1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Декларація


Декларація
про поглиблення відносин партнерства між Україною та Азербайджанською Республікою
Дата підписання: 24.03.97 р.
Дата набрання чинності: 24.03.97 р.
Україна й Азербайджанська Республіка, що іменуються далі Сторонами,
виходячи з основоположних принципів закладених у діючих українсько-азербайджанських двосторонніх документах, що довели свою життєву силу і створили передумови для подальшого співробітництва,
виявляючи рішучість до зміцнення традиційної дружби, збагачення позитивного досвіду співробітництва,
прагнучи до поглиблення відносин партнерства,
усвідомлюючи необхідність більш повного використання матеріального й інтелектуального потенціалів двох країн, вироблення конкретних підходів і створення механізмів, що сприятимуть реалізації практичних завдань поглиблення партнерства у відповідності з новими політичними, економічними і соціальними реаліями,
підтверджуючи свою прихильність загальновизнаним нормам міжнародного права, цілям і принципам Статуту Організації Об'єднаних Націй, положенням Хельсінкського Заключного Акта, Паризької Хартії для нової Європи й інших документів Організації з безпеки та співробітництва в Європі,
заявляють про наступне:
1. Сторони переконані, що розвиток поглибленого співробітництва створює умови стратегічного партнерства на основі принципів рівності, взаємної вигоди та поваги суверенітету один одного. У зв'язку з цим, Сторони досягли домовленості про необхідність підготовки найближчим часом проекту Договору між Україною та Азербайджанською Республікою про дружбу, співробітництво і партнерство.
2. Сторони сприятимуть розвитку всебічних політичних, економічних, соціальних, культурних відносин і відносин в інших галузях, заснованих на партнерстві та взаємній довірі.
3. Сторони надаватимуть взаємну підтримку в процесі інтеграції в європейські і трансатлантичні політичні й економічні структури з урахуванням своїх національних інтересів, надаючи особливе значення розвитку співробітництва з Європейським Союзом.
4. Сторони визнають, що послідовне дотримання обов'язків, які визначаються двосторонніми і багатосторонніми домовленостями в рамках ОБСЄ, Ради Європи, ЄС, сприятиме зміцненню безпеки в Європі, дотриманню прав людини та основних свобод.
5. Сторони погоджуються з необхідністю зміцнення атмосфери довіри і безпеки в Європі, швидшого мирного врегулювання конфліктів на європейському континенті та запобігання виникненню нових вогнищ конфліктів, а також надають великого значення співробітництву в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" в її подальшій еволюції, яка покликана зіграти важливу роль у зміцненні регіональної безпеки і стабільності.
6. Сторони високо оцінюють документи Лісабонського саміту ОБСЄ і висловлюють тверду переконаність, що врегулювання збройних конфліктів у регіонах на основі наявних у цих документах принципів створить надійну гарантію для досягнення миру, стабільності й довіри.

................
Перейти до повного тексту