- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в галузі авіаційної безпеки
Дата підписання: 22.12.1995
Дата набрання чинності для України: 19.08.1996
Уряд України і Уряд Азербайджанської Республіки, далі іменовані як "Договірні Сторони", виходячи з відношень дружби, взаємного розуміння і співробітництва, які існують між обома країнами, керуючись прагненням до поступового розширення двостороннього співробітництва в галузі цивільної авіації і прагнучи досягти погоджених дій в галузі цивільної безпеки, що вживаються з метою захисту від актів незаконного втручання та інших протиправних посягань, щодо цивільної авіації з урахуванням положень міжнародних Конвенцій,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1
У цій Угоді нижченаведені терміни означають:
1. "Територія Договірної Сторони":
а) щодо України - земні поверхні, територіальні внутрішні води і повітряний простір над ними, які перебувають під суверенітетом України;
б) щодо Азербайджанської Республіки - земні та водні поверхні і повітряний простір над ними, які перебувають під суверенітетом Азербайджанської Республіки.
2. "Авіаційні власті" щодо України - Державний департамент авіаційного транспорту, а щодо Азербайджанської Республіки - Державний концерн "Азербайджан Хава Йолари", або в обох випадках будь-яку особу чи орган уповноважені здійснювати функції, які виконуються в цей час зазначеними властями.
3. "Повітряне судно Договірної Сторони" - будь яке повітряне судно, яке занесене до Державного реєстру цивільних суден однієї з Договірних Сторін відповідно до її законів і правил.
4. "Повітряне судно, яке зазнало незаконного втручання чи іншого протиправного посягання" - повітряне судно однієї з Договірних Сторін, з борту якого чи по відношенню до якого надійшло повідомлення, або намір вчинити акт незаконного втручання, або інше протиправне посягання.
6. "Безпека" - комплекс заходів, а також людські та матеріальні ресурси, які призначені для захисту від актів незаконного втручання й інших протиправних посягань стосовно цивільної авіації.
7. "Акт незаконного втручання" - протиправна дія, яка пов'язана з посяганням на нормальну і безпечну діяльність цивільної авіації та її служб, а також у редакції, викладеній у національному законодавстві Договірних Сторін і в Розділі 1 "Визначення" Настанова з безпеки для захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання, виданого міжнародною організацією цивільної авіації до
Додатку 17 Конвенції про міжнародну цивільну авіацію.
8. "Програма безпеки" - заходи, які спрямовані на захист цивільної авіації від актів незаконного втручання й інших протиправних посягань.
9. "Контроль з метою безпеки" - заходи, які включають застосування технічних і інших засобів безпеки, за допомогою яких можливе запобігання пронесення, перевезення, або які здійснюються з метою виявлення всіх видів зброї, вибухових речовин, інших небезпечних пристроїв, предметів або речовин, які можуть бути використані для вчинення акту незаконного втручання або іншого протиправного посягання щодо цивільної авіації та її служб.
10. "Контрольована зона" - зони аеропорту, аеродрому, будинки, споруди, об'єкти чи засоби, доступ до яких обмежений і контролюється з метою забезпечення авіаційної безпеки і безпеки польотів спеціально уповноваженими працівниками підрозділів авіаційної безпеки.
11. "Обладнання та засоби для забезпечення безпеки" - спеціальні пристрої, які призначені для використання самостійно або як частина будь-якої системи при забезпеченні захисту від актів незаконного втручання або інших протиправних посягань щодо цивільної авіації та її служб.
12. "Бортові припаси" - предмети, які надані експлуатантом для використання або продажу на борту повітряного судна під час польоту, у тому числі бортове харчування.
13. "Поштові відправлення" - кореспонденція й інші предмети, які посилаються поштовою адміністрацією та призначені для неї.
СТАТТЯ 2
Кожна Договірна Сторона на своїй території вживає відповідно до законів і правил своєї держави, міжнародними стандартами і рекомендованою практикою
Додатка 17, інших додатків до
Конвенції про міжнародну цивільну авіацію необхідних заходів від актів незаконного втручання й інших протиправних посягань щодо цивільної авіації іншої Договірної Сторони. До вказаних заходів відносяться також здійснення в інтересах безпеки цілодобової охорони аеропортів, аеродромів, авіаційних об'єктів, повітряних суден на стоянках, патрулювання в контрольних зонах, здійснення встановленого пропускного і внутрішньооб'єктового режиму, забезпечення контролю з метою безпеки членів екіпажу повітряних суден і пасажирів, які перевозяться ними поклажі, багажу, вантажу, поштових відправлень, бортових припасів і супроводження їх в контрольованих зонах працівниками підрозділів служб авіаційної безпеки.
На прохання однієї із Договірних Сторін інша Договірна Сторона вживає особливих заходів контролю в рамках національного законодавства та правил, міжнародних стандартів і рекомендованої практики
Додатка 17, інших додатків до
Конвенції про міжнародну цивільну авіацію щодо членів екіпажу, пасажирів, поклажі, багажу, вантажу, поштових відправлень і бортових припасів, що прямують на повітряному судні Сторони, яка звернулася з таким проханням.
СТАТТЯ 3
Кожна Договірна Сторона у разі виникнення загрози скоєння або у разі скоєння акту незаконного втручання або іншого протиправного посягання щодо повітряного судна іншої Договірної Сторони негайно повідомляє про це іншу Договірну Сторону і вживає всіх необхідних заходів щодо захисту пасажирів, членів екіпажу, повітряного судна, багажу, вантажу, поштових відправлень і бортових припасів. У будь-якому випадку першочергово буде приділятися увага забезпеченню безпеки пасажирів, членів екіпажу, авіаційного персоналу, населення.
................Перейти до повного тексту