1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Постанова

Іменем України


12 листопада 2020 року

м. Київ


справа № 757/51013/19-к

провадження № 51-4479км20


Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного кримінального суду:

головуюча Стефанів Н.С.,

судді: Бущенко А.П.,

Голубицький С.С.,

секретар судового засідання Безкровний С.О.,


учасники судового провадження:

прокурор Титаренко Ю.О.,


розглянув у судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Київського апеляційного суду від 11 серпня 2020 року про відмову у відкритті апеляційного провадження.


I. Вимоги касаційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

Вимогою ОСОБА_1 до Верховного Суду (далі - Суд) є скасування оскаржуваних ним судових рішень та призначення нового розгляду у суді першої чи апеляційної інстанцій.

Цю вимогу мотивує істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону судом апеляційної інстанції при постановленні ухвали від 11 серпня 2020 року та слідчим суддею при постановленні ухвали від 12 грудня 2019 року, що оскаржувалась ним до апеляційного суду через її незаконність, неповноту проведеного судового розгляду, невідповідність висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження тощо.


II. Позиції інших учасників судового провадження щодо поданої касаційної скарги

Прокурор у засіданні Суду заперечував проти задоволення касаційної скарги ОСОБА_1 .


III. Зміст оскаржуваних судових рішень

3.1 Суд першої інстанції, рішення якого оскаржується

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 12 грудня 2019 року у задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб прокуратури міста Києва щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, відмовлено.


3.2 Суд апеляційної інстанції, рішення якого оскаржується

Ухвалою Київського апеляційного суду від 11 серпня 2020 року у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 12 грудня 2019 року відмовлено.


IV. Норми права, правильність застосування яких оспорюється до Верховного Суду

Кримінальний процесуальний кодекс України (далі - КПК України)

Стаття 399. Залишення апеляційної скарги без руху, її повернення або відмова відкриття провадження

Частина 4. Суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.


V. Мотиви, з яких виходив Верховний Суд при ухваленні постанови, і положення закону, якими він керувався


Доводи, викладені у касаційній скарзі ОСОБА_1, Суд визнає необґрунтованими, тому відмовляє у задоволенні касаційної скарги, виходячи з такого.


Верховний Суд не має повноважень щодо перегляду у касаційному порядку ухвал слідчого судді, отже в цій частині касаційної скарги Суд на доводи ОСОБА_1 не відповідає.


Втім, за ч. 6 ст. 399 КПК України ухвала про повернення апеляційної скарги або відмову у відкритті провадження може бути оскаржена в касаційному порядку.


Ухвалою Київського апеляційного суду від 11 серпня 2020 року у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 12 грудня 2019 року відмовлено з тих підстав, що оскаржувана ОСОБА_1 ухвала слідчого судді не підлягала апеляційному оскарженню.


Так, на момент постановлення слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва від 12 грудня 2019 року ухвали про відмову у задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність уповноважених осіб прокуратури міста Києва щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудового розслідування після отримання заяви про кримінальне правопорушення, вона не підлягала оскарженню до суду апеляційної інстанції.


Про те, що вказана ухвала слідчого судді оскарженню не підлягала було вказано й в резолютивній частині цієї ухвали.


Процесуальним законом, а саме положеннями статті 532 КПК України, передбачений порядок набрання судовим рішенням законної сили.


................
Перейти до повного тексту