УХВАЛА
26 серпня 2020 року
м. Київ
Справа № 742/546/17
Провадження №13-64зк20
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Британчука В.В.,
суддів: Бакуліної С.В, Гудими Д.А., Данішевської В.І., Золотнікова О.С., Кібенко О.Р., Лобойка Л.М., Лященко Н.П., Прокопенка О.Б., Пророка В.В., Рогач Л.І., Ситнік О.М., Ткачука О.С., Уркевича В.Ю.,
розглянула клопотання (скаргу) засуджених ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про передачу кримінального провадження на розгляд палати, об`єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду для перегляду вироку Ічнянського районного суду Чернігівської області від 13 травня 2019 року та ухвали Чернігівського апеляційного суду від 05 березня 2020 року щодо них і
встановила:
Вироком Ічнянського районного суду Чернігівської області від 13 травня 2019 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 засуджено за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (далі - КК) до покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років із позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах на строк два роки з конфіскацією усього майна, яке є їх власністю.
На підставі ст. 54 КК ОСОБА_1 та ОСОБА_2 позбавлено спеціальних звань "старший сержант Прилуцького відділу поліції Головного управління національної поліції в Чернігівській області".
Ухвалою Чернігівського апеляційного суду від 5 березня 2020 року вирок залишено без змін.
Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду (далі - Касаційний кримінальний суд) постановою від 10 червня 2020 року судові рішення щодо вищевказаних засуджених залишив без зміни, а касаційну скаргу їх захисника - без задоволення.
24 липня 2020 року до Верховного Суду надійшло клопотання (скарга) засуджених про передачу кримінального провадження щодо них на розгляд палати, об`єднаної палати або Великої Палати (далі - Велика Палата), оскільки, на їх думку, в суді апеляційної інстанції було порушено вимоги кримінального процесуального закону та неправильно застосовано закон про кримінальну відповідальність і справа містить виключну правову проблему.
Перевіривши клопотання (скаргу) засуджених та долучені матеріали, Велика Палата вважає, що у відкритті провадження має бути відмовлено з таких підстав.
Чинним кримінальним процесуальним законодавством визначено підстави для розгляду кримінального провадження Великою Палатою.
Згідно зі статтями 4341, 4342 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) кримінальне провадження може бути передано на розгляд Великої Палати з підстави наявності у ньому виключної правової проблеми лише судом, який розглядає кримінальне провадження в касаційному порядку, за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.