1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Постанова

Іменем України

24 березня 2021 року

м. Київ

справа № 686/14164/15-ц

провадження № 61-16568св20

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Луспеника Д. Д. (суддя-доповідач),

суддів: Гулька Б. І., Коломієць Г. В., Лідовця Р. А., Черняк Ю. В.,

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1,

відповідачі: ОСОБА_2, ОСОБА_3, Лісовогринівецька сільська рада Хмельницького району Хмельницької області,

треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, державне підприємство "Центр Державного земельного кадастру",

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 30 січня 2020 року у складі судді Козак О. В. та постанову Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2020 року у складі колегії суддів: Купельського А. В., Янчук Т. О., Ярмолюка О. І.,

ВСТАНОВИВ:

1. Описова частина

Короткий зміст позовних вимог

У липні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, третя особа - управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області, про визнання державного акта на право власності на земельну ділянку, рішення органу місцевого самоврядування та договору дарування недійсними.

Позовна заява мотивована тим, що 07 жовтня 2011 року на підставі договору дарування земельної ділянки, посвідченого приватним нотаріусом Хмельницького міського нотаріального округу Байрачним А. І., він набув у власність земельну ділянку площею 0,10 га у межах згідно з планом, надану для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області та належала дарувальнику ОСОБА_4 на праві власності згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку від 12 листопада 2009 року, виданим на підставі рішення Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 11 вересня 2009 року № 108.

У2014 році він виявив на належній йому на праві власності земельній ділянці факт знесення його паркану та облаштування меж нової земельної ділянки. Узв`язку з тим, що він та його сім`я з 2006 року користується вищевказаною земельною ділянкою, він негайно звернувся до Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області з проханням вирішити питання щодо самовільного захоплення його ділянки невідомою особою, де йому порадили звернутись до управління Держземагентства у Хмельницькому районі Хмельницької області та повідомили, що облаштування паркану проводить ОСОБА_2, який є власником суміжної земельної ділянки.

Управління Держземагентства у Хмельницькому районі Хмельницької області своїм листом від 12 грудня 2014 року № 05-18/14872 відмовило йому у вирішені спірного питання та рекомендувало звернутись до землевпорядної організації з метою встановлення (відновлення) меж земельної ділянки.

Внаслідокперевірки технічної документації, розробленої при виготовленні державного акта про право власності на належну йому земельну ділянку на відповідність відомостям, що містяться в Національній кадастровій системі, землевпорядною організацією було виявлено, що на вулиці, де знаходиться належна йому земельна ділянка, збільшилась кількість земельних ділянок, а саме: технічна документація містить чотири земельних ділянки, а в Національній кадастровій системі розташовано п`ять земельних ділянок майже в тих самих межах.

Крім того, при встановленні меж належної йому земельної ділянки землевпорядною організацією була встановлена невідповідність електронного документа (обмінного файлу) документації із землеустрою, а саме: каталогу координат зовнішніх меж земельної ділянки.

З метою усунення цих розбіжностей він звернувся до управління Держземагентства в Хмельницькому районі Хмельницької області із заявою про внесення змін до електронного документа (обмінного файлу) для приведення його у відповідність до матеріалів документації із землеустрою, а саме: каталогу координат зовнішніх меж земельної ділянки. Проте отримав рішення про відмову у внесенні відомостей (змін до них) від 12 березня 2015 року № РВ-6800085432015 у зв`язку з перетином із земельною ділянкою 6825083600:03:007:1012, площа співпадає на 67,8647 %.

Разом з тим управління Держземагентства в Хмельницькій області не може повідомити причини, за яких координати поворотних точок меж належної йому земельної ділянки не відповідають даним, які наявні в Національній кадастровій системі, що підтверджується листом управління Держземагенства в Хмельницькій області від 10 червня 2015 року.

Позивач вважав, що ОСОБА_2 незаконно набув право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 6825083600:03:007:1012, оскільки відбулось її накладення на належну йому на праві власності земельну ділянку.

ОСОБА_2 не звертався до нього за погодженням меж земельної ділянки, як до власника суміжної земельної ділянки, попри те, що такий порядок передбачений чинним законодавством України.

Уквітні 2015 року йому стало відомо, що ОСОБА_2 відчужив вказану земельну ділянку ОСОБА_3 на підставі договору дарування земельної ділянки від 09 грудня 2014 року.

