1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А

16 жовтня 2020 року

м. Київ

Справа № 9901/53/20

Провадження № 11-327заі20

Суддя Великої Палати Верховного Суду Анцупова Т. О.,

перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 31 серпня 2020 року у справі № 9901/53/20 за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя, Держави Україна в особі Державної казначейської служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИЛА:

У лютому 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом, у якому просив визнати бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 06 березня 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам статей 160, 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та надано строк тривалістю десять днів з дня вручення її копії для уточнення позовних вимог та відповідних обґрунтувань до Державної казначейської служби України шляхом подання до суду такої уточненої заяви з її копіями відповідно до кількості учасників справи.

15 квітня 2020 року ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду ОСОБА_1 продовжено строк для усунення недоліків позовної заяви на десять днів з дня вручення цієї ухвали, але не менше, ніж з дня закінчення строку дії карантину, повязаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

04 травня 2020 року та 17 липня 2020 року на виконання вимог ухвали Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 06 березня 2020 року надійшли заяви ОСОБА_1 про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 31 серпня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя, Держави Україна в особі Державної казначейської служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії на підставі пункту 1 частини першої статті 170 КАС України.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 звернувся до Великої Палати Верховного Суду з апеляційною скаргою.

Перевіряючи апеляційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.

Статтею 295 КАС України передбачено, що апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Передбачений зазначеною статтею строк апеляційного оскарження пропущено, оскільки оскаржувана ухвала Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду постановлена 31 серпня 2020 року, а з апеляційною скаргою скаржник звернувся до Великої Палати Верховного Суду 07 жовтня 2020 року.

Водночас в апеляційній скарзі скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, в обґрунтування якого останній посилається на пункт 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 731-IX від 18 червня 2020 року (далі - Закон № 731-IX), яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України та "з огляду на його стан людини з інвалідністю".


................
Перейти до повного тексту