ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2020 року
м. Київ
справа №640/18276/19
адміністративне провадження №К/9901/24254/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого судді - Шишова О.О.,
суддів: Дашутіна І.В., Яковенка М.М.,
розглянув в порядку письмового провадження в касаційній інстанції справу
за позовом Акціонерного товариства "Закритий не диверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Базис Інвест" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, провадження по якій відкрито
за касаційною скаргою Головного управління Державної податкової служби у м.Києві на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2020 року (постановлену в складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Степанюка А.Г., Чаку Є.В.),
УСТАНОВИВ:
АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Базис Інвест" (далі - Товариство, платник податків, позивач у справі) звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (далі - податковий орган, відповідач у справі) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 01 липня 2019 року № 0534881212 про сплату штрафу у сумі 241 744, 50 грн. за платежем податок на прибуток приватних підприємств.
Рішенням Окружного адміністративного суду м.Києва від 03 березня 2020 року, ухваленим за правилами спрощеного позовного провадження, позов задоволено повністю.
Указане рішення оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06 травня 2020 року відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про звільнення від сплати судового збору, апеляційну скаргу залишено без руху та встановлено десятиденний строк, який обчислюється з дня закінчення строку дії встановленого Кабінетом Міністрів України карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), протягом якого скаржник має право надати оригінал документа про сплату судового збору у встановленому законом розмірі. Цією ухвалою відповідачу також запропоновано звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку та вказати підстави для поновлення строку.
Суд апеляційної інстанції також зазначив, що повне судове рішення складено 03 березня 2020 року, апеляційну скаргу подано Відповідачем 09 квітня 2020 року, що підтверджується зазначеною на відбитку поштового штемпелю на конверті, в якому надіслано апеляційну скаргу, датою, тобто з пропущенням встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку для її подачі, тому, як останнім днем апеляційного оскарження є 02 квітня 2020 року (четвер).
19 травня 2020 року до суду апеляційної інстанції надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи, а саме платіжного доручення № 1058 від 08 квітня 2020 року про сплату судового збору.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2020 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за скаргою відповідача на підставі пункту 4 частини першої статті 299 КАС України.
Податковий орган подав касаційну скаргу до Верховного Суду на ухвалу Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 серпня 2020 року, у якій із посиланням на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права, просив скасувати оскаржуване судове рішення та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.
Верховний Суд ухвалою від 06 листопада 2020 року відкрив провадження за касаційною скаргою відповідача, справу № 640/18276/19 витребував з суду першої інстанції.
12 листопада 2020 року справа № 640/18276/19 надійшла на адресу Верховного Суду.
Переглянувши судове рішення в межах касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги.
Статтею 295 КАС України передбачено строки апеляційного оскарження.
Частиною першою вказаної статті визначено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до частини третьої статті 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.