УХВАЛА
13 квітня 2021 року
м. Київ
Провадження № 13-66зво20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
головуючого судді Князєва В. С.,
судді-доповідача Лобойка Л. М.,
суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.
за участю секретаря судового засідання Косіциної Н. М.,
заявника ОСОБА_1,
захисників заявника Казака К. І., Лисака О. М., Лутковської В. В., Маліневського О. М., Зейкана Я. П.,
прокурора Козачини С. С.
під час розгляду заяви ОСОБА_1 про перегляд ухвал Київського апеляційного суду від 05 лютого 2019 року щодо ОСОБА_2, слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 28 січня 2020 року та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 10 березня 2020 року щодо ОСОБА_3, слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 04 лютого 2020 року та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 20 лютого 2020 року щодо ОСОБА_4, слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 22 червня 2020 року та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 03 липня 2020 року щодо ОСОБА_5 на підставі встановлення міжнародною судовою установою порушення державою міжнародних зобов`язань
В С Т А Н О В И Л А:
Національне антикорупційне бюро України розслідує кримінальні провадження щодо ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та інших осіб за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною п`ятою статті 191, частиною третьою статті 209 Кримінального кодексу України.
Під час розслідування правоохоронні органи дійшли попереднього висновку про можливу участь ОСОБА_1 у вчиненні злочинів.
Оскільки останній як чоловік судді Європейського суду з прав людини (далі -ЄСПЛ, Суд) є носієм імунітету, гарантованого статтею 1 Шостого протоколу до Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи (далі - Шостий протокол) і статтею 51 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), Офіс Генерального прокурора з метою притягнення його до кримінальної відповідальності ініціював перед Судом питання про зняття з ОСОБА_1 імунітету.
Рішенням ЄСПЛ від 06 липня 2020 року клопотання Офісу Генерального прокурора відхилено.
ОСОБА_1 та його захисники у заяві й поясненнях на обґрунтування своєї позиції стверджують, що зазначене рішення ЄСПЛ є остаточним, підлягає виконанню на підставі статті 46 Конвенції. Згідно з частиною другою цієї статті Конвенції остаточне рішення Суду передається Комітетові Міністрів Ради Європи (далі - Комітет Міністрів), який здійснює нагляд за його виконанням.
У зв`язку з викладеним Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне звернутися до Комітету Міністрів із запитом про те, чи було передано йому для нагляду за виконанням рішення Суду про відмову у знятті імунітету з ОСОБА_1 .
Звернення до Комітету Міністрів й одержання відповіді на нього потребує додаткового часу, а тому розгляд провадження за заявою ОСОБА_1 слід відкласти з подальшим визначенням дати судового засідання і повідомленням про це учасників процесу.
Керуючись статтями 441, 466 Кримінального процесуального кодексу України, Велика Палата Верховного Суду