1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Постанова

Іменем України


19 листопада 2020 року

м. Київ


справа № 723|1280|20

провадження № 51-4613км20


Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду:

головуюча Стефанів Н.С.,

судді: Бущенко А.П.,

Голубицький С.С.,

секретар судового засідання Безкровний С.О.,


учасники судового провадження:

прокурор Костюк О.С.,

захисник Олійнич Ю.В. (у режимі відеоконференції),


розглянув у судовому засіданні касаційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді провадження судом апеляційної інстанції, на ухвалу Чернівецького апеляційного суду від 23 червня 2020 року у кримінальному провадженні


стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, засудженого за ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України (далі - КК України).


I. Вимоги касаційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

Вимогою прокурора до Верховного Суду (далі - Суд) є скасування ухвали Чернівецького апеляційного суду від 23 червня 2020 року та призначення нового розгляду у суді апеляційної інстанції.

Цю вимогу мотивує неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, а саме незастосуванням положень статей 96-1, 96-2 КК України, щодо спеціальної конфіскації автомобіля марки "Камаз", що був використаний як знаряддя вчинення злочину. Крім того, зазначає про недотримання судом апеляційної інстанції повною мірою вимог ст. 419 КПК України.


II. Позиції інших учасників судового провадження щодо поданої касаційної скарги

Прокурор у засіданні Суду підтримав касаційну скаргу прокурора.

Захисник, який брав участь у засіданні Суду в режимі відеоконференції, заперечував проти задоволення касаційної скарги прокурора.


III. Зміст оскаржуваних судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Суд першої інстанції

За вироком Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 30 квітня 2020 року затверджено угоду про визнання винуватості. Укладену 30 квітня 2020 року між прокурором Сторожинецької місцевої прокуратури Чернівецької області та обвинуваченим ОСОБА_1 .

ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, та призначено йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 30 квітня 2020 року покарання у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6 800 грн.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави витрати за проведення експертиз у сумі 1 256,08 грн.

Речовий доказ - автомобіль марки "Камаз", державний номерний знак НОМЕР_1, прийнято рішення передати власнику ОСОБА_1 Гравійно-піщану суміш, що зберігається на території Сторожинецького ВП ГУНП у Чернівецькій області, конфісковано у дохід держави.


Суд апеляційної інстанції, рішення якого оскаржується

Ухвалою Чернівецького апеляційного суду від 23 червня 2020 року апеляційну скаргу прокурора залишено без задоволення, а вирок Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 30 квітня 2020 року стосовно засудженого ОСОБА_1 - без зміни.


Обставини у кримінальному провадженні, встановлені судами

23 серпня 2018 року приблизно о 07 год. 30 хв. ОСОБА_1, діючи умисно, всупереч відповідним вимогам чинного законодавства, тобто не маючи дозвільних документів на проведення руслорегулюючих робіт та видобування корисних копалин, усвідомлюючи значення своїх протиправних дій, шляхом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, перебуваючи на березі річки Малий Сірет, що в адміністративних межах с. Череш Сторожинецького району Чернівецької області, шляхом знімання верхнього шару ґрунту лопатою видобував та загрузив у власний транспортний засіб "Камаз 5511", державний номерний знак НОМЕР_1, гравійно-піщану суміш у кількості 7 метрів кубічних, яку того ж дня приблизно о 08 год. 00 хв. перевозив до свого місця проживання, що у АДРЕСА_1, із русла річки Малий Сірет.

Згідно з висновком експерта від 13 серпня 2019 року № 526-Х суміш, вилучена старшим слідчим СВ Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області 02 липня 2019 року, відносяться до піщано-гравійної суміші, в якій кількість гравію становить 32,3 %.

Відповідно до положень пункту 3.6 "Інструкції із застосування Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр до родовищ піску та гравію", затвердженої наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України від 25 червня 2007 року № 198 піщано-гравійна порода - сипка гірська порода з вмістом гравійної складової більше 30 %.

Згідно з "Переліком корисних копалин загальнодержавного значення", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 1994 року № 827, сировина піщано-гравійна відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення.

Вказані дії ОСОБА_1 суд кваліфікував за ч. 2 ст. 240 КК України як незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.


IV. Норми права, правильність застосування яких оспорюється до Верховного Суду


................
Перейти до повного тексту