1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Ухвала

іменем України

08 вересня 2020 року

м. Київ

провадження № 51 - 4202 впа 20

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Ємця О.П.,

суддів Кравченка С.І, Білик Н.В.,

розглянувши клопотання ОСОБА_1 про визначення підсудності у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) щодо нього , в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 13/1 від 25 липня 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 який працює в магазині "Шкварочка" що розташований на вулиці Преображенській (біля ринку Центральний) в м. Кропивницькому Кіровоградської області і є фізичною особою підприємцем, порушив вимоги пунктів 1,2,4,8 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на період карантину у зв`язку із поширенням коронавірусної хвороби, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 9 травня 2020 року № 17 відповідальність за що передбачена статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Головним управлінням держпродспоживслужби в Кіровоградській області Кропивницького міського управління матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпАП були направлені до Ленінського районного суду м. Миколаєва.

ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду з клопотанням про вирішення питання про направлення справи про адміністративне правопорушення з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, яке мотивоване тим, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно нього надійшли до Ленінського районного суду м. Миколаєва з порушенням правил територіальної підсудності, оскільки правопорушення вчинено у м. Кропивницькому, тобто в межах територіальної юрисдикції відповідного районного суду м. Кропивницького.

Учасникам судового провадження було повідомлено про дату, час та місце розгляду клопотання, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду.

Перевіривши доводи, наведені у клопотанні, дослідивши надані матеріали, колегія суддів дійшла таких висновків.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 48 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України, відповідно до ч. 1 ст.2 КУпАП.


................
Перейти до повного тексту