1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду






УХВАЛА

19 травня 2020 року

м. Київ

Справа № 335/5423/18

Провадження № 13-48зво20

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Антонюк Н. О.,

суддів: Анцупової Т. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С.,Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Пророка В. В., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

розглянула клопотання адвоката Погосян Маргарити Арсенівни, подане в інтересах ОСОБА_1, про передачу кримінального провадження № 51-4736км19 до Великої Палати Верховного Суду і перегляд ухвали Запорізького апеляційного суду від 7 серпня 2019 року та постанови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 16 квітня 2020 року, і

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 13 лютого 2019 року задоволено клопотання прокурора у кримінальному провадженні № 32018080000000002 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України, та накладено арешт на майно, вилучене 6 лютого 2019 року під час обшуку приміщення за адресою: АДРЕСА_1, а саме - на документи та тютюнові вироби.

Це рішення адвокат Погосян М. А. в інтересах власника майна ОСОБА_1 оскаржила в апеляційному порядку.

Суддя Запорізького апеляційного суду ухвалою від 7 серпня 2019 року відмовив у відкритті апеляційного провадження у зв`язку з тим, що апеляційну скаргу подано на рішення, яке не підлягає оскарженню.

Погосян М. А. звернулася із касаційною скаргою на ухвалу Запорізького апеляційного суду від 7 серпня 2019 року до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. 16 квітня 2020 року постановою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу адвоката Погосян М. А. було залишено без задоволення, а ухвалуЗапорізького апеляційного суду від 7 серпня 2019 року про відмову у відкритті апеляційного провадження - без змін.

18 травня 2020 року до Великої Палати Верховного Суду надійшло клопотання адвоката Погосян М. А., подане в інтересах ОСОБА_1, про передачу кримінального провадження № 51-4736км19 (справа № 335/5423/18) до Великої Палати Верховного Суду, оскільки, на думку заявниці, під час вирішення цієї справи мала місце помилка при здійсненні правосуддя. Зі змісту поданого клопотання видно, що заявник не погоджується із прийнятими судами рішеннями у справі № 335/5423/18.

Велика Палата Верховного Суду перевірила клопотання Погосян М. А. і вважає, що воно підлягає поверненню заявниці, а у відкритті провадження необхідно відмовити.

Чинним кримінальним процесуальним законодавством визначено підстави для розгляду кримінального провадження Великою Палатою Верховного Суду. Згідно зі статтями 434-1, 434-2 КПК України кримінальне провадження може бути передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду з підстав, визначених цими нормами, лише судом, який розглядає кримінальне провадження в касаційному порядку, за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.

Проте у кримінальному провадженні, яке заявниця просить передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду, уже ухвалено остаточне рішення Касаційним кримінальним судом у складі Верховного Суду.

Також відповідно до статей 459, 463 КПК України до Верховного Суду для розгляду у складі Великої Палати подається заява про перегляд судового рішення за виключними обставинами у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні цієї справи судом.

Крім цього, у параграфі 3 розділу 4 "Перехідні положення" Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" передбачено умови, за яких справи, не розглянуті до набрання чинності цим Законом, передаються на розгляд Великої Палати Верховного Суду.


................
Перейти до повного тексту