1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду








УХВАЛА



01 вересня 2020 року

м. Київ

Справа № 2035/5763/2012

Провадження № 13-71зво20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Яновської О. Г.,

суддів: Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенко О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю.

розглянула заяву обвинуваченого ОСОБА_1 про перегляд ухвали колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду (далі - Касаційний кримінальний суд) від 10 жовтня 2018 року за виключними обставинами і

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Касаційного кримінального суду від 10 жовтня 2018 року скасовано ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 22 березня 2017 року у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_1 та призначено новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Обвинувачений ОСОБА_1 звернувся до Касаційного кримінального суду із заявою про перегляд вказаної ухвали за виключними обставинами.

Колегія суддів цього суду ухвалою від 29 квітня 2020 року заяву обвинуваченого передала на розгляд Великої Палати Верховного Суду (далі - Велика Палата).

05 травня 2020 року ухвалою судді Великої Палати заяву залишено без руху і надано строк для усунення її недоліків впродовж 15 днів з моменту отримання копії ухвали. Також заявнику було роз`яснено, що в разі неусунення недоліків заяви протягом установленого строку її буде повернуто.

Ухвалою Великої Палати від 06 липня 2020 року клопотання обвинуваченого ОСОБА_1 про поновлення строку подання заяви про перегляд за виключними обставинами ухвали колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 10 жовтня 2018 року залишено без задоволення. Заяву обвинуваченого ОСОБА_1 про перегляд вищевказаної ухвали щодо нього за виключними обставинами повернуто заявнику.

29 липня 2020 року обвинувачений ОСОБА_1 вдруге з тих же підстав звернувся до Суду із заявою про перегляд за виключними обставинами ухвали колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 10 жовтня 2018 року.

Як на підставу перегляду вказаного судового рішення заявник посилається на рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 у справі № 1-15/2018 (4086/16). Вказує на нелегітимність ухваленого Касаційним кримінальним судом рішення, оскільки цей суд у своїй діяльності керувався законом, який не відповідає Конституції України та низці статей Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Крім того, ОСОБА_1 просить поновити йому процесуальний строк для звернення із заявою про перегляд судових рішень за виключними обставинами, який ним пропущено з поважних причин. Зокрема, такою причиною засуджений вважає те, що він направляв до суду листа, в якому, на його думку, він виправив зазначені ухвалою суду недоліки заяви про перегляд судового рішення. Заявник також вказує на те, що він був позбавлений доступу до рішень Конституційного Суду України і не мав можливості з ними ознайомитись.

Перевіривши порядок подання заяви, її відповідність вимогам кримінального процесуального закону, обґрунтованість клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про відсутність підстав для поновлення процесуального строку з наступних підстав.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" (далі - Закон № 2147-VIII) та розпочав роботу Верховний Суд.

Вищезазначеним законом також внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до яких Велика Палата Верховного Суду наділена повноваженнями щодо перегляду судових рішень з підстав, визначених статтею 459 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України).


................
Перейти до повного тексту