ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2021 року
м. Київ
Справа № 911/3156/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
О. О. Мамалуй - головуючий, О. М. Баранець, В. І. Студенець
за участю секретаря судового засідання - В.В. Шпорт,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Омокс"
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 16.09.2020р.
у складі колегії суддів: А. І. Мартюк - головуючий, А. М. Демидова, Л. П. Зубець
на рішення господарського суду Київської області від 11.06.2020р.
суддя: О. О. Рябцева
ВСТАНОВИВ:
1. Короткий зміст позовних вимог
ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" звернулося до господарського суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ТОВ "Омокс" про визнання недійсними рішень №1-5 загальних зборів учасників ТОВ "Омокс", оформлених протоколом № 02/12 від 20.12.2018, та рішень № 1-5 загальних зборів учасників ТОВ "Омокс", оформлених протоколом № 04/12 від 27.12.2018.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ТОВ "Омокс" порушено процедуру скликання та проведення загальних зборів учасників товариства, що були проведені 20.12.2018 та 27.12.2018, допущені порушення щодо прийняття рішень, пов`язаних із збільшенням статутного капіталу, внесенням змін до статуту та зменшення часток позивача, що є підставою для визнання рішень, прийнятих на вказаних зборах, недійсними.
2. Короткий зміст рішення місцевого та постанови апеляційного господарських судів і мотиви їх прийняття
Рішенням господарського суду Київської області від 11.06.2020 у справі №911/3156/19, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.09.2020, позов задоволено, визнано недійсними рішення №№ 1, 2, 3, 4, 5 загальних зборів учасників ТОВ "Омокс", оформлені протоколом №02/12 від 20.12.2018 та рішення №№ 1, 2, 3, 4, 5 загальних зборів учасників ТОВ "Омокс", оформлені протоколом № 04/12 від 27.12.2018.
У задоволенні позовних вимог до ОСОБА_1 та до ОСОБА_2 відмовлено.
Судові рішення мотивовані тим, що при проведенні загальних зборів 20.12.2018 та 27.12.2018 було порушено процедуру їх скликання та їх проведення, що є підставою для визнання їх недійсними у повному обсязі.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог до відповідача-1 та відповідача-2 суди вказали, що оскільки предметом спору є визнання недійсними саме рішень загальних зборів учасників ТОВ "Омокс", а учасники товариства не можуть відповідати за дії рішення вищого органу товариства, то належним відповідачем у спорі про визнання недійсними рішень загальних зборів є ТОВ "Омокс", а не ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як його учасники.
Додатковою постановою Північного апеляційного господарського суду від 05.10.2020 у справі №911/3156/19 задоволено заяву ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу частково, стягнуто з
ТОВ "Омокс" на користь ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 46 000,00 грн.
3. Короткий зміст вимог касаційної скарги та узагальнення її доводів
ТОВ "Омокс", не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою (з урахуванням уточнень), в якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить рішення, постанову та додаткову постанову скасувати, а справу направити на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.
З уточненої та доповненої касаційної скарги вбачається, що вона подається на підставі пунктів 2 та 3 ч. 2 ст. 287 Господарського процесуального кодексу України.
Також, з тексту уточненої та доповненої касаційної скарги вбачається, що скарга обґрунтовується положеннями п. 4 ч. 2 ст. 287 Господарського процесуального кодексу України.
За твердженням скаржника, відсутні висновки Верховного Суду про системне застосування норм Закону України "Про інститути спільного інвестування" та Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" в їх сукупності стосовно інвестиційних правовідносин компанії з управління активами та інституційного інвестора - учасника пайового фонду, як власника активів пайового фонду, в складі яких є частка в статутному капіталі цього інституційного інвестора, в частині застосування законодавчих механізмів корпоративного управління.
На думку скаржника, позивач подавши даний позов, в черговий раз проігнорував волю та інтереси учасників фонду, бо жодних прав позивача як учасника ТОВ "Омокс" порушено не було. За твердженням скаржника, ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" є лише представником пайового фонду, в якому розміщені частки статутного капіталу відповідача-3, та у присутності справжніх (не номінальних) власників таких часток, позивач не має права голосу проти волевиявлення цих власників.
