1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Ухвала

Іменем України

10 червня 2020 року

м. Київ

Справа № 569/5094/20

Провадження № 51 - 1740впс20

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:



головуючого Білик Н.В.,

суддів Кравченка С.І., Остапука В.І.,

за участю:

секретаря судового засідання Ковтюка В.В.,

обвинуваченого (в режимі відеоконференції) ОСОБА_1,

розглянув клопотання прокурора про направлення матеріалів кримінального провадження № 22019180000000071 про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Суть питання та встановлені судом обставини

До Верховного Суду надійшло клопотанняпрокурора про направлення матеріалів кримінального провадження № 22019180000000071 про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України із Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області до Рівненського міського суду Рівненської області.

Клопотання мотивоване тим, що на розгляді в Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 22019180000000071 від 29 травня 2019 року про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3 КК України. На даний час, через обмеження встановлені постановою Кабінету Міністрів України "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" № 392 від 20 травня 2020 року, етапувати обвинуваченого із Рівненського СІЗО до закладів попереднього ув`язнення Дніпропетровської області не можливо. Також, через обмеження у здійсненні міжобласних перевезень, прокурори та сторона захисту будуть позбавлені можливості прибути до приміщення Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, а проведення судового засідання у режимі відеоконференції не виявляється можливим із технічних причин. З огляду на існування виняткових обставин, зокрема епідемії, через яку суд не може здійснювати правосуддя, з метою забезпечення оперативності та ефективності просив передати кримінальне провадження № 22019180000000071 на розгляд до Рівненського міського суду Рівненської області.

Позиції інших учасників судового провадження

Обвинувачений ОСОБА_1 в задоволенні вказаного клопотання не заперечував.

Мотиви Суду

Положеннями ч. 3 ст. 34 КПК України визначено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Стаття 32 КПК України встановлює правила підсудності, за якими, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо: до початку судового розгляду виявилось, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду; обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; ліквідовано суд, або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.


................
Перейти до повного тексту