У Х В А Л А
24 березня 2021 року
м. Київ
Справа № 9901/205/20
Провадження № 11-342заі20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Князєва В. С.,
суддів Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Крет Г. Р., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткача І. В., Штелик С. П.
розглянула матеріали заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя, третя особа - Національне агентство з питань запобігання корупції, про визнання рішень негативними заходами впливу стосовно викривача корупційного злочину, визнання протиправною бездіяльності та стягнення моральної шкоди,
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Вищої ради правосуддя (далі - ВРП), третя особа - Національне агентство з питань запобігання корупції (далі - НАЗК),
у якому просила:
- визнати негативними заходами впливу стосовно викривача корупційного
злочину рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП від 23 травня 2018 року
№ 1467/3дп/15-18 та ВРП від 02 серпня 2018 року № 2485/0/15-18, якими суддю Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 у порушення вимог статті 53 Закону України "Про запобігання корупції" було притягнуто до дисциплінарної відповідальності із застосуванням до неї стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невжиття заходів, передбачених частиною першою статті 73 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", у порядку забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя з метою усунення порушень норм статті 53 Закону України "Про запобігання корупції", допущених головою Октябрського районного суду міста Полтави Струковим О. М. стосовно судді цього ж суду ОСОБА_1 як викривача корупційного злочину;
- стягнути з ВРП на користь судді Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 моральну шкоду за піддання її загрозі вжиття негативних заходів впливу та за вжиття до неї негативних заходів впливу, розмір якої буде визначений після проведення судово-психологічної експертизи.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 02 вересня 2020 року позовну заяву повернув ОСОБА_1 на підставі частини другої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), визнавши вказані позивачкою підстави для поновлення строку на звернення до суду неповажними.
Велика Палата Верховного Суду постановою від 11 лютого 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишила без задоволення, а ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 02 вересня 2020 року - без змін.
15 березня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Великої Палати Верховного Суду із заявою про ухвалення додаткового рішення, у якій просила відшкодувати суму сплаченого нею судового збору в сумі 3783 грн 60 коп.
Відповідно до положень частини третьої статті 252 КАС суд розглядає заяву про ухвалення додаткового судового рішення в порядку, у якому було ухвалено відповідне судове рішення.
Оскільки постанова Великої Палати Верховного Суду від 11 лютого 2021 року прийнята в порядку письмового провадження, заяву про ухвалення додаткового судового рішення необхідно призначити до розгляду в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Водночас Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне поінформувати учасників справи про розгляд заяви про ухвалення додаткового рішення шляхом надіслання копій цієї ухвали.
Ураховуючи викладене та керуючись статтями 252, 311 КАС, Велика Палата Верховного Суду