1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


27 листопада 2020 року

м. Київ


справа № 466/1109/16

провадження № 61-7278 св 20


Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду Антоненко Н. О. (суддя-доповідач), Дундар І. О., Русинчука М. М.,


учасники справи:


позивач - ОСОБА_1,

відповідач - ОСОБА_2,


розглянувши в попередньому судовому засіданні в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи касаційну скаргу ОСОБА_2, який діє в інтересах малолітньої ОСОБА_3, на ухвалу Львівського апеляційного суду від 10 березня 2020 року в складі судді Струс Л. Б.,


ВСТАНОВИВ :


Описова частина

Короткий зміст позовних вимог


У червні 2016 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її користь на неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісячно і до повноліття сина, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, мотивуючи вимоги тим, що з відповідачем вона перебувала у зареєстрованому шлюбі, у даному шлюбі вони усиновили ОСОБА_4, який в даний час є неповнолітнім, відповідач не надає добровільно матеріальної допомоги на його утримання.


Короткий зміст рішення суду першої інстанції


Рішенням Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області від 21 листопада 2016 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до його повноліття, починаючи з 10 червня 2016 року.


Короткий зміст ухвали апеляційного суду


Ухвалою Львівського апеляційного суду від 10 березня 2020 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 в інтересах малолітньої ОСОБА_3 на рішення Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області від 21 листопада 2016 року.


Апеляційний суд виходив із того, що ОСОБА_2, який діє в інтересах малолітньої ОСОБА_3, був повідомлений про розгляд даної справи та пропустив річний строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, встановлений частиною другою статті 358 ЦПК України.


Аргументи учасників справи


У квітні 2020 року ОСОБА_2, який діє в інтересах малолітньої ОСОБА_3, подав касаційну скаргу, в якій просив оскаржену ухвалу Львівського апеляційного суду від 10 березня 2020 року скасувати та передати справу на новий розгляд до Львівського апеляційного суду. Посилається на порушення апеляційним судом норм процесуального права.


Касаційна скарга мотивована тим, що апеляційний суд безпідставно не поновив строк на апеляційне оскарження та відмовив у відкриті апеляційного провадження, оскільки апеляційна скарга була подана ним не як відповідачем у справі, а як законним представником його малолітньої дочки ОСОБА_3, яка не брала участі у справі, на рішення, яким вирішено питання про її права та обов`язки.

Вважає, що строк на апеляційне оскарження пропущений з поважних причин, адже його дочка про оскаржуване рішення суду першої інстанції не знала.


Рух справи


Ухвалою Верховного Суду від 28 травня 2020 року відкрито касаційне провадження у справі.


Межі та підстави касаційного перегляду


Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими (частина перша статті 400 ЦПК України).


В ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження (частина восьма статті 394 ЦПК України).


Підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої статті 389 ЦПК України, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.


В ухвалі Верховного Суду від 25 вересня 2020 року вказано, що наведені у касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України для відкриття касаційного провадження (неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права).


................
Перейти до повного тексту