1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А

06 липня 2020 року

м. Київ

Справа № 9901/612/19

Провадження № 11-196заі20

Суддя Великої Палати Верховного Суду Золотніков О. С.,

перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 14 травня 2020 року у справі № 9901/612/19 за позовом ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя (далі - ВРП), третя особа - Генеральна прокуратура України (далі - ГПУ), про визнання протиправним і скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з адміністративним позовом до ВРП, у якому просиввизнати протиправним і скасувати рішення відповідача від 14 листопада 2019 року № 2989/0/15-19 "Про тимчасове відсторонення судді Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1 від здійснення правосуддя з у зв`язку з притягненням до кримінальної відповідальності".

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду рішенням від 14 травня 2020 року відмовив у задоволенні позову.

30 червня 2020 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на вказане судове рішення.

Положеннями частини п`ятої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності актів ВРП є Велика Палата Верховного Суду.

Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.

Згідно з положеннями частин першої - третьої статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Оскаржуване рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалено 14 травня 2020 року у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження за участю представників сторін (оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень 20 травня 2020 року), а скаргу ОСОБА_1 подав до Великої Палати Верховного Суду 30 червня 2020 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Матеріали апеляційної скарги містять клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 14 травня 2020 року, мотивоване тим, що позивач не брав участі в судових засіданнях під час розгляду його справи судом першої інстанції, а повний текст оскаржуваного судового рішення він отримав засобами поштового зв`язку за місцем його проживання лише 02 червня 2020 року, що підтверджується поштовим конвертом.


................
Перейти до повного тексту