Ураховуючи викладене, ОСОБА_1 просив суд визнати недійсними: рішення Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 20 вересня 2011 року про передачу ОСОБА_2 земельної ділянки, кадастровий номер 6825083600:03:007:1012; державний акт про право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 6825083600:03:007:1012, виданий 31 січня 2012 року на ім`я ОСОБА_2 ; договір дарування земельної ділянки, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, посвідчений 09 грудня 2014 року приватним нотаріусом Гребенніковою О. І. за № 16.

Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 21 грудня 2016 року за клопотанням представника позивача до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору залучено державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" (а. с. 244, т. 1).

Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 22 лютого 2018 року за клопотанням представника позивача до участі у справі в якості третьої особі без самостійних вимог на предмет спору замість управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області залучено Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області (а. с. 73, т. 2).

Короткий зміст рішення суду першої інстанції

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 30 січня 2020 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що у висновку експерта від 04 вересня 2019 року № 169-171/18-26 встановлено, що порушення меж або накладання земельної ділянки, належної ОСОБА_3, площею 0,10 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, кадастровий номер 6825083600:03:007:1012, на земельну ділянку, належну ОСОБА_1, площею 0,10 га, яка розташована на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, кадастровий номер 6825083600:01:004:1611, відповідно до правовстановлюючих документів та проєкту землеустрою відсутнє.

Конфігурація земельної ділянки, визначена в графічних матеріалах (утому числі кадастровому плані земельної ділянки) даної технічної документації, не відповідає конфігурації земельної ділянки, визначеної каталогом координат, наявному в даній документації.

Технічна документація із землеустрою щодо складання документу, що посвідчує право на земельну ділянку ОСОБА_4, що надається для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських споруд в мікрорайоні "Дехтярка" на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області не відповідає вимогам діючим на час її розробки законодавчим актам.

Отже, позивачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження порушення його прав саме відповідачами.

При цьому суд зазначив, що непідписання ОСОБА_4, як суміжним власником земельної ділянки, протоколу погодження меж земельної ділянки ОСОБА_2 при розробці проєкту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту с. Лісові Гринівці Хмельницького району Хмельницької області і складання документу, що посвідчує право власності на земельну ділянку, саме по собі не є підставою для визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку.

За висновками суду технічна документація із землеустрою щодо складання документу, що посвідчує право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, виготовлена при оформленні права власності на земельну ділянку, належну позивачу, не є документом, створеним під час ведення Державного земельного кадастру, у зв`язку з чим, норми закону щодо пріоритету паперових носіїв над електронними носіями, на які посилався позивач, застосуванню не підлягають.

Порядок виправлення помилки у відомостях Державного земельного кадастру визначений Законом України від 07 липня 2011 року № 3613-VI"Про Державний земельний кадастр" та Порядком ведення Державного земельного кадастру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 № 105.

ОСОБА_1 відповідно до вищевказаних норм чинного законодавства України та у визначеному ними порядку заходи щодо виправлення помилки у даних Державного земельного кадастру не здійснював, не заявлено таких вимог і до суду.

Короткий зміст постанови апеляційного суду

Постановою Хмельницького апеляційного суду від 08 жовтня 2020 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення.

Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 30 січня 2020 року залишено без змін.

Постанова апеляційного суду мотивована тим, що суд погодився з висновками суду першої інстанції про те, що технічна документація із землеустрою щодо складання документу, що посвідчує право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, виготовлена при оформленні права власності на земельну ділянку, належну позивачу, не є документом, створеним під час ведення Державного земельного кадастру, у зв`язку з чим, норми права щодо пріоритету паперових носіїв над електронними носіями в цьому випадку застосуванню не підлягають. Заходи щодо виправлення помилки у даних Державного земельного кадастру позивачем не здійснювались, не заявлено таких вимог і до суду. Позивачем не ставилось питання про усунення перешкод у користуванні належною йому на праві власності земельною ділянкою, відповідності фактичного місця розташування його земельної ділянки та місця знаходження земельної ділянки, визначеної у технічній документації на його земельну ділянку.

Також суд зазначив, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про обґрунтованість позову, а стосуються переоцінки доказів,, висновків суду не спростовують і не дають підстав вважати, що судом допущені порушення матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення спору.

Рішення суду першої інстанції обґрунтоване, відповідає обставинам справи, ухвалене з дотриманням вимог процесуального права, тому апеляційний суд не вбачає підстав для його скасування.

