1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2021 року

м. Київ

справа № 461/9899/13-к

провадження № 51-10601км18

Верховний Суд колегією суддів

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого                                                                      Мазура М. В.,

суддів                                                                                              Наставного В. В., Яковлєвої С. В.,

за участю:

секретаря судового засідання      Миколюка Я. О.,

прокурора                                                                              Шевченко О. О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Львівського апеляційного суду від 31 серпня 2020 року про відмову у відкритті апеляційного провадження.

Рух справи, зміст судових рішень і встановлені судами

першої та апеляційної інстанцій обставини

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ухвалою від 13 вересня 2013 року відмовив у задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність прокурора Львівської області, що полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою про кримінальне правопорушення.

Не погоджуючись із вказаним рішенням слідчого судді Бурка В. В. 22 серпня 2020 року (згідно його підпису на апеляційній скарзі) оскаржив його в апеляційному порядку.

Суддя Львівського апеляційного суду ухвалою від 31 серпня 2020 року, керуючись положеннями ч. 4 ст. 399 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) відмовив у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на згадане рішення слідчого судді, з мотивів того, що воно не підлягає апеляційному оскарженню.

Вимоги касаційної скарги і доводи особи, яка її подала, та заперечення інших учасників провадження

У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, просить скасувати ухвалу апеляційного суду і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Обґрунтовуючи свої вимоги, скаржник вказує на те, що суд апеляційної інстанції, відмовляючи у відкритті апеляційного провадження за його апеляційною скаргою не врахував Рішенням Конституційного Суду України № 4-р(ІІ)/2020 від 17 червня 2020 року, яким положення ч. 3 ст. 307 КПК щодо заборони оскарження ухвали слідчого судді за результатами розгляду скарги на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення, визнано таким, що не відповідають Конституції України (неконституційними), і тим самим позбавив його гарантованих Конституцією України прав.

Заперечень на касаційну скаргу до Верховного Суду не надходило.

Позиції учасників судового провадження у судовому засіданні

Прокурор, навівши відповідні пояснення, заперечила проти задоволення касаційної скарги і просила ухвалу апеляційного залишити без зміни.

Іншим учасникам судового провадження було належним чином повідомлено про дату, час та місце касаційного розгляду, однак у судове засідання вони не з`явилися. Клопотань про особисту участь у касаційному розгляді або повідомлень про поважність причин їх неприбуття до Суду від них не надходило.

Мотиви Суду

Згідно з ч. 3 ст. 392 КПК в апеляційному порядку можуть бути оскаржені ухвали слідчого судді у випадках, передбачених цим Кодексом.

Перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування в апеляційному порядку, викладено в частинах 1 та 2 ст. 309 КПК України.

Частиною 3 вказаної норми процесуального закону встановлено, що скарги на інші ухвали слідчого судді (які не визначені в частинах 1 та 2 ст. 309 КПК) оскарженню не підлягають, і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.


................
Перейти до повного тексту