У Х В А Л А
15 вересня 2021 року
м. Київ
Провадження № 11-394сап21
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Штелик С. П.,
перевірила матеріали скарги ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя (далі - ВРП), третя особа: Президент України Зеленський Володимир Олександрович, про визнання протиправною та скасування ухвали ВРП від 25 червня 2021 року № 3215/0/18-21,
УСТАНОВИЛА:
Ухвалою ВРП від 25 червня 2021 року № 3215/0/18-21 залишено без розгляду та повернуто ОСОБА_1 скаргу на рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 14 червня 2021 року № 1322/2дп/15-21 про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Коломацького районного суду Харківської області Скляренка Михайла Олексійовича .
6 серпня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду із позовом, у якому просить визнати протиправною та скасувати ухвалу ВРП від 25 червня 2021 року № 3215/0/18-21.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 16 серпня 2021 року передав зазначений позов на розгляд до Великої Палати Верховного Суду на підставі частини сьомої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Відповідно до частини першої статті 35 Закону України від 21 грудня 2016 року
№ 1798-VIII "Про Вищу раду правосуддя" рішення ВРП може бути оскаржене до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.
За правилами частини сьомої статті 266 КАС, яка визначає особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності, зокрема ВРП, на рішення ВРП, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, може бути подана скарга до Великої Палати Верховного Суду. Така скарга розглядається за правилами касаційного провадження, встановленими цим Кодексом.
Ухвалою судді Великої Палати Верховного Суду від 2 вересня 2021 року скаргу ОСОБА_1 залишено без руху у зв`язку з несплатою судового збору. Скаржнику надано строк на усунення недоліків скарги протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
На виконання вимог зазначеної ухвали від ОСОБА_1 13 вересня 2021 року надійшла заява про усунення недоліків скарги до якої долучено квитанцію про сплату судового збору.
Відповідно до частини першої статті 329 КАС касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення (…), зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Скарга (позовна заява) подана ОСОБА_1 з пропуском встановленого частиною першою статті 329 КАС строку. Скаржник порушує перед судом питання про поновлення строку звернення до суду. Посилаючись на те, що оскаржувану ухвалу ВРП від 25 червня 2021 року отримав лише 7 липня 2021 року.
Згідно з частиною другою статті 329 КАС учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Додані ОСОБА_1 матеріали підтверджують вручення йому оскаржуваного рішення 7 липня 2021 року, при цьому скарга ним подана у місячний строк з цієї дати. Отже, строк подання скарги на ухвалу ВРП від 25 червня 2021 року підлягає поновленню.
Частинами першою, третьою статті 334 КАС передбачено, що за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі. В ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи, необхідних для розгляду скарги на судове рішення.
Скарга ОСОБА_1 подана у встановлений законом строк, підстав для її повернення чи відмови у відкритті провадження не встановлено.
Ураховуючи наведене та керуючись статтями 266, 329, 330, 334, 335, 338 Кодексу адміністративного судочинства України, Велика Палата Верховного Суду