Суд послався на відповідну судову практику Верховного Суду.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

У листопаді 2020 року ОСОБА_1 подав до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив скасувати оскаржені судові рішення й ухвалити нове рішення про задоволення його позову.

Підставами касаційного оскарження судових рішень заявник зазначав неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме: судами застосовано норми права без урахування висновків щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладених у постановах Верховного Суду: від 14 серпня 2019 року у справі № 635/3004/15-ц, від 18 вересня 2019 року у справі № 369/13783/15-ц, від 18 грудня 2019 року у справі 689/1754/16-ц (пункт 1 частини другої статті 389 ЦПК України); суди попередніх інстанцій належним чином не дослідили зібрані у справі докази, що унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення справи (пункт 4 частини другої статті 389 ЦПК України).

Надходження касаційної скарги до суду касаційної інстанції

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 20 листопада 2020 року відкрито касаційне провадження в указаній справі й витребувано цивільну справу 686/14164/15-ц з Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.

Надіслано учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснено їм право подати відзив на касаційну скаргу.

У січні 2021 року справа надійшла до Верховного Суду.

Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 04 березня 2021 року справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, державне підприємство "Центр Державного земельного кадастру", про визнання державного акта на право власності на земельну ділянку, рішення органу місцевого самоврядування та договору дарування недійсними призначено до розгляду в складі колегії з п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.

Аргументи учасників справи

Доводи особи, яка подала касаційну скаргу

Касаційна скарга ОСОБА_1 мотивована тим, що суди попередніх інстанцій не врахували, що, затвердивши проєкти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, Лісовогринівецька сільська рада Хмельницького району Хмельницької області, як уповноважений орган, погодила ОСОБА_4 і ОСОБА_2 місце розташування виділеної у власність однієї і тієї самої земельної ділянки.

Лісовогринівецька сільська рада Хмельницького району Хмельницької області рішенням від 20 вересня 2011 року № 03 передала у власність ОСОБА_2 ту саму земельну ділянку, яка рішенням від 11 вересня 2009 року № 108 уже передана у власність ОСОБА_4 . Зазначене підтверджується: висновком судової земельно-технічної експертизи та експертизи з питань землеустрою від 30 листопада 2016 року, яким установлено, що земельна ділянка ОСОБА_5 кадастровий номер 6825083600:03:007:1012 відповідно до меж, визначених правовстановлюючими документами, перетинається із земельною ділянкою кадастровий номер 6825083600:01:004:1611 відповідно до меж, визначених каталогом координат, наявним у технічній документації, площа перетинання становить 0, 0679га; висновком по першому питанню повторної комплексної судової земельно-технічної експертизи від 04 вересня 2019 року № 169-171/18-26 Хмельницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було підтверджено, що відповідно до технічної документації земельні ділянки його та ОСОБА_3 накладаються одна на одну, тобто є однією земельною ділянкою.

Судами першої та апеляційної інстанцій у порушення статей 77, 78, 110 ЦПК України не була надана відповідна оцінка зазначеним доказам, оскаржуваними судовими рішеннями не мотивовано відхилення висновку повторної комплексної судової земельно-технічної експертизи щодо накладання двох земельних ділянок одна на одну на підставі затверджених технічних документацій, внаслідок чого його право власності на земельну ділянку залишилось незахищеним.

Суди неправильно застосували положення частини другої статті 5 Закону України "Про державний земельний кадастр", відповідно до якої державний земельний кадастр ведеться на електронних та паперових носіях. У разі виявлення розбіжностей між відомостями на електронних та паперових носіях пріоритет мають відомості на паперових носіях. Так, відповідно до статей 7, 9, 18, 20, 21, 25, 79-1 Закону України "Про земельний кадастр" відомості про земельні ділянки вносяться до Державного земельного кадастру на підставі відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок, а устатті 26 цього Закону чітко вказано, що при відкритті Поземельної книги відомості до неї вносяться на підставі документації, яка подана для державної реєстрації земельної ділянки, тобто технічної документації. Отже, саме технічна документація єпервинним документом для внесення відомостей у Земельний кадастр та Поземельну книгу.

Судом першої та апеляційної інстанції протиправно використано дані, наявні в національній кадастровій системі, як правовстановлюючі документи.

