1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




ПОСТАНОВА


8 травня 2020 року

м. Київ

провадження: № 51-317 впс18

Заступник голови Касаційного кримінального суду Верховного Суду Щепоткіна В. В., розглянувши клопотання засудженої ОСОБА_1 про передачу кримінальної справи щодоОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_7., ОСОБА_8.,

з одного суду апеляційної інстанції до іншого,

встановив:

До Касаційного кримінального суду Верховного Суду, в порядку ст. 38 КПК України 1960 року, надійшло клопотання засудженої ОСОБА_1 про передачу кримінальної справи № 2035/5763/2012 щодо ОСОБА_1, ОСОБА_2., ОСОБА_7., ОСОБА_8. із Харківського апеляційного суду до іншого суду апеляційної інстанції.

Клопотання мотивоване тим, що у Харківському апеляційному суді не вистачає потрібної кількості суддів для формування колегії, у зв`язку з чим протягом тривалого часу справа перебуває без розгляду.

При вирішення питання про передачу вказаної справи з одного суду апеляційної інстанції до іншого ОСОБА_1 звертає увагу на те, що у Полтавському апеляційному суді, який є територіально наближеним до Харківського апеляційного суду, більшість суддів вже брали участь у розгляді вказаної справи. Просить передати справу до Київського апеляційного суду.

Вивчивши наявні матеріали вважаю, що клопотання підлягає частковому задоволенню.

Згідно положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року, в окремих випадках, справа може бути передана на розгляд до суду іншої області з метою забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду.

Із системного аналізу норм КПК України 1960 року випливає, що кримінальна справа може бути передана з одного суду до іншого лише у виняткових випадках, коли іншим чином неможливо забезпечити виконання завдань провадження у кримінальних справах.

Як убачається із заявленого клопотання, як на підставу для передачі справи до іншого суду апеляційної інстанції ОСОБА_1 вказує на тривалий термін, протягом якого розгляд справи в Харківському апеляційному суді не розпочатий, оскільки судова колегія не сформована з підстав відсутності необхідної кількості суддів.


................
Перейти до повного тексту