1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А



21 січня 2021 року

м. Київ

Справа № 9901/396/20

Провадження № 11-16заі21

Суддя Великої Палати Верховного Суду Прокопенко О. Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 29 грудня 2020 року у справі за його позовом до Вищої ради правосуддя (далі - ВРП), члена Першої Дисциплінарної палати ВРП Краснощокової Наталії Степаніви про скасування ухвали,

УСТАНОВИВ:

У грудні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом, уякому просив скасувати ухвалу члена Першої Дисциплінарної палати ВРП Краснощокової Н. С. від 4 вересня 2020 року, якою залишено без розгляду та повернуто його скаргу стосовно суддів Уманського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_3, Черкаського апеляційного суду ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, з направленням справи для відкриття дисциплінарного провадження.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 29 грудня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 разом із доданими до неї матеріалами повернув позивачу на підставі пункту 6 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), оскільки позивач порушив правила об`єднання позовних вимог.

Не погодившись із такою ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційнускаргу, яка надійшла до Великої Палати Верховного Суду 16 січня 2021 року.

Статтею 296 КАС встановлено вимоги до апеляційної скарги.

Так, пунктом 1 частини п`ятої статті 296 КАС передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Скаржник судового збору не сплатив, однак попросив звільнити його від сплати судового збору у звʼязку зі скрутним матеріальним станом.

Відповідно до частини першої статті 133 КАС суд, ураховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно із частиною другою статті 132 КАС розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до частини другої статті 8 Закону України від 8 липня 2011 року

3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати у разі, коли розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

У статті 5 цього Закону передбачено категорію осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, та умови, за яких ці пільги підлягають застосуванню.

Проте матеріали апеляційної скарги не містять обставин і відповідних доказів щодо майнового стану скаржника чи інших передбачених наведеною вище законодавчою нормою підстав для звільнення від сплати судового збору, тому клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.


................
Перейти до повного тексту