1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду








ПОСТАНОВА

іменем України

07 жовтня 2020 року

м. Київ

справа № 761/8517/17

провадження № 51-4670км19

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Стороженка С.О.,

суддів Вус С.М., Єремейчука С.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Крохмаль В.В.,

захисника обвинуваченого Поповченка О.І.,

розглянув у судовому засіданні касаційну скаргу захисника обвинуваченого ОСОБА_1 - адвоката Поповченка О.І. на ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 7 квітня 2020 року про повернення його апеляційної скарги.

Зміст оскарженого судового рішення і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Вищий антикорупційний суд ухвалою від 26 березня 2020 року залишив без задоволення заяву захисника Поповченка О.І. в інтересах ОСОБА_1 щодо роз`яснення ухвали цього ж суду від 5 грудня 2019 року у кримінальному провадженні № 42016000000001701 за обвинуваченням останнього у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (далі - КК).

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалою від 7 квітня 2020 року повернула апеляційну скаргу захисника Поповченка О.І. на зазначену ухвалу Вищого антикорупційного суду про відмову в роз`ясненні судового рішення.

Вимоги та узагальнені доводи особи, яка подала касаційну скаргу

У касаційній скарзі захисник Поповченко О.І., посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, просить скасувати ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 7 квітня 2020 року та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. На обґрунтування своїх доводів зазначає, що апеляційний суд безпідставно повернув його скаргу, оскільки до неї були долучені документи, які підтверджували його повноваження на здійснення захисту обвинуваченого ОСОБА_1, чим порушив його право на справедливий суд та доступ до правосуддя. Стверджує, що до апеляційної скарги також долучався оригінал ордера на надання правової допомоги ОСОБА_1 .

Позиції учасників судового провадження

У судовому засіданні захисник обвинуваченого ОСОБА_1 - адвокат Поповченко О.І. підтримав свою касаційну скаргу.

Прокурору було належним чином повідомлено про час та місце касаційного розгляду матеріалів провадження за касаційною скаргою захисника ОСОБА_1 - адвокатаПоповича О.І., проте в судове засідання він не з`явився, що не перешкоджає розгляду справи. Клопотань про відкладення такого розгляду не надходило.

Мотиви Суду

Згідно із ч. 2 ст. 433 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Частиною 2 цієї статті встановлено, що суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.

Статтею 438 КПК передбачено, що підставами для скасування або зміни судових рішень судом касаційної інстанції є істотне порушення кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.

Відповідно до вимог ст. 412 КПК істотними є такі порушення вимог кримінального процесуального закону, які перешкодили чи могли перешкодити суду ухвалити законне та обґрунтоване судове рішення.

Положеннями ст. 370 КПК встановлено, що судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.


................
Перейти до повного тексту