1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду





У х в а л а

28 квітня 2020 року

м. Київ

Справа № 607/15692/19

Провадження № 14-39цс20

Велика Палата Верховного Суду у складі

судді-доповідача Гудими Д. А.,

суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Данішевської В. І., Єленіної Ж. М., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.

ознайомилася з матеріалами справи за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Козівського районного військового комісаріату (представник - Мороз Тетяна Петрівна ), Тернопільського обласного військового комісаріату про відшкодування шкоди, визнання протиправним розпорядження та заборону вчиняти дії

за касаційною скаргою позивача на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 5 липня 2019 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 15 серпня 2019 року і

в с т а н о в и л а:

7 квітня 2020 року Велика Палата Верховного Суду постановила ухвалу, якою прийняла та призначила справу до розгляду.

27 квітня 2020 року позивач подав заяву про виправлення описки в ухвалі від 7 квітня 2020 року. Мотивував заяву тим, що утексті цієї ухвали виявив описку: зазначення "захист прав споживача фінансових послуг шляхом визнання договорів недійсними" замість "відшкодування шкоди, визнання протиправним розпорядження та заборону вчиняти дії".

Суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала (частини перша та друга статті 269 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України).

Відповідно до частини другої статті 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Велика Палата Верховного Суду вирішує питання про внесення виправлень в ухвалу від 7 квітня 2020 року без повідомлення учасників справи та без проведення судового засідання і вважає за необхідне виправити допущену описку, зазначивши у вступній та резолютивній частині тієї ухвали, що предметом спору є відшкодування шкоди, визнання протиправним розпорядження та заборона вчиняти дії.


................
Перейти до повного тексту