У Х В А Л А
3 вересня 2020 року
м. Київ
Провадження № 11-269сап20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О. Б.,
суддів Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л.,Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на рішення Вищої ради правосуддя від 16 липня 2020 року № 2163/0/15-20, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення її Третьої Дисциплінарної палати від 4 грудня 2019 року № 3304/3дп/15-19,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням від 16 липня 2020 року № 2163/0/15-20 Вища рада правосуддя змінила рішення її Третьої Дисциплінарної палати від 4 грудня 2019 року № 3304/3дп/15-19 "Про притягнення судді Корольовського районного суду міста Житомира ОСОБА_1, суддів Житомирського апеляційного суду ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до дисциплінарної відповідальності" стосовно судді Корольовського районного суду міста Житомира ОСОБА_1, застосувавши до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження, замість визначеного Дисциплінарною палатою дисциплінарного стягнення у виді догани з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця.
17 серпня 2020 року ОСОБА_1 оскаржив це рішення Вищої ради правосуддя до Великої Палати Верховного Суду.
Відповідно до частини першої статті 35 Закону України від 21 грудня 2016 року
№ 1798-VIII "Про Вищу раду правосуддя" рішення Вищої ради правосуддя може бути оскаржене до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.
За правилами статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), яка визначає особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності, зокрема Вищої ради правосуддя, на рішення Вищої ради правосуддя, ухвалене за результатами розгляду скарги на рішення її Дисциплінарної палати, може бути подана скарга до Великої Палати Верховного Суду. Така скарга розглядається за правилами касаційного провадження, встановленими цим Кодексом.
Частинами першою, третьою статті 334 КАС передбачено, що за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі. В ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи, необхідних для розгляду скарги на судове рішення.
Скарга ОСОБА_1 подана в установлений законом строк, підстав для залишення скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження не встановлено.
Ураховуючи наведене та керуючись статтями 266, 330, 334, 335, 338 Кодексу адміністративного судочинства України, Велика Палата Верховного Суду