Судами не надана належна правова оцінка повній завіреній копії Генерального плану Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області та наявним у технічній документації позивача викопіюванням з Генерального плану Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області й Ситуаційного плану, згідно з якими по вулиці, де знаходиться належна йому земельна ділянка, зображено чотири ділянки і його ділянка є четвертою, останньою, яка межею Б-Г, зазначеній у акті погодження меж, межує із землями загального користування - дорогою.

Також суди, ураховуючи висновки Верховного Суду у постанові від 23 січня 2019 року у справі № 580/168/16-ц, не надав належної правової оцінки підробленому підпису та напису ОСОБА_4, наявному в акті погодження меж ОСОБА_2, оскільки такий висновок може бути застосований лише за умови правомірних дій кожного із землекористувачів та при умові відсутності порушення прав будь кого із них. При цьому факт підробки підпису і напису в акті погодження меж є додатковим доказом того, що ОСОБА_2, як зацікавлена особа, ще на етапі розробки своєї технічної документації свідомо порушив його права, що потягло за собою порушення меж належної йому земельної ділянки через накладення на неї іншої земельної ділянки.

У порушення частини другої статті 13 ЦПК України, частини сьомої статті 81 ЦПК України апеляційний суд протокольною ухвалою витребував від Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області додатковий письмовий доказ, а саме лист Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 10 серпня 2020 року № 9- 22-0.6-1057/116-20 про описку в кадастровому номері державного акта про право власності позивача на земельну ділянку, якої немає. При цьому державний реєстратор визначав правильність кадастрового номера технічної документації від 2009 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року.

Крім того, апеляційний суд прийняв від представника відповідачів новий письмовий доказ - лист Головного управління Держгеокадастру у Хмельницької області від 05 жовтня 2020 року, який був отриманий на запит представника відповідача від 16 вересня 2020 року.

У порушення вимог статей 83, 367 ЦПК України апеляційний суд прийняв зазначений письмовий доказ без підтвердження направлення його копій усім учасникам по справі та без надання представником відповідача доказів неможливості надання нового письмового доказу в суді першої інстанції, в якому справа слухалась чотири роки або неможливості надати такий доказ в додатках до відзиву на апеляційну скаргу.

Відзив на касаційну скаргу учасники справи до суду не подали.

Фактичні обставини справи, встановлені судами

Рішенням Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 12 вересня 2006 року № 3 вирішено за заявою ОСОБА_4 від 06 вересня 2006 року, який проживає у квартирі АДРЕСА_2, передати йому безоплатно у власність земельну ділянку площею 0,1 га для будівництва та обслуговування житлового будинку в районі "Діхтярка" с. Лісові Гринівці.

За заявою ОСОБА_4 від 04червня 2007 року ПМП "Милосердя" була розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документу, що посвідчує право власності на земельну ділянку, якийнадається для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських споруд в мікрорайоні "Діхтярка", на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

Згідноз наявноюу технічній документації довідкою Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 25 грудня 2007 року № 1243 відповідно до земельного кадастрового обліку в Лісовогринівецькій сільській раді Хмельницького району Хмельницької області за ОСОБА_4 рахувалась земельна ділянка площею 0,1 га для будівництва та обслуговування житлового будинку за адресою: АДРЕСА_3 .

З наявного в матеріалах технічної документації висновку Хмельницької районної державної адміністрації від 15 січня 2008 року № 58 вбачається, що, розглянувши матеріали ОСОБА_4, технічну документацію із землеустрою щодо складання документу, що посвідчує право власності на земельну ділянку площею 0,10 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, головний архітектор погодив указану земельну ділянку по АДРЕСА_3 на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

Рішенням Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 11 вересня 2009 року № 108: затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документу, що посвідчує право власності на земельну ділянку, на території Лісовогринівецької сільської ради ОСОБА_4 ; передано безкоштовно у приватну власність ОСОБА_4 земельну ділянку площею 0,10 га на території Лісовогринівецької сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та інших споруд (присадибна ділянка); вирішено виготовити державний акт на право власності на земельну ділянку на ім`я ОСОБА_4 ; внесено відповідні зміни в земельно-облікові документи сільської ради.

