УХВАЛА
22 вересня 2021 року
м. Київ
Справа № 9901/314/21
Провадження № 11-415заі21
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Гриціва М. І.,
суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.
перевірила апеляційну скаргу ОСОБА_1 про перегляд ухвали Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 01 вересня 2021 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Верховної Ради України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, і
ВСТАНОВИЛА:
У серпні 2021 року до Верховного Суду, як суду першої інстанції, надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Верховної Ради України, в якій позивачка просила:
- зобов`язати Верховну Раду України усунути бездіяльність, вчинити дії та створити парламентську слідчу комісію щодо бездії посадовців влади України у 1991-2019 роки по фактам:
1) здачі Російській Федерації українського Криму та приховування інформації щодо потрапляння до іноземців з офшорних компаній відомостей, якими реалізується захист документів, що посвідчують та підтверджують громадянство України, які були довірені державним службовцям Державної міграційної служби України та Державному підприємству "Поліграфкомбінат "Україна";
2) долучити до справи докази з кримінального провадження Служби безпеки України № 22019000000000301 з ухвалою суду від 29 березня 2021 року у кримінальній справі № 761/11655/21;
- винести окрему ухвалу, якою зобов`язати Верховну Раду України внести в повістку парламенту постанову, що на час війни з Російською Федерацією, зарплати і пенсії державних службовців мають бути у розмірі не більше рівня зарплати Голови Верховної Ради України (членів РНБОУ) та заборонити роботу агентів Російської Федерації у державних органах влади України, державних підприємствах;
- винести окрему ухвалу, якою зобов`язати Верховну Раду України внести в повістку парламенту постанову щодо оголошення державною зрадою здачу РФ українського Криму і накласти 29-річний мораторій депутатам Верховної Ради України минулих УІІІ скликань (з 1990 по 2019 роки) на заняття керівних посад в усіх державних органах влади, в тому числі бути депутатом Верховної Ради України, Президентом України чи міністром уряду України.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 06 серпня 2021 року позовну заяву залишив без руху з підстав її невідповідності вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та надав строк тривалістю 10 днів для усунення недоліків позовної заяви.
На виконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивач подав уточнення позову, які виклав в новій редакції.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 01 вересня 2021 року на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України позовну заяву повернув позивачці, через те, що позивачка не зазначила: обставин, якими обґрунтовує свої вимоги; доказів, що підтверджують вказані обставини; не обґрунтувала належним чином порушення оскаржуваною бездіяльністю її прав, свобод та інтересів.
ОСОБА_1 не погодилася із цим рішенням суду і подала до Великої Палати Верховного Суду апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга подана у строк, установлений частиною першою статті 295 КАС України, із дотриманням передбаченого статтею 297 цього Кодексу порядку, за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 цього Кодексу.
Підстав для залишення апеляційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті апеляційного провадження немає.
Керуючись статтями 119, 292, 295, 300, 301, 304 Кодексу адміністративного судочинства України, Велика Палата Верховного Суду