Скаржник наполягає на тому, що ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" не є учасником TOB "Омокс" та зазначає, що у зв`язку з тим, що позивач здійснював свою діяльність не в інтересах учасників обох пайових фондів, 27.11.2019 рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондове ринку №708 було зупинено дію ліцензії на провадження професійної діяльності фондовому ринку - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності управління активами), а з 26.06.2020 - ліцензію анульовано.
Скаржник зазначає, що після позбавлення ліцензії позивач вже не має права управляти пайовими фондами, які наразі відповідно до ч. 5. ст. 46 ЗУ "Про інституті спільного інвестування" знаходяться на стадії ліквідації.
Також на думку скаржника існує необхідність відступити від висновків Верховного Суду та усталеної практики щодо застосування законодавчих норм корпоративного управління в не корпоративних правовідносинах та підкреслити первинність волевиявлення інституційного інвестора, що є учасником пайового фонду, в складі активів якого розміщена частка в статутному капіталі цього інституційного інвестора. Волевиявлення та навіть присутність компанії з управління активами, яка управляє цим фондом та зобов`язана робити це виключно в інтересах такого інституційного інвестора в силу Закону, є формальним, бо фактично вона не є учасником товариства, корпоративна доля якого є активом фонду.
За твердженням скаржника, суди не врахували комплексний характер правовідносин між позивачем та відповідачами, що передбачало врахування співвідношення загальних та спеціальних норм права.
На думку скаржника, апеляційний господарський суд, відмовляючи відповідачу в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи, незаконно відмовив в доступі правосуддя ТОВ "Омокс".
У запереченнях на додаткові пояснення позивача скаржник зазначає, що позивач як компанія з управління активами не є учасником господарських товариств, частки в статутних капіталах яких обліковуються за пайовими фондами, які на праві спільної часткової власності належать учасникам фондів.
З тексту уточненої та доповненої касаційної скарги вбачається, що скарга на додаткову постанову Північного апеляційного господарського суду від 05.10.2020р. у справі №911/3156/19 обґрунтовується положеннями п. 4 ч. 2 ст. 287 Господарського процесуального кодексу України.
Скаржник вважає, що позивачем не доведено належними доказами того, що сума витрат на послуги з надання професійної правничої допомоги є співмірною зі складністю цієї справи, високою кваліфікацією адвоката, що вона відповідає обсягу фактично наданих адвокатом послуг у суді за досить короткий строк (менше місяця), а отже стягнена сума витрат на послуги з надання професійної правничої допомоги 46000 грн. не відповідає критеріям реальності таких витрат та розумності їхнього розміру.
4. Позиції інших учасників справи
ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" у відзиві на касаційну скаргу вважає її необґрунтованою та просить залишити оскаржувані судові рішення без змін. Позивач зазначає, що судами попередніх інстанцій правильно встановлено, що відповідачами не було дотримано вимог законодавства та статуту ТОВ "Омокс" як під час скликання загальних зборів від 20.12.2018 та 27.12.2018, так і під час їх проведення.
У письмових поясненнях позивач також зазначив, що пайовий фонд не є юридичною особою і не може бути учасником господарського товариства.
5. Обставини справи, встановлені господарськими судами попередніх інстанцій
Відповідно до п. 2.4 статуту ТОВ "Омокс" в редакції, затвердженій протоколом № 140 загальних зборів учасників від 10.04.2018, учасниками ТОВ "Омокс" є ОСОБА_1, ОСОБА_2, ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" та ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс".
Відповідно до п. 6.1 статуту ТОВ "Омокс" (в редакції від 10.04.2018) для забезпечення діяльності товариства за рахунок вкладів учасників створюється статутний капітал в розмірі 17181400,00 грн., частки в якому розподіляються між учасниками наступним чином:
- частка ОСОБА_1 - 6889741,40 грн., що становить 40,10 % статутного капіталу;
- частка ОСОБА_2 - 6855378,60 грн., що становить 39,90 % статутного капіталу;
- частка ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" - 1718140,00 грн., що становить 10 % статутного капіталу;
- частка ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс" - 1718140,00 грн., що становить 10 % статутного капіталу.
20 грудня 2018 року відбулись загальні збори учасників ТОВ "Омокс".