На підставі вказаного рішення сільської ради 12 листопада 2009 року ОСОБА_4 видано державний акт на право власності на земельну ділянку, згідно з яким він є власником земельної ділянки кадастровий номер: 6825083600:01:004:1611, площею 0,10 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Згідно з договором дарування земельної ділянки від 07 жовтня 2011 року ОСОБА_4 подарував ОСОБА_1 земельну ділянку площею 0,10 га у межах згідно з планом, надану для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована на території Лісовогринівецької сільської ради, Хмельницького району, Хмельницької області, кадастровий номер: 6825083600:01:004:1611.

У висновку почеркознавчої експертизи від 27 лютого 2017 року № 3311 встановлено, що рукописний текст " ОСОБА_4" у протоколі погодження (встановлення) зовнішніх меж землекористування від 20 квітня 2010 року наданому на експертизу, виконаний не ОСОБА_4, а іншою особою.

Рішенням Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 04 травня 2011 року № 06 за заявою від 04 травня 2011 року вирішено: дати дозвіл ОСОБА_2 на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,10 га, якою він постійно користується по АДРЕСА_4, з метою передачі у приватну власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; розроблений проєкт відведення подати на розгляд та затвердження Лісовогринівецької сільської ради для прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність.

За заявою ОСОБА_2 від 20 травня 2011 року Хмельницький районний відділ Хмельницької регіональної філії державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру" розробив проєкт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд ОСОБА_2 по АДРЕСА_4 на території Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

Рішенням Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області від 20 вересня 2011 року № 03 вирішено: затвердити проєкт землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки в межах населеного пункту с. Лісові Гринівці і складання документу, що посвідчує право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку; передати у власність ОСОБА_2 земельну ділянку загальною площею 0,10 га в межах населеного пункту с. Лісові Гринівці для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) по АДРЕСА_1 ; виготовити державний акт на право власності на земельну ділянку на ім`я ОСОБА_2 .

На підставі вказаного рішення Лісовогринівецької сільської ради Хмельницького району Хмельницької області 31 січня 2012 року ОСОБА_2 видано державний акт на право власності на земельну ділянку, згідно з яким він є власником земельної ділянки кадастровий номер 6825083600:03:007:1012, площею 0,1000 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована по АДРЕСА_1 .

Відповідно до договору дарування земельної ділянки від 09 грудня 2014 року ОСОБА_2 подарував ОСОБА_3 земельну ділянку площею 0,1000 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), яка розташована по АДРЕСА_1, кадастровий номер 6825083600:03:007:1012.

Згідно звитягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 09 грудня 2014 року власником земельної ділянки, кадастровий номер 6825083600:03:007:1012, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) є ОСОБА_3 (1/1).

Рішенням державного кадастрового реєстратора управління Держземагенства у Хмельницькому районі Хмельницької області від 12 березня 2015 року ОСОБА_1 відмовлено у внесенні змін до Державного земельного кадастру, у зв`язку з перетином його земельної ділянки з ділянкою 6825083600:03:007:1012 (площа співпадає на 67,8647 %).

Листом Управління Держземагенства у Хмельницькому районі Хмельницької області Головного управління Держземагенства у Хмельницькій області від 10 червня 2015 року повідомлено ОСОБА_1, що при порівняні координат поворотних точок меж належної йому земельної ділянки з кадастровим номером 6825083600:01:004:1611, які наявні в документації із землеустрою, згідно з якою була сформована вказана земельна ділянка, виявлено невідповідність даним, які наявні в Національній кадастровій системі. До 01 січня 2013 року адміністраторами системи ведення електронного реєстру земельних ділянок було державне підприємство "Центр Державного земельного кадастру". Внесення відомостей до Національної кадастрової системи здійснювалося Державним земельним агентством України на підставі відомостей наданих державним підприємством "Центр Державного земельного кадастру". Земельні ділянки які зазначені у його листі з кадастровими номерами 6825083600:01:004:1611 та 6825083600:03:007:1012 були внесені до Реєстру земель державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру", а у подальшому перенесені до Державного земельного кадастру.

Державними кадастровими реєстраторами управління Держземагентства у Хмельницькому районі Хмельницької області не вносились зміни до відомостей про координати поворотних точок меж вищевказаних земельних ділянок, тому повідомити про причини невідповідності вказаних відомостей, немає можливості.

Відповідно до листа управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Хмельницької області від 05 листопада 2015 року згідно з Національною кадастровою системою земельні ділянки кадастровий номер 6825083600:03:007:1012 та кадастровий номер 6825083600:01:004:1611 не пересікаються (не накладаються).


................
Перейти до повного тексту