ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2021 року
м. Київ
справа №320/6811/18
адміністративне провадження № К/9901/29405/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Рибачука А.І.,
суддів: Мороз Л.Л., Бучик А.Ю.
розглянувши у порядку попереднього розгляду у касаційній інстанції адміністративну справу № 320/6811/18
за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про зобов`язання вчинити певні дії, провадження у якій відкрито
за касаційною скаргою ОСОБА_1
на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.09.2019, ухвалену судом у складі колегії суддів: головуючого судді - Лічевецького І.О., суддів: Аліменка В.О., Кузьмишиної О.М.,-
УСТАНОВИВ:
І. РУХ СПРАВИ
1. 19.12.2018 ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі - ГУ ПФУ в Київській області), в якому просив:
- зобов`язати Київський обласний військовий комісаріат видати довідку про грошове забезпечення військовослужбовця за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням, що він мав на момент звільнення, з врахуванням надбавки за особливо важливі завдання, премії, надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами та направити її до ГУ ПФУ у Київській області;
- зобов`язати ГУ ПФУ у Київській області після отримання довідки про грошове забезпечення здійснити йому перерахунок пенсії, починаючи з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII) та провести виплату пенсії з урахуванням вже виплачених коштів.
2. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Київський обласний військовий комісаріат протиправно не включив в довідку про розмір його грошового забезпечення з 01.01.2018 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію, які він отримував при виході на пенсію, що на переконання позивача, обмежує його право на належне соціальне забезпечення.
3. Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 29.03.2019 задоволено адміністративний позов частково. Зобов`язано Київський обласний військовий комісаріат надати до ГУ ПФУ у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з лав Збройних Сил України, а саме: надбавки за особливі важливі завдання, за роботу з таємними виробами, носіями, документами, премії. У решті позовних вимог відмовлено.
4. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.09.2019 скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове, яким у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
5. Не погодившись з рішенням суду попередньої інстанції 24.10.2018 позивач звернувся до суду касаційної інстанції із касаційною скаргою, у якій, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.09.2019 та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
6. Протоколом розподілу справи від 25.10.2019 визначено склад колегії суддів для розгляду даної справи: Рибачук А.І.- головуючий суддя, судді: Мороз Л.Л., Бучик А.Ю.
7. Ухвалою Верховного Суду від 18.11.2019 відкрито касаційне провадження у цій справі.
ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
8. Судами попередніх інстанцій встановлено, що позивач є особою, яка перебувала на військовій службі, якій з 09.04.2008 призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-XII.
Як слідує з матеріалів справи, позивачу при звільненні з лав Збройних Сил України призначено пенсію, яка складалась з наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавки за вислугу років (35%), надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами (10%), надбавки за особливо важливі завдання (50%), премії (10%).
01.03.2018 набрала чинності постанова Кабінет Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 704), якою збільшено розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103), пунктами 1, 2 якої встановив перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови № 704.
У зв`язку із прийняттям постанови № 704, на виконання вимог Постанови № 103 та пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), Київський обласний військовий комісаріат сформував та подав до ГУ ПФУ в Київській області довідку за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 45 про розміри грошового забезпечення, визначені у пункті 1 Постанови № 103.
На підставі вказаної довідки ГУ ПФУ в Київській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 виходячи з 56% розміру грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії - 3118,08 грн, з яких: 2820 грн - посадовий оклад, 1020 грн - оклад за військове звання, 1728 грн - надбавка за вислугу років (45%) та 56,94 грн - надбавка до пенсії (4 категорія ЧАЕС), підсумок пенсії (з надбавками): 3175,02 грн, з урахуванням попередньої суми пенсії - 1518,11 грн та підвищення 828,46 грн (50% від 1656,91 грн) - 2346,57 грн.
Позивач звернувся до пенсійного органу із запитом про отримання інформації щодо перерахунку його пенсії із застосуванням як основних так і додаткових видів грошового забезпечення, на який ГУ ПФУ в Київській області листом від 14.08.2018 надало відповідь, якою повідомило позивача про те, що Київським обласним військовим комісаріатом складено довідку про розмір грошового забезпечення позивача, відповідно до якої: грошове забезпечення складає 5568 грн, де: посадовий оклад - 2820 грн, оклад за військове звання - 1020 грн, процентна надбавка за стаж служби (45%) - 1728 грн. Виплата перерахованої пенсії здійснюватиметься поетапно, починаючи з січня 2018 року у таких розмірах: з 01.01.2018 - 50% (1656,91*50%) - 828,16 грн, з 01.01.2019 по 31.12.2019 - 75% (1656,91*75%) - 1242,68 грн, з 01.01.2020 - 100% - 1656,91 грн. Розмір пенсії з січня 2018 року складає 2346,57 грн. Крім того, вказало про те, що визначення грошового забезпечення виходить за межі компетенції органів Пенсійного фонду України, оскільки дана функція покладена на уповноважені органи силових структур.
