1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



30 липня 2020 року

м. Київ

справа №813/895/16

касаційне провадження №К/9901/27440/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Чиркіна С.М.,

суддів: Бевзенка В.М., Єзерова А.А.,

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" Кадирова Владислава Володимировича на ухвалу Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.08.2019 (головуючий суддя: Сеник Р.П., судді: Обрізко І.М., Хобор Р.Б.) у справі №813/895/16 за позовом ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" Кадирова Владислава Володимировича про визнання протиправними, незаконними дій (бездіяльності) та зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

В березні 2016 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 або позивачка) звернулася до суду з позовом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - ФГВФО), Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" Кадирова Владислава Володимировича (далі - Уповноважена особа Фонду або відповідач-2), в якому просила:

визнати неправомірними дії щодо визнання договору банківського вкладу (депозиту) "Найкращий від Миколая" у доларах США від 25.02.2015 за №018-13199-250215 нікчемним;

визнати протиправною бездіяльність щодо нездійснення перевірки коректності реквізитів вкладника - ОСОБА_1 зазначених в наданому Уповноваженою особою Переліку;

зобов`язати надати додаткову інформацію про вкладника - ОСОБА_1, а саме: про суму, що підлягає відшкодуванню Фондом у розмірі 2 500 дол.США, конвертовану в національній валюті;

зобов`язати прийняти та обробити додаткову інформацію про вкладника ОСОБА_1 стосовно суми відшкодування Фондом у розмірі 2 500 дол.США, конвертовану в національній валюті;

зобов`язати прийняти рішення про відшкодування коштів за договором банківського рахунку вкладника - ОСОБА_1 стосовно суми відшкодування у розмірі 2 500 дол.США, конвертовану в національній валюті.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.05.2019 адміністративний позов задоволено частково:

зобов`язано Уповноважену особу Фонду надати додаткову інформацію про вкладника - ОСОБА_1, а саме: про суму, що підлягає відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі 2 500 дол.США, конвертовану в національній валюті, на підставі договору банківського вкладу (депозиту) "Найкращий від Миколая" у доларах США від 25.02.2015 за №018-13199-250215.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішення, Уповноважена особа Фонду 01.07.2019 засобами поштового зв`язку вперше подала апеляційну скаргу.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16.07.2019 апеляційну скаргу відповідача-2 повернуто на підставі пункту 1 частини четвертої статті 298 КАС України, оскільки апеляційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати. Зазначену ухвалу скаржник отримав 23.07.2019, що підтверджується інформацією, зазначеною у повідомленні про вручення поштового відправлення.

07.08.2019 відповідач-2 повторно звернувся до Восьмого апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.05.2019.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2019 апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду залишено без руху у зв`язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статей 295, 296 КАС України, а саме: апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження судового рішення, а вказані підстави для поновлення цього строку визнані судом неповажними. Скаржнику надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.

На виконання вимог вказаної ухвали у встановлений судом строк скаржником подано до суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 30.08.2019 відмовлено у відкритті апеляційного провадження на підставі пункту 4 частини першої статті 299 КАС України. Постановляючи цю ухвалу, суд апеляційної інстанції виходив з того, що особою, яка подала апеляційну скаргу, не зазначено поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.05.2019.

Не погоджуючись із зазначеною ухвалою суду апеляційної інстанції, Уповноважена особа Фонду подала касаційну скаргу у якій просить суд касаційної інстанції скасувати її, а справу направити до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду. Касаційна скарга обґрунтована тим, що вперше апеляційна скарга подана у строки, встановлені статтею 295 КАС України, проте була повернута скаржнику, у зв`язку з чим останній у розумні строки усунув зазначені недоліки та повторно подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Верховного Суду від 22.10.2019 відкрито касаційне провадження у справі.

В порядку статті 31 КАС України за результатами повторного автоматизованого розподілу від 27.04.2020 визначений новий склад суду.

Ухвалою Верховного Суду від 29.07.2020 справу прийнято до провадження та призначено її до розгляду в порядку письмового провадження відповідно до вимог статті 345 КАС України.

На адресу суду касаційної інстанції від позивачки надійшов відзив на касаційну скаргу, у якому остання з посиланням на законність та обґрунтованість рішення суду апеляційної інстанції просить суд залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувану ухвалу без змін.

Відповідач-1 правом на подачу відзиву на касаційну скаргу не скористався.

Верховний Суд переглянув оскаржуване судове рішення у межах доводів касаційної скарги, з урахуванням вимог статті 341 КАС України з`ясував повноту фактичних обставин справи встановлених судом, перевірив правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права та дійшов висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.


................
Перейти до повного тексту