1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду








УХВАЛА

30 листопада 2020 року

м. Київ

Провадження № 13-92зво20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Єленіної Ж. М.,

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Сімоненко В. М., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

перевірила заяву засудженого ОСОБА_1 про перегляд за виключними обставинами вироку Дніпропетровського обласного суду від 12 квітня 2001 року та ухвали Верховного Суду України від 10 липня 2001 року і

ВСТАНОВИЛА:

Як убачається зі змісту заяви, вироком Дніпропетровського обласного суду від 12 квітня 2001 року ОСОБА_1 визнано винним та засуджено за сукупністю злочинів, передбачених пунктами "а", "г", "і" ст. 93, ч. 3 ст. 142, ч. 2 ст. 145 Кримінального кодексу України 1960 року до довічного позбавлення волі.

Ухвалою Верховного Суду України від 10 липня 2001 року вирок залишено без змін.

Засуджений ОСОБА_1 звернувся до Великої Палати Верховного Суду (далі - Велика Палата) з заявою про перегляд вироку Дніпропетровського обласного суду від 12 квітня 2001 року та ухвали Верховного Суду України від 10 липня 2001 рокуза виключними обставинами.

При цьому засуджений посилається на рішення Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) "Кафкаріс проти Кіпру", " Вінтер та інші проти Сполученого Королівства", "Лассо Магьяр проти Угорщини" та "Пєтухов проти України № 2" як на джерела права у його справі. Зазначає, що застосування до нього довічного позбавлення волі суперечить Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки довічне позбавлення волі позбавляє права перегляду вироку і перспективи дострокового звільнення. Просить пом`якшити призначене покарання шляхом заміни довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк 15 років.

Перевіривши заяву засудженого, Велика Палата вважає, що у відкритті провадження має бути відмовлено з огляду на таке.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 461 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами з підстави, передбаченої п. 2 ч. 3 ст. 459 цього Кодексу, може бути подано особою, на користь якої постановлено рішення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, не пізніше тридцяти днів із дня, коли така особа дізналася або могла дізнатися про набуття цим рішенням статусу остаточного.


................
Перейти до повного тексту