У Х В А Л А
26 травня 2020 року
м. Київ
Справа № 916/667/18
Провадження № 12-145гс19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
головуючого судді-доповідача Бакуліної С. В.,
суддів Антонюк Н. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
за участю:
секретаря судового засідання Федорченка В. М.,
відповідачів - ОСОБА_1 (представники - адвокати Бєлих О. В., Чорнолуцький Р. В. ), ОСОБА_3 (представник адвокат Чорнолуцький Р. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 6 березня 2019 року та рішення Господарського суду Одеської області від 20 серпня 2018 року у справі № 916/667/18 за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6, Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест-курорт-1", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_7, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - ОСОБА_8, ОСОБА_9, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Таранська Аліна Миколаївна, про розірвання договору та скасування рішення загальних зборів, визнання права власності на частку в статутному капіталі,
УСТАНОВИЛА:
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 11 квітня 2019 року відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 6 березня 2019 року та рішення Господарського суду Одеської області від 20 серпня 2018 року та призначив її до розгляду.
У квітні 2019 року ОСОБА_3 звернулася до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з заявою про приєднання до касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 6 березня 2019 року та рішення Господарського суду Одеської області від 20 серпня 2018 року.
Ухвалою від 13 травня 2019 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду в порядку статті 297 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) приєднав заяву ОСОБА_3 до касаційної скарги ОСОБА_1
Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 27 серпня 2019 року справу разом із касаційною скаргою передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини третьої статті 302 ГПК України, вважаючи за необхідне відступити від правових висновків щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладених у раніше ухвалених рішеннях Верховного Суду у складі колегії суддів іншого касаційного суду.
Ухвалою від 17 березня 2020 року Велика Палата Верховного Суду повідомила учасників справи № 916/667/18, що судове засідання з розгляду касаційної скарги ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 6 березня 2019 року та рішення Господарського суду Одеської області від 20 серпня 2018 року відбудеться 26 травня 2020 року об 11 годині.
25 травня 2020 року на адресу суду надійшли клопотання представника позивача - адвоката Черкеса В. О. та представника третьої особи - адвоката Вовка О. Є. про відкладення розгляду справи на іншу дату у зв`язку з карантинними заходами, установленими постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" та від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання пиширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів".
26 травня 2020 року Велика Палата Верховного Суду відклала розгляд цієї справи.
Відповідно до частин другої та третьої статті 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка не є обов`язковою; виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Водночас Велика Палата Верховного Суду звертає увагу, що відповідно до частини першої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.