1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Постанова

Іменем України

03 червня 2020 року

м. Київ

справа № 761/35880/16-к

провадження № 51-1231км20

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Іваненка І. В.,

суддів: Анісімова Г. М., Булейко О. Л.,

за участю:

секретаря судового засідання Мінтенка Ю.В.,

прокурора Кузнєцова С.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу прокурора на ухвалу Київського апеляційного суду від 04 грудня 2019 року в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016100100010493, за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця с. Велика Офірна Фастівського району Київської області, жителя АДРЕСА_1 ),

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.

Зміст судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Органом досудового розслідування ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці придбав без передбаченого законом дозволу бойові припаси: 12 гвинтівочних патронів до військової нарізної вогнепальної зброї зразка 1985 року, калібру 7,62х54R, з бронебійно-запалювальними кулями "Б-32" та один гвинтівочний патрон зразка 1930 року, калібру 7,62х54R, з трасуючою кулею зі свинцевим осердям "Т-30", які став зберігати за місцем свого проживання без передбаченого законом дозволу. Ці патрони були у нього виявлені та вилученні 08 серпня 2016 року близько 07:30 год працівниками поліції.

Вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 25 лютого 2019 року ОСОБА_1 визнано невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, та виправдано у зв`язку з недоведеністю наявності в його діях складу інкримінованого правопорушення.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 04 грудня 2019 року вирок залишено без зміни.

Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі прокурор просить ухвалу апеляційного суду щодо ОСОБА_1 скасувати та призначити новий розгляд в суді апеляційної інстанції. Вважає, що ухвала апеляційного суду не відповідає вимогам статей 370, 419 КПК України.

На думку прокурора, апеляційний суд в порушення вимог ч. 3 ст. 404 КПК України безпідставно та без належних обґрунтувань відмовив прокурору в допиті свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 й лише частково дослідив докази, якими, на думку прокурора, підтверджується винуватість ОСОБА_1 та які судом першої інстанції оцінені однобічно й упереджено. Вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад інкримінованого кримінального правопорушення.

Позиції учасників судового провадження

Прокурор у судовому засіданні не підтримав подану касаційну скаргу, просив її відхилити. Вбачає оскаржувані рішення законними, а подану касаційну скаргу - необґрунтованою.

У письмовому запереченні виправданий ОСОБА_1 просить касаційну скаргу прокурора залишити без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без зміни.

Інші учасники судового провадження були належним чином повідомлені про дату, час та місце касаційного розгляду, однак у судове засідання вони не з`явилися. Клопотань про його відкладення не надходило.

Мотиви Суду

Відповідно до ч. 2 ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги. Суд касаційної інстанції вправі вийти за межі касаційних вимог, якщо цим не погіршується становище засудженого, виправданого чи особи, стосовно якої вирішувалося питання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру

Відповідно до ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженим під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.

Зі змісту положень ч. 2 ст. 418, ст. 419 КПК України вбачається, що рішення суду апеляційної інстанції ухвалюються в порядку, передбаченому статтями 368-380 цього Кодексу. В ухвалі суду апеляційної інстанції, окрім іншого, має бути зазначено узагальнені доводи особи, яка подала апеляційну скаргу, а при залишенні апеляційної скарги без задоволення - підстави, з яких апеляційну скаргу визнано необґрунтованою, наводяться докази, що спростовують її доводи.


................
Перейти до повного тексту