1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Постанова

Іменем України

26 серпня 2020 року

м. Київ

справа № 127/7542/17

провадження № 51-2373км20

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Іваненка І.В.,

суддів Булейко О.Л., Фоміна С.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання Швидченко О.В.,

прокурора Єременка М.В.,

засудженої ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу засудженої ОСОБА_1 на вирок Вінницького міського суду від 24 грудня 2019 року та на ухвалу Вінницького апеляційного суду від 20 лютого 2020 року у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015020010003777, за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки АДРЕСА_1, раніше не судимої,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України.

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 24 грудня 2019 року ОСОБА_1 засуджено за ч. 2 ст. 125 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Звільнено ОСОБА_1 від призначеного покарання за ч. 2 ст. 125 КК України на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49, ч. 5 ст. 74 КПК України у зв`язку із закінченням строків давності.

Згідно з вироком ОСОБА_1 визнано винуватою та засуджено за те, що вона 09 червня 2015 року о 19:30 год, перебуваючи напроти будинку № 26 по вул. Бестужева в м. Вінниці, на ґрунті довготривалих особистих неприязних стосунків, під час сварки з ОСОБА_2 умисно завдала останній декілька ударів пластиковим відром, а також ногами та руками у голову та тулуб, завдавши потерпілій легкі тілесні ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я.

Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 20 лютого 2020 року вирок місцевого суду залишено без зміни.

Вимоги касаційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі засуджена просить скасувати вирок та ухвалу апеляційного суду у зв`язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, а кримінальне провадження щодо неї закрити.

Вважає, що висновки судів першої та апеляційної інстанцій не відповідають фактичним обставинам справи. Посилається на те, що судом безпідставно взято до уваги одні докази й відхиленні інші.

Стверджує, що у показаннях потерпілої та свідків обвинувачення ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є розбіжності, вони суперечливі, а тому суд не повинен був брати їх до уваги.

Також у касаційній скарзі ставить під сумнів виникнення тілесних ушкоджень у ОСОБА_2 внаслідок її дій. Не погоджується з висновком судово-медичної експертизи щодо наявності у потерпілої легких тілесних ушкоджень.

Крім того, вважає, що доводи її апеляційної скарги залишено без належного обґрунтування та спростування, а ухвала суду апеляційної інстанції не обґрунтована та не вмотивована, у зв`язку з чим не відповідає положенням ст. 419 КПК України.

Позиції учасників судового провадження

Засуджена підтримала подану скаргу.

Прокурор вважає, що касаційна скарга є необґрунтованою та просить її відхилити.

Інші учасники судового провадження були належним чином повідомлені про дату, час та місце касаційного розгляду, однак у судове засідання вони не з`явилися. Клопотань про його відкладення не надходило.

Мотиви Суду

Відповідно до ч. 1 ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Згідно зі ст. 438 КПК України підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є: істотне порушення вимог кримінального процесуального закону; неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність; невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.


................
Перейти до повного тексту