1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду



У Х В А Л А

27 травня 2020 року

м. Київ

Справа № 800/510/16 (П/9901/191/18)

Провадження № 11-1277заі19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

головуючого Золотнікова О. С.,

суддів Антонюк Н. О., Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,

за участю секретаря судового засідання Сороки Л. П.,

учасники справи:

представник відповідача - Кот О. В.,

представник третьої особи - Цуцкірідзе І. Л.,

розглянула у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи № 800/510/16 (П/9901/191/18) за позовом ОСОБА_1 до Верховної Ради України (далі - ВРУ), третя особа - Вища рада правосуддя (яка є правонаступником Вищої ради юстиції; далі - ВРП, ВРЮ відповідно), про визнання дій протиправними, визнання незаконною і скасування постанови, поновлення на посаді судді та

ВСТАНОВИЛА:

У провадженні Великої Палати Верховного Суду знаходиться справа № 800/510/16 (П/9901/191/18)за позовом ОСОБА_1 до ВРУ, третя особа - ВРП, про визнання дій протиправними, визнання незаконною і скасування постанови, поновлення на посаді судді.

Судове засідання в цій справі призначено на 27 травня 2020 року о 12 годині в приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.

26 травня 2020 року на офіційну електронну адресу Великої Палати Верховного Суду надійшло клопотання позивачки про відкладення розгляду справи на іншу дату у зв`язку з карантинними заходами, установленими постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (далі - Постанова № 211).

У клопотанні позивачка посилається на те, що одним із засобів запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на період дії карантину є заборона міжміського сполучення залізничним та автобусним транспортом, тому вона не має можливості прибути до суду.

Так, Постановою № 211 на всій території України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19) з 12 березня 2020 року до 22 травня 2020 року встановлено карантин.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" (далі - Постанова № 392) дію карантину, встановленого Постановою № 211, продовжено з 22 травня 2020 року до 22 червня 2020 року.

Пунктами 7-9 частини третьої Постанови № 392 установлено, що на період дії карантину забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі; здійснення перевезень пасажирів метрополітенами міст Києва, Харкова і Дніпра; здійснення перевезень пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому).

Враховуючи зазначені постанови Уряду, а також з метою убезпечення населення України від поширення гострих респіраторних захворювань та коронавірусу COVID-19, який віднесено до особливо небезпечних інфекційних хвороб, Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне задовольнити клопотання позивачки про відкладення розгляду справи на іншу дату.

Водночас Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.


................
Перейти до повного тексту