Позивач, вважаючи, що його право на перерахунок пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення є порушеним, оскільки Київський обласний військовий комісаріат не включив у довідку про перерахунок його пенсії додаткових видів грошового забезпечення, а ГУ ПФУ в Київській області, відповідно не провело перерахунок його пенсії відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2011-XII, з врахуванням положень Постанови № 704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, звернувся з цим позовом до суду.
ІІІ. ОЦІНКА СУДІВ ПЕРШОЇ ТА АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЙ
9. Задовольняючи часткового позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що з огляду на визнання нечинними рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, положень Постанови № 103, враховуючи норми Порядку № 45 та Постанови № 704, перерахунок пенсій призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ здійснюється за правилами, що були передбачені до внесення змін Постановою № 103, а саме з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, зокрема: щомісячних надбавок, доплат та підвищень, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
При цьому суд вказав, що саме на Київський обласний військовий комісаріат покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою та подання такої довідки до органу, що призначає пенсії.
Щодо позовних вимог, пред`явлених до ГУ ПФУ в Київській області про зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.01.2018 із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення суд першої інстанції дійшов висновку про їх передчасність, зважаючи на те, що права позивача у цій частині не порушено, оскільки перерахування пенсії пенсійним органом здійснюється на підставі даних про види грошового забезпечення, зазначених у відповідній довідці. У спірному випадку, ГУ ПФУ у Київській області здійснило перерахунок пенсії на підставі виданої Київським обласним військовим комісаріатом довідки про перерахунок пенсії, яка не містила відомостей про зазначені виплати.
10. Шостий апеляційний адміністративний суд скасовуючи рішення суду першої інстанції та відмовляючи у задоволенні позовних вимог виходив з того, що підставою для оформлення довідок про грошове забезпечення є прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Підготовка та подання довідки про розмір грошового забезпечення є завершальним етапом процедури повідомлення органів Пенсійного фонду України про наявність підстав для прийняття рішення про проведення перерахунку пенсії. Постановою № 103 передбачено, що військовослужбовцям перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01.03.2018: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Отже, оскільки Постановою № 103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування додаткових видів грошового забезпечення, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, такі правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення. Постанова № 103 була чинною та не була скасована на момент складення довідки та перерахунку пенсії.
IV ДОВОДИ КАСАЦІЙНОЇ СКАРГИ
11. Касаційна скарга обґрунтована протиправністю рішення суду апеляційної інстанції з посиланням скаржника на те, що додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються при перерахунку пенсії, встановлюються виключно законами України, зокрема Законом № 2262-XII, який передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, щомісячних основних видів грошового забезпечення, до яких належить: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), а тому, премія та надбавки за виконання особливо важливих завдань, за роботу з таємними документами, з яких було сплачено страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія. Крім цього, скаржник вказує на те, що право на соціальні виплати є майновим правом, а звуження суб`єктами владних повноважень переліку надбавок, з яких має обчислюватись призначена йому пенсія, та відповідно зменшення розміру пенсійних виплат, порушує його право власності в розумінні статті 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
V. ВИСНОВКИ ВЕРХОВНОГО СУДУ
12. Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та доводам касаційної скарги, а також виходячи із меж касаційного перегляду справи, визначених статтею 341 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів виходить із такого.
13. Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
14. Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон № 2262-ХІІ.
15. Відповідно до статті 9 Закону № 2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
16. Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:
- посадовий оклад, оклад за військовим званням;
- щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
- одноразові додаткові види грошового забезпечення.
17. Частиною третьою статті 9 Закону № 2011-ХІІ встановлено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
18. За змістом статті 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
19. Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
20. Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
21. Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок №45.
22. Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відтак, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
23. Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв постанову № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.
24. Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
25. Відповідно до пункту 10 Постанови № 704 ця постанова набрала чинності з 01.03.2018.
