1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


УХВАЛА

31 серпня 2021 року

м. Київ

провадження № 13-126 зк 21

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Крет Г. Р.,

суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Пількова К. М.,

Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Сімоненко В. М., Ситнік О. М., Ткача І. В.,

Штелик С. П.,

розглянула скаргу ОСОБА_1 про перегляд судових рішень щодо нього і

встановила:

Як убачається зі змісту поданої скарги та наявних у суді матеріалів, ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 22 жовтня 2020 року відмовлено у задоволенні клопотання засудженого ОСОБА_1 про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк покарання.

Ухвалою Львівського апеляційного суду від 08 лютого 2021 року залишено без змін зазначену ухвалу суду першої інстанції.

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду (далі - ККС) ухвалами від 18 березня та 17 червня 2021 року відмовив у відкритті провадження за касаційними скаргами ОСОБА_1 на вказані судові рішення.

Не погодившись із ухваленими судовими рішеннями, ОСОБА_1 подав до Великої Палати Верховного Суду (далі - Велика Палата) скаргу, у якій просить застосувати до нього правовий висновок, викладений в постанові Великої Палати від 29 серпня 2018 року (справа № 663/537/17), щодо застосування ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України в редакції Закону № 838-VIIIвід 26 листопада 2015 року. Також засуджений просить звільнити його з-під варти у зв`язку з відбуттям строку покарання.

Перевіривши скаргу ОСОБА_1 та долучені до неї матеріали, Велика Палата дійшла таких висновків.

15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII (далі - Закон № 147-VIII).

Цим законом внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК), зокрема, доповнено процесуальними нормами, якими визначено підстави та порядок передачі справи на розгляд Великої Палати (статті 4341, 4342КПК).

Відповідно до зазначених норм на розгляд Великої Палати передається лише кримінальне провадження, яке розглядається у касаційному порядку в Касаційному кримінальному суді, а питання про передачу провадження вирішується вказаним судом за власною ініціативою або за клопотанням учасників справи.

Сторони кримінального провадження не мають права безпосередньо звертатися до Великої Палати з метою перегляду судових рішень.

При цьому, Велика Палата не наділена повноваженнями переглядати судові рішення ККС за результатами розгляду касаційних скарг, оскільки не є четвертою інстанцією в системі судів кримінальної юрисдикції.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням положень глави 32 КПК Велика Палата дійшла висновку про те, що у відкритті провадження за скаргою засудженого має бути відмовлено.

Керуючись статтями 4341, 4342 КПК, Велика Палата


................
Перейти до повного тексту