", в її подальшій еволюції, покликаній відігравати важливу роль у зміцненні регіональної безпеки й стабільності.
Сторони погодилися щодо того, що рішення Самміту глав держав НАТО й РЄАП в Стамбулі повинні слугувати миру й стабільності в євроатлантичному регіоні та світі.
Сторони вживатимуть заходів для припинення діяльності на своїй території організацій, груп та окремих осіб, спрямованої проти державного суверенітету, незалежності й територіальної цілісності Сторін.
Сторони вважають за необхідне продовжувати й зміцнювати двостороннє співробітництво у сфері юстиції та правоохоронній галузі та відзначають позитивний досвід співробітництва спецслужб двох країн.
Сторони підкреслили важливість подальшого розвитку військового та військово-технічного співробітництва, яке відповідає інтересам забезпечення безпеки двох країн.
Жодна зі Сторін не братиме участі в будь-яких діях або заходах військового, економічного та фінансового характеру, у тому числі через треті країни, спрямованих проти іншої Сторони, і не допускатиме, використання її території в цілях агресії або інших насильницьких дій проти іншої Сторони.
II
Сторони погодилися сприяти всебічному розвитку взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва, яке ґрунтується на ринкових принципах.
Сторони з приємністю відзначають тенденцію до збільшення обсягу товарообігу між Україною та Азербайджанською Республікою та виступають за необхідність продовження зусиль щодо створення більш сприятливого клімату для розвитку взаємної торгівлі.

................
Перейти до повного тексту