Отже, з набранням чинності Постановою № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
26. Так, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103.
27. Пунктом 1 Постанови № 103 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
28. Пунктом 6 Постанови № 103 внесені зміни до Порядку № 45, а саме пункт 5 викладено в такій редакції: " 5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням".
29. Вказаною постановою також встановлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.
30. Тобто, відповідно до Постанови № 103 перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років. Врахування інших видів грошового забезпечення цією постановою не передбачено.
31. Разом з цим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18 (набрало законної сили 05.03.2019) визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45.
32. Відповідно до приписів статті 265 КАС України з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині.
33. Відповідно до положень статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
34. Таким чином, слід дійти висновку, що за загальним правилом, моментом припинення дії приписів закону в цих випадках є момент набрання законної сили відповідним судовим рішенням.
Колегія суддів зазначає, що визнання акта суб`єкта владних повноважень нечинним означає втрату чинності таким актом з моменту набрання чинності відповідним судовим рішенням або з іншого визначеного судом моменту після прийняття такого акта.
Отже, відповідний акт визнається нечинним на майбутнє і чинним до цього - протягом певного проміжку часу (останнім днем його календарної чинності є той, що передує одному з зазначених моментів). Визнання нечинним акту може призводити до відновлення дії іншого акту, початковим календарним днем якої є відповідний з вказаних моментів.
35. Як свідчать матеріали справи, підставою для звернення до суду з цим позовом у грудні 2018 року слугувала незгода позивача з перерахунком його пенсії з 01.01.2018, здійсненним ГУ ПФУ у Київській області на підставі довідки, виданої Київським обласним військовим комісаріатом, без врахування додаткових видів грошового забезпечення.
36. ГУ ПФУ у Київській області листом від 14.08.2018 повідомило позивача про те, що перерахунок його пенсії з 01.01.2018 проведено на підставі довідки Київського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення позивача, яке складається з посадового окладу, окладу за військове звання, процентної надбавками за стаж служби.
37. З огляду на викладене, колегія суддів Верховного Суду погоджується з позицією суду попередньої інстанцій в тому, що оскільки Поставною № 103 та Порядком № 45 при перерахунку пенсії не передбачалось включення інших видів грошового забезпечення, ніж передбачених цими постановами, в тому числі тих які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, відповідач правомірно не включив їх до довідки про розмір грошового забезпечення
38. Так, Суд зауважує, що на час виникнення спірних правовідносин (2018 рік), Постанова № 103 була чинною, а тому Київський обласний військовий комісаріат діяв у межах повноважень, на підставі та у спосіб, передбачені законодавством.
39. Таким чином, спір щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії після скасування судом пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в межах даної справи відсутній.
40. Також Суд звертає увагу на те, що позивач у даному випадку, не позбавлений права звернення до суду з відповідним позовом, якщо його права будуть порушуватися після набрання чинності рішенням суду у справі № 826/3858/18.
Вказана правова позиція викладена також у постановах Верховного Суду від 11.08.2020 у справі № 1440/2248/18, від 09.09.2020 у справі № 640/19107/18,
41. Разом з тим, до 05.03.2019, тобто на момент виникнення спірних правовідносин у цій справі, вказані норми діяли та підлягали застосуванню суб`єктами владних повноважень, зокрема й Київським обласним військовим комісаріатом.
42. При цьому, Верховний Суд зазначає, що правовідносини, що виникли після цього, зокрема з 05.03.2019, не можуть бути предметом дослідження у рамках цієї справи, оскільки захисту підлягають лише порушені права.
43. Відтак, колегія суддів вважає, що на момент виникнення спірних правовідносин у Київського обласного військового комісаріату були відсутні правові підстави для видачі позивачу іншої, ніж на виконання вимог Порядку № 45 та Постанови № 103, довідки, тобто з включенням вищевказаних додаткових виплат (премії та надбавок).
44. За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку про те, що рішення суду апеляційної інстанції у цій справі є законним та обґрунтованим і не підлягає скасуванню, оскільки суд, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив спір у відповідності з нормами матеріального права та при дотриманні норм процесуального права, в ньому повно і всебічно з`ясовані обставини в адміністративній справі з наданням оцінки всім аргументам учасників справи, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.
45. Відповідно до статті 350 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
На підставі викладеного, керуючись статтями 341, 343, 350, 355, 356, 359 КАС України, Суд -