Згідно з протоколом загальних зборів учасників ТОВ "Омокс" № 02/12 від 20.12.2018, на них були присутні учасники товариства ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Також в протоколі загальних зборів учасників товариства № 02/12 від 20.12.2018 р. зазначено, що на зборах був присутній громадянин України Товстуха Сергій Володимирович, який є керівником ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" та згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 20.12.2018 має обмеження прав та компетенції директора відповідно до статуту. Товстухою Сергієм Володимировичем не надано документів, які б підтверджували повноваження на участь у загальних зборах ТОВ "Омокс" та підписувати документи, в тому числі протокол загальних зборів ТОВ "Омокс".
Отже, як зазначено в протоколі загальних зборів учасників товариства № 02/12 від 20.12.2018, на зборах були присутні учасники, що володіють 80% голосів.
На загальних зборах учасників від 20.12.2018 прийнято наступні рішення: 1. Обрати головою загальних зборів учасників товариства ОСОБА_1, а секретарем загальних зборів учасників товариства - ОСОБА_2 ; 2. Збільшити розмір статутного капіталу товариства на загальну суму 33737900,00 грн. та встановити строк на внесення додаткових вкладів до статутного капіталу товариства до 27.12.2018 включно. Коефіцієнти співвідношення суми збільшення статутного капіталу товариства до розмірів частки учасників товариства становлять: ОСОБА_1 - 4,9; ОСОБА_2 - 4,9; ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" - 19,6; ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс" - 19,6.; 3. Залучити кошти до статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів учасників товариства шляхом внесення додаткових вкладів учасниками товариства ОСОБА_1 у розмірі 15532500,00 грн. та ОСОБА_2 у розмірі 11457820 грн. у негрошовій формі шляхом передачі до статутного капіталу товариства нерухомого майна. 4. Затвердити грошову оцінку додаткових вкладів у негрошовій формі, а саме нерухомого майна, яке вноситься до статутного капіталу товариства учасниками товариства ОСОБА_2 та ОСОБА_1 . Затвердити заплановий розмір статутного капіталу, який становить 50919300 грн.; 5. Скликати наступні загальні збори учасників товариства на 27.12.2018 о 16:00 год. із відповідним порядком денним у зв`язку із необхідністю затвердження: результатів внесення додаткових вкладів учасників, розмірів часток учасників товариства та їх номінальної вартості з урахуванням фактично внесених ними додаткових вкладів, збільшеного розміру статутного капіталу товариства, нової редакції статуту товариства у зв`язку із збільшенням статутного капіталу товариства та зміною розміру часток учасників.
Судами також встановлено, що 27.12.2018 відбулись загальні збори учасників ТОВ "Омокс", за участю учасників товариства ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на яких прийнято наступні рішення: 1. Обрати головою загальних зборів учасників товариства ОСОБА_1, а секретарем - ОСОБА_2 . 2. Затвердити результати внесення додаткових вкладів учасниками товариства, а саме: ОСОБА_2 внесено додатковий вклад у вигляді нерухомого майна квартири, що належить ОСОБА_2 на праві приватної власності, що за грошовою оцінкою становить 11457820,00 грн.; ОСОБА_1 внесено додатковий вклад у вигляді нерухомого майна квартири, що належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, що за грошовою оцінкою становить 15532500,00 грн.; Товариством з обмеженою відповідальністю "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" додаткових вкладів зроблено не було; Товариством з обмеженою відповідальністю "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс" додаткових вкладів зроблено не було. Таким чином, розмір статутного капіталу збільшено на загальну суму 26990320,00 грн.; 3. Затвердити розмір часток учасників товариства та їх номінальну вартість, а саме: частка ОСОБА_1 - 22422241,40 грн., що становить 50,76 % статутного капіталу; частка ОСОБА_2 - 18313198,60 грн., що становить 41,46 % статутного капіталу; частка ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" - 1718140,00 грн., що становить 3,89 % статутного капіталу; частка ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс" - 1718140,00 грн., що становить 3,89 % статутного капіталу; 4. Затвердити розмір статутного капіталу, який становить 44171720,00 грн.; 5. Внести зміни до статуту товариства та викласти пункт 6.1 статуту товариства в наступній редакції: " 6.2. Для забезпечення діяльності товариства за рахунок вкладів учасників створюється статутний капітал в розмірі 44171720,00 грн. Частки в статутному капіталі розподіляються між учасниками товариства наступним чином: ОСОБА_1 - 22422241,40 грн., що становить 50,76% статутного капіталу; ОСОБА_2 - 18313198,60 грн., що становить 41,46% статутного капіталу; ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" - 1718140,00 грн., що становить 3,89 % статутного капіталу; ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс" - 1718140,00 грн., що становить 3,89 % статутного капіталу.". Викладено пункт 9.2 статуту в наступній редакції: " 9.2 Загальні збори товариства складаються з Учасників товариства. Загальні збори обирають голову товариства. Учасник товариства має право передавати свої повноваження на загальних зборах іншому учаснику товариства.". Підпункти 9.2.1, 9.2.2, 9.2.3, 9.2.4 та пункт 9.7 статуту виключено. Також вирішено надати повноваження директору товариства на підписання відповідної заяви про державну реєстрацію.
