1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду





УХВАЛА

26 травня 2020 року

м. Київ

Провадження № 13-32зво20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Антонюк Н. О.,

суддів: суддів: Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

перевірила заяву засудженого ОСОБА_1 про перегляд вироку Апеляційного суду Запорізької області від 11 січня 2007 року та ухвали Верховного Суду України від 29 березня 2007 року за виключними обставинами і

ВСТАНОВИЛА:

До Верховного Суду надійшла заява засудженого ОСОБА_1 про перегляд постановлених щодо нього судових рішень за виключними обставинами на підставі пункту 1 частини третьої статті 459 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України).

Ухвалою колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 30 березня 2020 року заяву засудженого ОСОБА_1 про перегляд вироку Апеляційного суду Запорізької області від 11 січня 2007 року та ухвали Верховного Суду України від 29 березня 2007 року у порядку частини третьої статті 459 КПК України передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

1 квітня 2020 року вказана заява надійшла до Великої Палати Верховного Суду. Як вбачається зі змісту заяви, виключною обставиною ОСОБА_1 вважає рішення Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020. Посилаючись на пункт 1 частини третьої статті 459 КПК України, ОСОБА_1 просить: 1) прийняти його заяву до розгляду Верховним Судом та відкрити провадження за виключними обставинами; 2) розглянути його заяву у відповідності з вимогами статті 129 Конституції України, статей 1, 6, 13, 46 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики ЄСПЛ та відновити його право на справедливий суд через верховенство права.

У зв`язку із невідповідністю заяви ОСОБА_1 вимогам кримінального процесуального закону, встановленим до заяв про перегляд судових рішень за виключними обставинами, 2 квітня 2020 року суддею-доповідачем постановлено ухвалу, якою заяву ОСОБА_1 залишено без руху та встановлено заявнику п`ятнадцятиденний строк для усунення недоліків. Також заявнику роз`яснено, що в разі неусунення недоліків заяви протягом установленого строку, її буде повернуто.

24 квітня 2020 року на електронну адресу Верховного Суду надійшла розписка, із якої випливає, що 22 квітня 2020 року ОСОБА_1 отримав копію ухвали від 2 квітня 2020 року, якою його заяву було залишено без руху. Від ОСОБА_1 до Верховного Суду заява про усунення недоліків або будь-які інші матеріали не надходили.

Неусунення недоліків, про які вказано в ухвалі суду про залишення заяви без руху, позбавляє Велику Палату Верховного Суду можливості відкрити провадження за виключними обставинами.

Виходячи зі змісту частини третьої статті 464 КПК України, до заяви про перегляд судового рішення за виключними обставинами, яка не оформлена згідно з вимогами, передбаченими статтею 462 цього Кодексу, застосовуються правила частини третьої статті 429 цього Кодексу, відповідно до яких залишена без руху заява повертається, якщо в установлений строк особа не усунула наявні в ній недоліки.


................
Перейти до повного тексту