У Х В А Л А
05 квітня 2021 року
м. Київ
Справа № 9901/407/19
Провадження № 11-43заі21
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Золотнікова О. С.,
суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.
розглянула матеріали апеляційних скарг ОСОБА_1, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людинита ОСОБА_2 на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21 січня 2021 року у справі № 9901/407/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС, Комісія), треті особи: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, ОСОБА_2, Вищий адміністративний суд України, про визнання протиправним і скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії й стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та
ВСТАНОВИЛА:
Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 15 лютого 2021 року відкрила апеляційне провадження за апеляційною скаргою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21 січня 2021 року та витребувала з Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду справу № 9901/407/19.
Ухвалами від 01 березня та 05 квітня 2021 року Велика Палата Верховного Суду відкрила провадження за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21 січня 2021 року в цій же справі.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду передав справу № 9901/407/19 до Великої Палати Верховного Суду.
Відповідно до вимог статті 306 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) здійснено підготовку справи до розгляду.
На підставі положень частини першої статті 310 та частини п`ятої статті 262 КАС України справа підлягає призначенню до апеляційного розгляду Великою Палатою Верховного Суду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Водночас Велика Палата Верховного Суду звертає увагу учасників справи на те, що з огляду на положення статті 195 КАС України вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, подавши відповідну заяву не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Велика Палата Верховного Суду повідомляє учасникам справи про те, що має технічну можливість провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення "EasyCon".
Оскільки апеляційними скаргами ОСОБА_1, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та ОСОБА_2 оскаржено судове рішення в одній і тій же справі, то ці скарги підлягають розгляду в одному апеляційному провадженні.
Керуючись статтями 195, 262, 306, 307, 310, 321 КАС України, Велика Палата Верховного Суду