Рішення загальних зборів учасників ТОВ "Омокс" прийняті на загальних зборах учасників товариства, проведених 27.12.2018, оформлені протоколом № 04/12 від 27.12.2018.
Позивач не був присутній на зборах учасників ТОВ "Омокс", що відбулися 27.12.2018 р.
28 грудня 2018 року приватним нотаріусом Крапивницькою Н.В. було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "Омокс", зміна статутного або складеного капіталу, інші зміни, зміна складу або інформації про засновників; номер запису 13391050031007029.
Вказані рішення загальних зборів, оформлені протоколом № 02/12 від 20.12.2018 та протоколом № 04/12 від 27.12.2018, позивач просить суд визнати недійсними в повному обсязі.
6. Норми права, з яких виходить Верховний Суд при прийнятті постанови в частині перегляду рішення господарського суду Київської області від 11.06.2020 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 16.09.2020
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 33 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" (тут і далі в редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин) загальні збори учасників проводяться в порядку, встановленому цим Законом та статутом товариства. Учасники товариства беруть участь у загальних зборах учасників особисто або через своїх представників.
Загальні збори учасників передбачають спільну присутність учасників товариства в одному місці для обговорення питань порядку денного або можуть проводитися у режимі відеоконференції, що дозволяє бачити та чути всіх учасників загальних зборів учасників одночасно (ч. 3 ст. 33 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю").
Відповідно до ст. 32 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства. Статутом товариства може бути визначений інший орган, уповноважений на скликання загальних зборів учасників.
Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства.
Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства.
Повідомлення, передбачене частиною третьою цієї статті, надсилається поштовим відправленням з описом вкладення. Статутом товариства може бути встановлений інший спосіб повідомлення.
Пунктом 9.5.2 статуту ТОВ "Омокс" (в редакції від 10.04.2018) передбачено, що учасники повідомляються про проведення загальних зборів учасників товариства персонально, рекомендованим листом, телексом, телефаксом, кур`єрською поштою чи доставкою з рук в руки на адреси, зазначені в статуті товариства, або відповідних книгах товариства, із зазначенням дати, часу і місця проведення загальних зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш, як за 30 днів до скликання загальних зборів учасників.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" у повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін.
Виконавчий орган товариства приймає рішення про включення запропонованих питань до порядку денного загальних зборів учасників. (ч. 6 ст. 32 вказаної статті).
Відповідно до ч. 7, ч. 8 ст. 32 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" пропозиції учасника або учасників товариства, які в сукупності володіють 10 або більше відсотками статутного капіталу товариства, підлягають обов`язковому включенню до порядку денного загальних зборів учасників. У такому разі таке питання вважається автоматично включеним до порядку денного загальних зборів учасників.
Після надсилання повідомлення, передбаченого частиною третьою цієї статті, забороняється внесення змін до порядку денного загальних зборів учасників, крім включення нових питань відповідно до частини сьомої цієї статті.
Згідно з ч. 5 ст. 33 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" рішення з питань, не включених до порядку денного загальних зборів учасників, приймається лише за умови, що у них беруть участь всі учасники товариства, які одностайно надали згоду на розгляд таких питань. Повноваження представника за довіреністю щодо надання такої згоди мають бути спеціально обумовлені довіреністю.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства за рахунок додаткових вкладів учасників та/або третіх осіб за рішенням загальних зборів учасників. Кожний учасник має переважне право зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу пропорційно до його частки у статутному капіталі.
