1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Постанова

іменем України

03 грудня 2020 року

м. Київ

справа № 367/8741/19

провадження № 51-3249км20

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:


головуючого Огурецького В.П.,

суддів Лагнюка М.М., Макаровець А.М.,

за участю

секретаря судового засідання Батка Є.І.,

прокурора Кулаківського К.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу захисника Махініча Р.В. на вирок Ірпінського міського суду Київської області

від 18 грудня 2019 року та ухвалу Київського апеляційного суду від 13 травня 2020 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019110040001695, за обвинуваченням


ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Києва, жителя АДРЕСА_1,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 Кримінального кодексу України (далі - КК).


Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За вироком Ірпінського міського суду Київської області

від 18 грудня 2019 року ОСОБА_1 засуджено за ч. 2 ст. 309 КК до позбавлення волі на строк 2 роки.

За вироком установлено, що ОСОБА_1 27 вересня 2019 року (точного часу не встановлено) біля будинку № 79 на вул. Горького в смт Клавдієво-Тарасове Бородянського району Київської області незаконно без мети збуту придбав психотропну речовину - амфетамін масою 3, 633 г, зберігав її та перевозив автомобілем під керуванням невстановленої особи в м. Ірпінь. В смт Ворзель Київської області автомобіль був зупинений працівниками поліції, які вилучили у ОСОБА_1 зазначену психотропну речовину.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 13 травня 2020 року вирок щодо ОСОБА_1 змінено, виключено з його вступної частини відомості про судимість ОСОБА_1 за вироком Ірпінського міського суду Київської області від 12 червня 2017 року.

У решті вирок залишено без зміни.


Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала


У касаційній скарзі захисник просить змінити постановлені у справі судові рішення, на підставі ст. 75 КК звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 2 роки. При цьому захисник посилається на те, що дані про особу засудженого та пом`якшуючі покарання обставини давали судовим інстанціям, зокрема й апеляційному суду, підстави призначити ОСОБА_1 покарання із застосуванням ст. 75 КК.


Позиції учасників судового провадження


Прокурор вважав, що касаційна скарга захисника задоволенню не підлягає.


Мотиви Суду


Згідно зі ст. 438 КПК підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.

За правилами ч. 2 ст. 433 КПК суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги. Суд касаційної інстанції вправі вийти за межі касаційних вимог, якщо цим не погіршується становище засудженого.

Висновків судових інстанцій щодо винуватості ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого злочину та кваліфікацію його дій за ч. 2 ст. 309 КК захисник у касаційній скарзі не оспорює.

Як видно з матеріалів справи, суд першої інстанції, з`ясувавши думку учасників судового провадження щодо недоцільності дослідження доказів стосовно тих обставин, які ніким не оспорювалися, з`ясувавши правильність розуміння змісту цих обставин, переконавшись у добровільності такої позиції учасників судового провадження та роз`яснивши їм про позбавлення права на оскарження цих обставин в апеляційному порядку, розглянув справу за правилами ч. 3 ст. 349 КПК.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 309 КК як незаконне придбання, зберігання та перевезення психотропної речовини у великих розмірах є правильною.


................
Перейти до повного тексту