1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А



15 грудня 2020 року

м. Київ

Справа № 380/3303/20

Провадження № 11-417за20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Прокопенка О. Б.,

суддів Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Пророка В. В., Рогач Л. І., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.

перевіривши матеріали скарги (заяви) ОСОБА_1 про перегляд рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Яворівської районної державної адміністрації Львівської області (далі - Управління) про визнання неправомірними дій, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Управління, в якому просив: визнати неправомірними дії Управління щодо нарахування суми боргу 1600 грн 51 коп., зобов`язати Управління провести нарахування субсидії за 2019 - 2020 роки, визнати дії Управління неправомірними та відшкодувати моральну шкоду.

Львівський окружний адміністративний суд рішенням від 28 серпня 2020 року позов задовольнив частково. Визнав протиправними дії Управління щодо відмови у призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг ОСОБА_1 з 1 жовтня 2019 року та зобов?язав відповідача розглянути питання щодо призначення позивачу житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 1 жовтня 2019 року. В іншій частині позовних вимог суд відмовив.

ОСОБА_1 подав до Великої Палати Верховного Суду скаргу, яка не містить прохальної частини, однак за її змістом можна дійти висновку, що позивач не погоджується із рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2020 року в частині відмови у задоволенні позовних вимог про відшкодування моральної шкоди.

Проте подана скарга не може бути прийнята до розгляду Великою Палатою Верховного Суду з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Як убачається з матеріалів скарги, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 серпня 2020 року судами апеляційної та касаційної інстанцій не переглядалося.

КАС чітко визначає випадки, в яких перегляд судових рішень (залежно від категорії справи) здійснює саме Велика Палата Верховного Суду, а також підстави такого перегляду в окремих випадках.

Так, відповідно до частини третьої статті 23 КАС у випадках, визначених цим Кодексом, Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції судові рішення у справах, розглянутих Верховним Судом як судом першої інстанції.

Згідно із частиною четвертою статті 22 КАС Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи за позовом про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Отже, Велика Палата Верховного Суду може переглядати в апеляційному порядку виключно судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним лише як судом першої інстанції в зазначених вище справах.

Відповідно до частини першої статті 24 КАС Верховний Суд переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.

Касаційний перегляд судових рішень Великою Палатою Верховного Суду може бути здійснено лише за визначених статтями 346 та 347 КАС передумов.


................
Перейти до повного тексту