У рішенні загальних зборів учасників товариства про залучення додаткових вкладів визначаються загальна сума збільшення статутного капіталу товариства, коефіцієнт відношення суми збільшення до розміру частки кожного учасника у статутному капіталі та запланований розмір статутного капіталу.
Додаткові вклади можуть вноситися у негрошовій формі. У такому разі рішенням загальних зборів учасників визначаються учасники товариства та/або треті особи, які вносять майно, та його грошова оцінка.
Учасники товариства можуть вносити додаткові вклади протягом строку, встановленого рішенням загальних зборів учасників, але не більше ніж протягом одного року з дня прийняття рішення про залучення додаткових вкладів.
Протягом одного місяця з дати спливу строку для внесення додаткових вкладів, встановленого відповідно до цієї статті, загальні збори учасників товариства приймають рішення про:
1) затвердження результатів внесення додаткових вкладів учасниками товариства та/або третіми особами;
2) затвердження розмірів часток учасників товариства та їх номінальної вартості з урахуванням фактично внесених ними додаткових вкладів;
3) затвердження збільшеного розміру статутного капіталу товариства.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" до компетенції загальних зборів учасників належать, зокрема, внесення змін до статуту товариства, прийняття рішення про здійснення діяльності товариством на підставі модельного статуту (п. 2); зміна розміру статутного капіталу товариства (п. 3); затвердження грошової оцінки негрошового вкладу учасника (п. 4); перерозподіл часток між учасниками товариства у випадках, передбачених цим Законом (п. 5).
Згідно з ч. 3 ст. 34 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" рішення загальних зборів учасників з питань, передбачених пунктами 4, 5, 9, 10 частини другої статті 30 цього Закону, приймаються одностайно всіма учасниками товариства, які мають право голосу з відповідних питань.
7. Мотиви, з яких виходить Верховний Суд при прийнятті постанови в частині перегляду рішення господарського суду Київської області від 11.06.2020 та постанови Північного апеляційного господарського суду від 16.09.2020
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наведені у касаційній скарзі доводи та заперечення проти неї і перевіривши матеріали справи, Верховний Суд зазначає наступне.
Твердження скаржника про те, що ТОВ "Консент Капітал Менеджмент" не є учасником TOB "Омокс", а тому жодних прав позивача як учасника ТОВ "Омокс" порушено не було, не знайшли свого підтвердження під час касаційного перегляду судових рішень.
Відповідно до ст. 41 Закону України "Про інститути спільного інвестування" пайовий фонд - сукупність активів, що належать учасникам такого фонду на праві спільної часткової власності, перебувають в управлінні компанії з управління активами та обліковуються нею окремо від результатів її господарської діяльності.
За змістом ч. 3 цієї статті пайовий фонд не є юридичною особою.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про інститути спільного інвестування" активи інституту спільного інвестування - сформована за рахунок коштів спільного інвестування сукупність майна, корпоративних прав, майнових прав і вимог та інших активів, передбачених законами та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ч. ч. 1, 6 ст. 63 Закону України "Про інститути спільного інвестування" компанія з управління активами здійснює управління активами інституту спільного інвестування. У відносинах з третіми особами компанія з управління активами пайового фонду повинна діяти від власного імені, в інтересах учасників такого фонду та за його рахунок або в разі недостатності коштів фонду - за власний рахунок.
Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону України "Про інститути спільного інвестування" компанія з управління активами бере участь в управлінні діяльністю юридичної особи, акції (частки, паї) якої належать до складу активів інституту спільного інвестування, активами якого компанія управляє.
За положеннями ч. 2 ст. 45 Закону України "Про інститути спільного інвестування" учасники пайового фонду не мають права впливати на діяльність компанії з управління активами.
Відповідно до п. 2.4 статуту ТОВ "Омокс" в редакції, затвердженій протоколом № 140 від 10.04.2018 загальних зборів учасників, учасниками ТОВ "Омокс" ОСОБА_1, ОСОБА_2, ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду "Консент Капітал" та ТОВ "Консент Капітал Менеджмент", що діє від свого імені та за рахунок активів Пайового венчурного недиверсифікованого закритого інвестиційного фонду "Консент Капітал Фінанс".